Books: Architecture, Art

Number of items: 209

Varga Nándor Lajos: Magyar Múlt. - - 40 fametszete Rajk Gyula szövegével. Bp., 1941, Szerzői, (O. M. Kir. Képzőművészeti FŐiskola Grafikai Osztálya - Globus-ny.), 2 sztl. + 40 sztl. lev.+ XL t. Kiadói kopott félvászon-kötés, az elülső borító gyűrött.  Nyomtatott 500 példány, beleértve 100 számozott ( a művész betűjegye alatt jelezve a kezdőlapon és szerzői aláírással ellátott példány. Számozott (100/47.) példány, és a szerzők, Varga Nándor Lajos és Rajk Gyula által aláírt példány.
16591.

Varga Nándor Lajos: Magyar Múlt. - - 40 fametszete Rajk Gyula szövegével. Bp., 1941, Szerzői, (O. M. Kir. Képzőművészeti FŐiskola Grafikai Osztálya - Globus-ny.), 2 sztl. + 40 sztl. lev.+ XL t. Kiadói kopott félvászon-kötés, az elülső borító gyűrött. "Nyomtatott 500 példány, beleértve 100 számozott ( a művész betűjegye alatt jelezve a kezdőlapon és szerzői aláírással ellátott példány. Számozott (100/47.) példány, és a szerzők, Varga Nándor Lajos és Rajk Gyula által aláírt példány.

10 000 HUF
27,03
29,41
10
16592.

10 000 HUF
27,03
29,41
Lyka Károly: Képek, szobrok. Bp., 1935, Singer és Wolfner. Lyka Károly (1869-1965) művészettörténész által Kallós Edénék, Kallós Ede szobrászművész feleségének dedikált! 130 képpel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, sérült gerinccel, címlapon tulajdonosi bélyegzővel és tollas számozással.
16593.

8 000 HUF
16594.

8 000 HUF
16595.

10 000 HUF
27,03
29,41
Vaszary János (1867-1939) gyűjteményes kiállítása. Szerk.: Veszprémi Nóra. Bp., 2007, Magyar Nemzeti Galéria. 400p. + 55p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
16596.

5 000 HUF
16597.

4 000 HUF
Vámos Ferenc: Lajta Béla. Bp., 1970, Akadémia Kiadó. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban, egy két lapon ceruzás aláhúzással.
16598.

5 000 HUF
Murádin Jenő: Nagybánya. A festőtelep művészei. Miskolc, 1994, k.n. 109p. Első kiadás. Papírkötésben.
16599.

1 400 HUF
A nagybányai művésztelep. Válogatás a Nagybányai Múzeum gyűjteményéből. Szolnoki Galéria. Szerk.: Zsolnay László. Szolnok.,é.n., Damjanich János Múzeum. 50 p. Készült 300 példányban. Fekete-fehér képekkel, többek közt Hollósy Simon, Iványi-Grünwald Béla, Ziffer Sándor, Thorma János, Jándi Dávid műveinek reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötés. Ritka!
16600.

2 400 HUF
Simon Zsuzsa (szerk): Impressionisten aus Ungarn: Die Nagybányaer Künstlerkolonie 1896-1944. Miskolc/Kempen, 1997, MissionArt Galerie/ Städtisches Kramer Museum. 62p. Kiállítási katalógus német nyelvű előszóval , színes reprodukciókkal, többek közt Ziffer Sándor, Boromisza Tibor, Maticska Jenő, Thorma János, Tihanyi Lajos, Czigány Dezső, Perlrott Csaba Vilmos, Kádár Géza, Nagy Oszkár és Jándi Dávid képeivel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.
16601.

2 000 HUF
16602.

1 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF