Books: History

Number of items: 144

15667.

48 000 HUF
137,54
166,09
Márki Sándor-Marczali Henrik: Egyetemes és hazai történelem. I-VI. köt.: I. köt.: Márki Sándor: Az ókor története., II. köt.: Márki Sándor: A középkor története., III. köt.: Márki Sándor: Az újkor története. IV.: Márki Sándor: A legújabb kor története., V-VI. köt.: Marczali Henrik: Magyarország története. Első rész és második rész. Bp.,1912,Athenaeum, 2+392 p.+1+17 (képtáblák, közte 7 színes, ebből kétoldalas) t. +4 (térképek) t.; 2+304 p.+ 8 (képtáblák, közte 2 színes) t.+3 (térkép) t.; 2+360 p.+19 t + 3 (térképek) t.; 2+344 p.+20 (képtáblák, közte 3 színes, az egyik kihajtható) t. + 1 (térkép) t.+ 4+392 p. + 3 (képtáblák, 2 színes) t. + 1 (térkép).; 4+393-724 p.+25 (képtáblák, közte 2 színes) + 1 (térkép) t. Kiadói aranyozott, dombornyomásos egészvászon-kötésben, a borítókon kis kopásnyomokkal, I. kötet hátsó borítóján kopásnyomokkal, kis sérüléssel, a II. kötetben 1 térkép hiányzik, a III. kötetben kissé (foxing) foltos lapokkal.
15668.

24 000 HUF
68,77
83,04
Emlény. Karácsoni, ujesztendei és névnapi ajándék. 1844. Hat aczélra metszett képpel. Ney Ferenc, Nagy Ignác, Kovács Pál, B. Jósika Miklós, Frankenburg Adolf, Császár Ferenc, Tóth Lőrinc írásaival.. Pest, 1844. Heckenast Gusztáv, 1 (címkép, acélmetszet) t.+4+247p.+5 (acélmetszetek) t. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, hiányos címlappal, egy tábla, és egy lap (63/64) kijár, egy lap sérült (65/66.), kissé foltos lapokkal.
15669.

10 000 HUF
28,65
34,60
Queen Alexandras Christmas Gift Book. Photographs from my Camera. To be Sold for Charity. London, 1908, The Daily Telegraph, 1 t +4 p.+16 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t.+16 (fotók kartonon, előttük feliratozott hártyapapírral) t. Nagyon gazdag fekete-fehér képanyaggal. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval.
15670.

10 000 HUF
28,65
34,60
15671.

9 000 HUF
25,79
31,14
Ókori lexikon I-II. kötet. Szerk.: Pecz Vilmos. Bp.,1902-1904, Franklin, IV+1142+1;4+1260 p. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal. Átkötött modern egészvászon-kötés.
15672.

9 000 HUF
25,79
31,14
Smets Mór: Az Osztrák Birodalom története. II-III. köt. Ford.: Répászky Tivadar. Történeti- Nép és Földrajzi Könyvtár XLII. és XXXV. köt. Nagybecskerek, 1891-1892, Pleitz Fer. Pál, VI+490; VIII+429 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, a II. kötet gerince sérült, intézményi bélyegzőkkel.
15673.

5 000 HUF
14,33
17,30
Ballagi Géza: A nemzeti államalkotás kora. 1815-1847. A magyar nemzet története. IX. kötet. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp., 1897, Athenaeum, 1 t.+724 p.+31 t. Nagy gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal, képmellékletekkel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, 4 hiányzó táblával. Benne Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus feljegyzéseivel egy lapon.
15674.

5 000 HUF
14,33
17,30
Szilágyi Sándor: Vértanúk a magyar történelemből. Történeti tanulmányok. Pest, 1867, Heckenast Gusztáv, VII+1+495+1 p. Kiadói, kissé szakadozott papírkötésben foltos lapokkal.
15675.

5 000 HUF
14,33
17,30
Szekfű Gyula: Állam és nemzet. Tanulmányok a nemzetiségi kérdésről. A Magyar Szemle Könyvei XVII. Bp., 1942, Magyar Szemle Társaság. Papírkötésben, szakadozott, kopott papír védőborítóban.
15676.

5 000 HUF
14,33
17,30
Benito Mussolini: Arnaldo Mussolini élete. Ford. és jegyz. ellátta Waermer Erzsébet. Olasz-Magyar Könyvtár, Bp.,(1935), Franklin. 1 t.+91 p. + 3 tábla. Egyetlen kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopott gerinccel, néhány lap kissé foltos. A könyv szerepel az 1945-ben az Ideiglenes Nemzeti Kormány által betiltott fasiszta, és szovjetellenes könyvek listáján.
15677.

5 000 HUF
14,33
17,30
Kállay Miklós: Magyar célok és feladatok a világháború negyedik évében. - - m. kir. miniszterelnök beszéde 1943. május 29-én a székesfővárosi és pestvármegyei M.É.P. szervezetek nagyválasztmányi ülésén. Bp., 1943., Stádium-ny., 30 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, kissé sérült borítóval.
15678.

5 000 HUF
14,33
17,30

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.