Books: History

Number of items: 144

Temesy Győző: A visszacsatolás könyve. Magyarország területi épségének ügye kérdésekben és feleletekben. Bp., 1934., Szerzői kiadás, (Attila-ny.), 23 p. Kiadói kissé kopott, kissé foltos papírkötésben.
15679.

5 000 HUF
10
Várnai Sándor: A francia rémuralom története. A legujabb források felhasználásával. Bp., 1890, Franklin, 286+2 p. Átkötött kopott egészvászon-kötésben, két kijáró lappal.
15680.

4 600 HUF
12,43
13,53
Fügedi Erik: Vár és társadalom a 13-14. századi Magyarországon. Értekezések a történeti tudományok köréből 82. Bp, 1977, Akadémiai Kiadó. Papírkötésben, kissé foltos borítóval, de egyébként jó állapotban. Volt könyvtári példány.
15681.

5 000 HUF
Das deutsche Heer nach der Neuordnung von 1913. Von Oberstleutnant walter von Bremen. Bielefeld und Leipzig, Verlag von Velhagen & Klasing. Kiadói papírkötés, jó állapotban / paperback, good condition
15682.

3 000 HUF
Szerémi György: Magyarország romlásáról. Monumenta Hungarica V. Erdélyi László fordítását átdolgozta Juhász László. Székely György bevezetőjével és jegyzeteivel. Bp., 1961, Magyar Helikon. Kiadói félbőr kötésben, kis kopásnyomokkal. Megjelent 3150 példány. Számozatlan példány.
15683.

5 000 HUF
Küküllei János és a Névtelen Minorita krónikája. Monumenta Hungarica IV. Ford.: Geréb László. Trencsényi-Waldapfel Imre bevezetőjével. Bp., 1960, Magyar Helikon. Kiadói félbőr kötésben, celofán borítóval, kis kopásnyomokkal. Megjelent 2750 példány. Számozatlan példány.
15684.

2 400 HUF
Rákóczi-tanulmányok. Szerk.: Köpeczi Béla-Hopp Lajos-R. Várkonyi Ágnes. Bp.,1980, Akadémiai. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15685.

2 800 HUF
7,57
8,24
(Torboszlói) Bereczky Zsigmond 2 Rákóczy Ferenccel kapcsolatos műve: Rákóczy-emlék. Szemelvények II. Rákóczy Ferenc életéből. Bp.,1905, Uránia-ny., 31 p. Kiadói kissé szakadt papírkötés.; Rákóczi Temetése. Szemelvények II. Rákóczi Ferenc és bujdosásának hű osztályosai: Thököly, Bercsényi, Esterházy, Sibrik s végül Rákóczi anyja Zrinyi Ilona díszes temetéséből. Bp., 1906, özv. Berkovits Jánosné-ny., 32 p. Fekete-fehér fotókkal. Borító nélküli példány, szakadt címlappal, a címlap és az utolsó lap foltos.
15686.

2 400 HUF
Karl von Rotteck: Rotteck, Karl von: Allgemeine Geschichte vom Anfang der historischen Kenntniß bis auf unsere Zeit. IV. köt. Freiburg, 1824, Herdersche Kunst- und Buchhandlung, 1 (acélmetszet) t.+IX+498 p. + 1 (kihajtható tábla) t. Német nyelven. Korabeli kopott kartonált papírkötésben.
15687.

Karl von Rotteck: Rotteck, Karl von: Allgemeine Geschichte vom Anfang der historischen Kenntniß bis auf unsere Zeit. IV. köt. Freiburg, 1824, Herder'sche Kunst- und Buchhandlung, 1 (acélmetszet) t.+IX+498 p. + 1 (kihajtható tábla) t. Német nyelven. Korabeli kopott kartonált papírkötésben.

2 000 HUF
15688.

5 000 HUF
Erdély története napjainkig I-III. kötet. Szerk.: Köpeczi Béla. Bp., 1986, Akadémiai Kiadó. Első kiadás. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papírborítóban. Szép állapotban. + Tanulmányok Erdély történetéből. Szakmai konferencia Debrecenben 1987. október 9-10. Szerk.: Rácz István. Debrecen, 1988, Csokonai Kiadó. Kartonált papírkötésben, jó állapotban.
15689.

3 600 HUF
9,73
10,59
Berlász Jenő: A magyar jobbágykérdés és a bécsi udvar az 1790-es években; Budapest, 1942 Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. nyomása; Kissé sérült papírkötésben.
15690.

1 400 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF