Books: Architecture, Art

Number of items: 209

Varga Nándor Lajos: Magyar Múlt. - - 40 fametszete Rajk Gyula szövegével. Bp., 1941, Szerzői, (O. M. Kir. Képzőművészeti FŐiskola Grafikai Osztálya - Globus-ny.), 2 sztl. + 40 sztl. lev.+ XL t. Kiadói kopott félvászon-kötés, az elülső borító gyűrött.  Nyomtatott 500 példány, beleértve 100 számozott ( a művész betűjegye alatt jelezve a kezdőlapon és szerzői aláírással ellátott példány. Számozott (100/47.) példány, és a szerzők, Varga Nándor Lajos és Rajk Gyula által aláírt példány.
16591.

Varga Nándor Lajos: Magyar Múlt. - - 40 fametszete Rajk Gyula szövegével. Bp., 1941, Szerzői, (O. M. Kir. Képzőművészeti FŐiskola Grafikai Osztálya - Globus-ny.), 2 sztl. + 40 sztl. lev.+ XL t. Kiadói kopott félvászon-kötés, az elülső borító gyűrött. "Nyomtatott 500 példány, beleértve 100 számozott ( a művész betűjegye alatt jelezve a kezdőlapon és szerzői aláírással ellátott példány. Számozott (100/47.) példány, és a szerzők, Varga Nándor Lajos és Rajk Gyula által aláírt példány.

10 000 HUF
28,57
34,25
10
16592.

10 000 HUF
28,57
34,25
Lyka Károly: Képek, szobrok. Bp., 1935, Singer és Wolfner. Lyka Károly (1869-1965) művészettörténész által Kallós Edénék, Kallós Ede szobrászművész feleségének dedikált! 130 képpel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, sérült gerinccel, címlapon tulajdonosi bélyegzővel és tollas számozással.
16593.

8 000 HUF
22,86
27,40
16594.

8 000 HUF
22,86
27,40
16595.

10 000 HUF
28,57
34,25
Vaszary János (1867-1939) gyűjteményes kiállítása. Szerk.: Veszprémi Nóra. Bp., 2007, Magyar Nemzeti Galéria. 400p. + 55p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
16596.

5 000 HUF
14,29
17,12
16597.

4 000 HUF
11,43
13,70
Vámos Ferenc: Lajta Béla. Bp., 1970, Akadémia Kiadó. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban, egy két lapon ceruzás aláhúzással.
16598.

5 000 HUF
14,29
17,12
Murádin Jenő: Nagybánya. A festőtelep művészei. Miskolc, 1994, k.n. 109p. Első kiadás. Papírkötésben.
16599.

1 400 HUF
4,00
4,79
A nagybányai művésztelep. Válogatás a Nagybányai Múzeum gyűjteményéből. Szolnoki Galéria. Szerk.: Zsolnay László. Szolnok.,é.n., Damjanich János Múzeum. 50 p. Készült 300 példányban. Fekete-fehér képekkel, többek közt Hollósy Simon, Iványi-Grünwald Béla, Ziffer Sándor, Thorma János, Jándi Dávid műveinek reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötés. Ritka!
16600.

2 400 HUF
6,86
8,22
Simon Zsuzsa (szerk): Impressionisten aus Ungarn: Die Nagybányaer Künstlerkolonie 1896-1944. Miskolc/Kempen, 1997, MissionArt Galerie/ Städtisches Kramer Museum. 62p. Kiállítási katalógus német nyelvű előszóval , színes reprodukciókkal, többek közt Ziffer Sándor, Boromisza Tibor, Maticska Jenő, Thorma János, Tihanyi Lajos, Czigány Dezső, Perlrott Csaba Vilmos, Kádár Géza, Nagy Oszkár és Jándi Dávid képeivel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.
16601.

2 000 HUF
5,71
6,85
16602.

1 000 HUF
2,86
3,42

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Auction 391:
From 30 March to 8 April
Viewing: from 5 April to 8 April
Payment deadline is 23 April

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.