Historical documents, manuscripts

Number of items: 81

cca 1925-30 Gerő Zsófia (1895-1966), Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus lánya kézzel írt párizsi kalauza, vendéglők, kávéházak, színházak, múzeumok stb. címeivel, jegyzetekkel, ajánlásokkal. Benne többek közt Georges Fenyő nevével, feltehetően Fenyő György (1904-1978) festőművész műtermi címével. 20 oldal. Sérült, egyes lapok kijárnak.
12387.

5 000 HUF
cca 1930 Simon János György (1894 - 1968) festőművész autográf levele Gerő Ödön művészeti írónak személyes hangon, melyben egy megküldött mappáról ír. / Autograph letter of Jean-Georges Simon painter in Hungarian
12388.

2 000 HUF
1930 Bp., németből fordított dokumentum, közjegyzői aláírással
12389.

1 000 HUF
1931-1932 Kézzel írott kereskedelmi levelek foltos, szakadozott Adria borítóban, lefűzve
12390.

1 200 HUF
1931 Szalatnai Rezső ( 1904-1977) tanár, irodalomtörténész, író, kritikus, műfordító.autográf, személyes hangú levele Vass László (1905-1950) újságíró, kritikusnak irodalmi kérdésekről, a legújabb költőkről József Attiláról stb írva.
12391.

3 000 HUF
1932 Gál István (1912-1982) irodalomtörténész.autográf levelezőlapja Vass László (1905-1950) újságíró, kritikus részére irodalmi kérdésekről
12392.

2 000 HUF
1933 Harsányi Gyula fotóriporter kézzel írt levele
12393.

1 000 HUF
1933 Halász Miklós (1895-1985): újságíró, történész. autográf, személyes hangú levele Vass László (1905-1950) újságíró, kritikusnak
12394.

3 000 HUF
1933 Mendlik Oszkár (1871 - 1963) festőművész autográf levele Gerő Ödön művészeti írónak, melyben Balló Ede festőművész Mendlik édesatyjáról készült festményéről küldött képekről ír. Két beírt oldal.
12395.

2 400 HUF
1936.VIII.16. Gottschalk Károly, a csepeli Weiss Manfréd Acél- és Fémművek igazgatójának német nyelvű levele Felső-Bajorországból, az üzem mérnökének, későbbi igazgatójának, Geleji Sándornak (1898-1967), amelyben megköszöni Gelejinek, hogy tájékoztatta a határidők csúszásáról. Valamint megkéri, hogy keressen meg a házában műszaki rajzokat. Más egyéb érdekes részlettel. Két kézzel írt oldal Gottschalk autográf aláírásával, eredeti borítékban.
12396.

2 400 HUF
1936.VIII.14. Gottschalk Károly, a csepeli Weiss Manfréd Acél- és Fémművek igazgatójának német nyelvű levele az üzem mérnökének, későbbi igazgatójának, Geleji Sándornak (1898-1967), amelyben egy Párizzsal kötött üzletről ír és kiemeli. hogy Gelejin kívül csak két másik embert tájékoztatott róla. Valamint megkéri, hogy készítse el műszaki rajzokat és hogy a magánmunkáját honorálni fogja. Más egyéb érdekes részlettel. Fejléces, igazgatói papíron, két kézzel írt oldal Gottschalk autográf aláírásával, eredeti borítékban.
12397.

2 400 HUF
1938 Szent év Magyarország feliratú népies vallásos kép. Közepén Máriát és a kisdedet ábrázoló nyomat, lap szélén és alján tussal és akvarellel rajzolt városrészletek (Esztergom, Budavár, Pécs, Szeged, Székesfehérvár, Eger) és magyaros, florális motívumokkal díszített. Üvegezett fa keretben, 33,5×23 cm
12398.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF