2 000 HUF
Berze-Nagy János: Magyar népmesetípusok. I. köt. A bevezető tanulmányt írta és a tudományos szerkesztést végezte: Dr. Banó István. Pécs, 1957., Baranya Megye Tanácsa, 1 (címkép, Berze-Nagy János portréja) t. +675+1 p. + 2 t. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, volt könyvtári példány. Megjelent 1000 példányban.