cca 1925-30 Gerő Zsófia (1895-1966), Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus lánya kézzel írt párizsi kalauza, vendéglők, kávéházak, színházak, múzeumok stb. címeivel, jegyzetekkel, ajánlásokkal. Benne többek közt Georges Fenyő nevével, feltehetően Fenyő György (1904-1978) festőművész műtermi címével. 20 oldal. Sérült, egyes lapok kijárnak.
cca 1930 Simon János György (1894 - 1968) festőművész autográf levele Gerő Ödön művészeti írónak személyes hangon, melyben egy megküldött mappáról ír. / Autograph letter of Jean-Georges Simon painter in Hungarian
1931 Szalatnai Rezső ( 1904-1977) tanár, irodalomtörténész, író, kritikus, műfordító.autográf, személyes hangú levele Vass László (1905-1950) újságíró, kritikusnak irodalmi kérdésekről, a legújabb költőkről József Attiláról stb írva.
1933 Mendlik Oszkár (1871 - 1963) festőművész autográf levele Gerő Ödön művészeti írónak, melyben Balló Ede festőművész Mendlik édesatyjáról készült festményéről küldött képekről ír. Két beírt oldal.
1936.VIII.16. Gottschalk Károly, a csepeli Weiss Manfréd Acél- és Fémművek igazgatójának német nyelvű levele Felső-Bajorországból, az üzem mérnökének, későbbi igazgatójának, Geleji Sándornak (1898-1967), amelyben megköszöni Gelejinek, hogy tájékoztatta a határidők csúszásáról. Valamint megkéri, hogy keressen meg a házában műszaki rajzokat. Más egyéb érdekes részlettel. Két kézzel írt oldal Gottschalk autográf aláírásával, eredeti borítékban.
1936.VIII.14. Gottschalk Károly, a csepeli Weiss Manfréd Acél- és Fémművek igazgatójának német nyelvű levele az üzem mérnökének, későbbi igazgatójának, Geleji Sándornak (1898-1967), amelyben egy Párizzsal kötött üzletről ír és kiemeli. hogy Gelejin kívül csak két másik embert tájékoztatott róla. Valamint megkéri, hogy készítse el műszaki rajzokat és hogy a magánmunkáját honorálni fogja. Más egyéb érdekes részlettel. Fejléces, igazgatói papíron, két kézzel írt oldal Gottschalk autográf aláírásával, eredeti borítékban.
1938 Szent év Magyarország feliratú népies vallásos kép. Közepén Máriát és a kisdedet ábrázoló nyomat, lap szélén és alján tussal és akvarellel rajzolt városrészletek (Esztergom, Budavár, Pécs, Szeged, Székesfehérvár, Eger) és magyaros, florális motívumokkal díszített. Üvegezett fa keretben, 33,5×23 cm