Books: Judaica

Number of items: 35

17259.

12 000 HUF
34,29
41,10
17260.

18 000 HUF
51,43
61,64
Blau Lajos: Az ózsidó bűvészet. Megjelent Budapesti Országos Rabbiképző Intézet Értesítője az 1897/98-iki tanévről c. kötet részeként. Szétvált fűzéssel és papírborítóval. Egy két beszakadással a lapokon. Bp., 1898. VII.+148p. + 29p. Rendkívül ritka!
17261.

8 000 HUF
22,86
27,40
Tóth Marcell: A Király utcától a Király utcáig. Zsidósors egy fotóhagyaték alapján .Szeged, 2020. Areion. Kiadói papírkötésben
17262.

4 000 HUF
11,43
13,70
17263.

4 200 HUF
12,00
14,38
17264.

4 800 HUF
13,71
16,44
Kiss Arnold: Sámuel Hanagid Ibn Nagdéla. Népszerű Zsidó Könyvtár 20. Szerk.: Bánóczi József és Gábor Ignác. [Bp.,1925,] Népszerű Zsidó Könyvtár,[Bíró Miklós-ny.], 68+4 p. Kiadói kartonált papírkötésben, sérült, hiányos gerinccel, kissé kopott borítóval.
17265.

2 000 HUF
5,71
6,85
Max Nordau: Írások a cionizmusról. Ford. és bevezette: Mohácsi Jenő. Népszerű Zsidó Könyvtár 21. Szerk.: Bánóczi József és Gábor Ignác. [Bp.,1930,] Népszerű Zsidó Könyvtár,[Bíró Miklós-ny.], 52 p. Kiadói kartonált papírkötésben, sérült, hiányos gerinccel, kissé kopott borítóval, a hátsó kötéstáblán apró sérüléssel.
17266.

2 000 HUF
5,71
6,85
B. Eötvös József: A zsidók emancipatiója. Bánóczi József előszavával. Népszerű Zsidó Könyvtár 1. Szerk.: Bánóczi József és Gábor Ignác. [Bp., 1922,] Népszerű Zsidó Könyvtár,[Globus-ny.], 63+1 p. Kiadói kartonált papírkötésben, kissé kopott borítóval, javított gerinccel, a hátsó kötéstáblán folttal.
17267.

2 000 HUF
5,71
6,85
Mezey Ferenc: Rajzok a magyar zsidó életből. Népszerű Zsidó Könyvtár 15. Szerk.: Bánóczi József és Gábor Ignác. [Bp.,1925,] Népszerű Zsidó Könyvtár,[Globus-ny.], 45+3 p. Kiadói kartonált papírkötésben, kissé kopott borítóval, sérült gerinccel.
17268.

2 000 HUF
5,71
6,85
Pap Károly: Zsidó sebek és bűnök. Vitairat. Különös tekintettel Magyarországra. Bp., 1935, Kosmos, 87 p. Kiadói papírkötés, a címlap és az elülső szennylap hiányos, a papírborító elvált a könyvtesttől, a borító kopott, foltos, a gerincen kis hiányos, megviselt állapotban.
17269.

Pap Károly: Zsidó sebek és bűnök. Vitairat. Különös tekintettel Magyarországra. Bp., 1935, "Kosmos", 87 p. Kiadói papírkötés, a címlap és az elülső szennylap hiányos, a papírborító elvált a könyvtesttől, a borító kopott, foltos, a gerincen kis hiányos, megviselt állapotban.

2 000 HUF
5,71
6,85
18
Gerő Ödön: Emlékezések zsidó magyar értékekre. Bp., 1933. Budai Izraelita Hitközség. Három tanulmány, többek közt Perlmutter Izsákról és Alexander Bernátról. Kiadói papírborítóval, sérült. 27p.
17270.

2 000 HUF
5,71
6,85

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Auction 391:
From 30 March to 8 April
Viewing: from 5 April to 8 April
Payment deadline is 23 April

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.