Books: Travelling, Local History

Number of items: 197

Gubányi Károly (1867-1935): Öt év Mandzsuországban. Lóczy Lajos előszavával. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp.,é.n. (1906), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 327+1 p.+15 t.(Egészoldalas fekete-fehér fotók)+1 térkép. Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal, hiányzó lapokkal (címlap, előszó, elülső szennylap), a könyv az 1. oldalnál kezdődik, a térkép kijár.
15012.

2 000 HUF
5,73
6,92
Vörös Márton (1900-1993): A szerencsés expedíció. Hans W. Ahlmann kutató útja asz északi jégvilágba. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1934.], Franklin,140+2 p.+20 (fekete-fehér fotók) t.+2 (térkép) t. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval,
15013.

2 400 HUF
6,88
8,30
15014.

2 400 HUF
6,88
8,30
Felfedezők Lexikona. Szerk.: Dr. Kéz Andor. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,é.n., Franklin. Kiadói papírkötésben, mely a könyvtesttől elvált
15015.

3 000 HUF
8,60
10,38
Hidegkuti Mihály-Hudi József: Hidegkút története. Veszprém Megyei Levéltár Kiadványai 5. Veszprém, 1987, Veszprém Megyei Levéltár. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült gerinccel. Megjelent 3500 példányban.  Az egyik szerző, Hudi József (1956-) által dedikált.
15016.

2 000 HUF
5,73
6,92
Miskolczy László_Vargha László: A Nagykunság vidék népének építészete. Bp., 1943, Magyar Ház Barátainak Kiadása, XLVII+141 (1-138 oldal: fekete-fehér fotók)+1 p. Kiadói papírkötés, a borítón kis szakadással, volt könyvtári példány.
15017.

2 000 HUF
5,73
6,92
1942 Fára József: Muraköz történetének rövid foglalata. ˙(Die kurzgefasste Geschuchte der Murinsel.) Különlenyomat a Dunántúli Szemle 1942. évi 3-4. számából. Dunántúli Szemle Könyvei 195. sz. Szombathely, 1942,(Martineum-ny.), 26 p. Kiadói papírkötés, intézményi bélyegzővel.
15018.

1 800 HUF
5,16
6,23
Schulhof Vilmos: A hévízi gyógyforrástó ismertetése./Schulhof Ödön: Adatok a hévízi fürdők élettani hatásairól./Moll Károly: A hévízi gyógyfürdőzés javallatai. Különlenyomat a Therapia 1936. évi júniusi számából. Bp.,1936,Admiral-ny., 30 p. Kiadói papírkötés.
15019.

Schulhof Vilmos: A hévízi gyógyforrástó ismertetése./Schulhof Ödön: Adatok a hévízi fürdők élettani hatásairól./Moll Károly: A hévízi gyógyfürdőzés javallatai. Különlenyomat a "Therapia" 1936. évi júniusi számából. Bp.,1936,Admiral-ny., 30 p. Kiadói papírkötés.

2 000 HUF
5,73
6,92
Mesterházy Jenő : A budavári királyi palota hajdan és most. 3 alaprajzzal és 34 fényképmetszettel. Bp.,1929, Hollóssy János-ny., 40 p. Kiadói papírkötés, a borítón kis folttal.
15020.

2 400 HUF
6,88
8,30
15021.

2 400 HUF
6,88
8,30
Dr. Csáky Imre (szerk.): Sopron szabad királyi város címereslevele 1840. Bp., 2005, Híd Marketing és Térképészeti Kft. Facsimile kiadás. 1000/580. sorszámozott példány. Kiadói aranyozott plüss kötés, jó állapotban.
15022.

2 600 HUF
7,45
9,00
Budapest anno. Fényképfölvételek műteremben és házon kívül. Német nyelvű. Bp., 1996, Corvina. Kiadói kartonált papírkötés. Jó állapotban.
15023.

1 800 HUF
5,16
6,23

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.