Historical documents, manuscripts

Number of items: 81

1792 Kézzel írt levél, középen szakadással, ragasztással
12363.

1 000 HUF
2,86
3,42
cca 1750 Prolixum manuale meum spirituale ex devotionibus: Maturina, diurina & Vespertina constans ... Kézzel írott lelkigyakorlatos könyv 290, kézzel beírt oldalon. Megviselt korabeli papírkötésben.
12364.

5 000 HUF
14,29
17,12
1811 Pécs, 7. dokumentum a város eszközeiről, Simon József polgármestersége idején, kézzel írott, merített papíron
12365.

1 000 HUF
2,86
3,42
13
1848 Bogyay Vince korábbi táblabíró levele Pesty Pál uzdi földbirtokos részére, 1848. júniusa lévén polgártársnak címezve, lovak és azokkal bánni tudó napszámosok ügyében, jó állapotban, 1p
12366.

4 000 HUF
11,43
13,70
10
1853-1857 2 db szignettás dokumentum
12367.

2 000 HUF
5,71
6,85
Jean Richepin, (1849-1926) francia költő, író és drámaíró autográf üdvözlő levele ismeretlen hölgynek / Autograph letter of French poet, novelist Jean Richepin, (1849-1926)
12368.

11 000 HUF
31,43
37,67
1869 Német nyelvű dokumentum, okmánybélyeggel, viaszpecséttel
12369.

1 000 HUF
2,86
3,42
1877 Teljes vakságról orvosi bizonyítvány, kézzel írt levél, Salamon Adolf (1809-1883) aláírásával
12370.

1 000 HUF
2,86
3,42
Kozma Lajos (1884-1948) építész, iparművész, grafikus autográf sorai kártyán, melyben egy művészeti képes könyvet kér Matyi nevű címzettől.
12371.

4 000 HUF
11,43
13,70
20
Benedek Marcell (1885-1969) író, irodalomtörténész és műfordító autográf levele Vass László (1905-1950) újságíró, kritikusnak irodalmi kérdésekben, méltatva a munkásságát és munkája felől érdeklődve.
12372.

3 000 HUF
8,57
10,27
1889-1902 Emléksorok, régi emlékkönyv, benne számos bejegyzéssel, közte vajdahunyadi, és budapesti bejegyzésekkel, két illusztrációval, kopott aranyozott egészbőr-kötésben. + 1906-1908 Régi emlékkönyv, bársony kötésben, fém rátéttel, réz kapoccsal, benne bejegyzésekkel, rajzokkal, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
12373.

1889-1902 "Emléksorok", régi emlékkönyv, benne számos bejegyzéssel, közte vajdahunyadi, és budapesti bejegyzésekkel, két illusztrációval, kopott aranyozott egészbőr-kötésben. + 1906-1908 Régi emlékkönyv, bársony kötésben, fém rátéttel, réz kapoccsal, benne bejegyzésekkel, rajzokkal, kissé kopott, kissé foltos borítóval.

2 000 HUF
5,71
6,85
16
cca 1900-1940 össz. 4 db tervrajz historizáló stílusú bútorokról, enteriőrökről, Szilágyi Mihály mübutor-asztalos, Bp. VIII., Práter u. 49 bélyegzővel. Ceruza, papír, vékony kartonra kasírozva. 27x21,5 és 28x34 cm közötti méretekben. Kissé foltos, egyik lap jobb feslő sarkában töréssel.
12374.

3 400 HUF
9,71
11,64

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Auction 391:
From 30 March to 8 April
Viewing: from 5 April to 8 April
Payment deadline is 23 April

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.