Books: Travelling, Local History

Number of items: 197

Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára 8 kötete:  [Agostini, Alberto Maria de (1883-1960)] Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Ford.: Cholnoky Béla. Bp.,[1926.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 209+3 p.+28 (Fekete-fehér fotók) t .+ 2 (térképek)+1 (térkép-melléklet) t. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval.;  [Bergman, Sten (1895-1975)] Sten Bergman: A viharok hazájában. Természettudományos kutatóutazás a Kurili-szigeteken. Ford.: Dr. Cholnoky Béla. Bp.,[1934], Franklin, 221+3 p.+30 (Fekete-fehér fotók) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval.;  Baktay Ervin (1890-1963): A boldog völgy országa. Barangolások Kasmírban. Bp., [1934], Franklin, 1 t+ 220+2 p.+28 (fekete-fehér fotók) t. + 2 (térkép) t. Kiadói kopott dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben.;  Baktay Ervin (1890-1963): A Pandzsáb. Az öt folyó országa. Bp.,[1937], Franklin-Társulat, 185+3 p.+24 (Kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t.+ 1 (kihajtható térkép) t. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal.;  Leidenfrost Gyula: Keserű tenger. Bp.,[1936], Franklin, 223+1 p. +24 (Kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal, az elülső borítón ceruzás rajzzal.;  Keöpe Viktor (1883-1970): Cejlon, az éden szigete. Bp., [1934], Franklin, 189+3 p.+24 (Kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t. Térképekkel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal.;  [Etherton, Percy Thomas (1879-1963)] P. T. Etherton: A Mount Everest átrepülése. Ford.: Cholnoky Béla. Bp.,[1935.],Franklin,1 t.(címkép)+262+2 p.+ 21 t. (fekete-fehér fotók.) Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval.;   [Kéz Andor (1891-1968)] Felfedezők Lexikona. Szerk.: Dr. Kéz Andor. Bp.,[1937], Franklin, 162 p. Kiadói kopott dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, az elülső előzéklapon kis szakadással.
15000.

7 000 HUF
18,92
20,59
9
Csatár István - Ölvedi János: A visszatért Felvidék adattára. Bp., 1939, Mahr Ottó és Tsa Rákóczi Könyvkiadó. Illusztrálta: Dex Ferenc. Fekete-fehér fotókkal. Egy hiányzó lappal, kis kopásokkal, kiadói félvászon kötésben.
15001.

Csatár István - Ölvedi János: A visszatért Felvidék adattára. Bp., 1939, Mahr Ottó és Tsa "Rákóczi" Könyvkiadó. Illusztrálta: Dex Ferenc. Fekete-fehér fotókkal. Egy hiányzó lappal, kis kopásokkal, kiadói félvászon kötésben.

5 000 HUF
Szöllősi Mihály: Rátóti krónika. A szerző, Szöllősi Mihály (1912-1996) római katolikus apát, helytörténet kutató által dedikált. Veszprém, 1995, Veszprém Megyei Jogú Város Önkormányzata, (Eötvös Károly Megyei Könyvtár-ny.), 581 p. Térképekkel, fekete-fehér fotókkal, illusztrációkkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
15002.

5 000 HUF
15003.

5 000 HUF
Prőhle Jenő: Petőfi költészete és szelleme a soproni evangélikus líceumban a kiegyezésig. Dedikált különlenyomat a Soproni szemléből + A Soproni szemle 1962-es számai.
15004.

4 000 HUF
Cholnoky Jenő (1870-1950): Afrika I-II. kötet. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp., [1930], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 4+267 p.+4+1+268-488 p. +1 (színes kihajtható térkép) t. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, a térkép az 1. kötetből hiányzik.
15005.

4 000 HUF
Cholnoky Jenő (1870-1950): Afrika I-II. kötet. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp., [1930], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 4+267 p.+1 (színes kihajtható térkép) t. +4+1+268-488 p. +1 (színes kihajtható térkép) t. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, az első kötetből a címlap hiányzik és egy lap kijár, néhány lapon ceruzás aláhúzással.
15006.

3 000 HUF
[Sven Hedin (1865-1952)] Hedin, Sven: Transzhimalája. Felfedezések és kalandok Tibetben. Ford.: Kondor Alfréd. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), VI+330 p. +47 (42 fekete-fehér képtábla, 4 színes képtábla, 1 színes panorámakép) t. +2 (térképek, az egyik kihajtható térkép) t. Fekete-fehér fotókkal, színes képekkel, színes, kihajtható panorámaképpel és egy kihajtható térképpel illusztrált. Kiadói aranyozott félvászon sorozat kötésben, a kihajtható, színes panorámakép és egy lap szakadt, a borító kopott, két tábla hiányzik.
15007.

2 200 HUF
5,95
6,47
Bergman, Sten: Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. Fordította: Dr. Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Bp., é.n., Franklin, 272 p.+23 t. Fekete-fehér fotókkal, és egy térképpel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kis nyomódással a felső sarkon, egyébként nagyon szép állapotban
15008.

2 600 HUF
7,03
7,65
Stein Aurél: Homokba temetett városok. Régészeti és földrajzi utazás Indiából Kelet-Turkesztánba 1900-1901-ben. Lóczy Lajos előszavával. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, sérült gerinccel.
15009.

1 400 HUF
15010.

3 000 HUF
15011.

1 200 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF