Books: Hunting

Number of items: 20

1927 Vadász Újság. Vadászat, vad- és ebtenyésztés, fegyvertechnikai szaklap, Marosvásárhely, Szerk.: Földesy György. VI. évf. (1927), 1.-12. számok, teljes évfolyam. Fekete-fehér képekkel illusztrált, több korabeli reklámmal. Viseltes félvászon kötés, sérült és hiányos gerinccel, első kötéstábla elvált, hátsó kötéstábla hiányzik, helyenként sérült lapokkal, első lapon tulajdonosi bélyegzővel.
17088.

8 000 HUF
35
1930 Vadász Újság. Vadászat, vad- és ebtenyésztés, fegyvertechnikai szaklap, Marosvásárhely, Szerk.: Földesy György. IX. évf. (1930), 1.-12. számok, teljes évfolyam. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Félvászon kötés, kissé sérült gerinccel, sérült és jobb alsó sarkában hiányos borítóval, hátsó kötéstábla hiányzik, helyenként sérült és foltos lapokkal, előzéklapon és első lapon tulajdonosi bélyegzővel.
17089.

8 000 HUF
35
Huszár László: Kwaheri. Viszontlátásra. Afrikai vadásznaplójából írta: - -. Bp.,[1929] , Kir. M. Egyetemi Nyomda, 299 p.+ 8 (színes képtáblák) t. +1 (kihajtható térkép, Tangyanyika volt Német-Kelet-Afrika térképe, Báró Huszár László 1926-1927. évi vadászexpedíciójának áttekintő térképe, 1:2,000.000,32x30 cm) t. Gazdag fekete-fehér egészoldalas és szözvegközti fekete-fehér képekkel, és színes képtáblákkal illusztrált. Kiadói egészvászon borító, kissé foltos borítóval, egyébként jó állapotban.
17090.

5 000 HUF
Dr. Zoltán Attila: Vadászfegyver- és lőismeret. Nemzetközi vadászfegyver-kalauz. 1-2. köt. Bp., 1981, Mezőgazdasági Könyvkiadó-Interpress Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval.
17091.

4 000 HUF
Négy földrész trófeái. Dózsa György, Hidvégi Béla, Windischgrätz Ferenc József gyűjteményéből. Szerk.: Czoma László. Keszthely, 2001, Helikon Kastélymúzeum, 30 p. Gazdag színes fotóanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
17092.

1 200 HUF
16
Csathó Kálmán: Vadászzsákmány. Ha a vadász ír, az író meg vadászik. Hincz Gyula rajzaival. Bp.,[1940],Singer és Wolfner, 381+3 p. Első kiadás. Átkötött modern műbőr-kötés, volt könyvtári példány.
17093.

1 400 HUF
1975 Vadászati évkönyv. Szerk.: Grósz Károly, Baróti Géza. Bp., 1975, Táncsics. Kiadói nyl-kötés. Benne érdekes írásokkal, recepteket tartalmazó cikkel, fekete-fehér fotókkal.
17094.

1 400 HUF
Széchényi Zsigmond: Szarvasok nyomában és egyéb írások. Bp., 1979, Gondolat. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóval. Kissé szakadt papírborítóval, de egyébként jó állapotban.
17095.

1 000 HUF
Vegyes Széchenyi Zsigmond könyvtétel, 4 db. Denaturált Afrika. (Feleségemmel a fekete földrészen). Bp, 1971, Szépirodalmi. Második kiadás. Széchenyi Zsigmondné felvételeivel. Kiadói egészvászon kötésben, szakadt papír védőborítóval + Alaszkában vadásztam. 1935 aug.-okt. Bp, 1960, Gondolat. Második kiadás. Félvászon kötésben, szakadt papír védőborítóban. A papírborító egy része teljesen hiányzik. + Hengergő homok. Sivatagi vadásznapló. Bp, 1964, Szépirodalmi. A szerző felvételeivel. Kiadói félvászon kötésben, szakadt, foltos papír védőborítóban. + Afrikai tábortüzek. Vadásznapló kivonatok 1932-1934. Bp, 1966, Szépirodalmi. Negyedik kiadás. A szerző felvételeivel. Kiadói félvászon kötésben, szakadt papír védőborítóban.
17096.

2 400 HUF
Tomai Éva - Zoltán János: Vadászat régi képeslapokon. Bp., 1988, Officina. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
17097.

1 200 HUF
Bársony István: Erdőn, mezőn. Vadásztörténetek. Csergezán Pál rajzaival. Vál., szerk. és az utószót írta: Véber Károly. Bp.,1962, Móra. Kiadói félvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.
17098.

1 200 HUF
9
Nadler Herbert: Cserkészeten és lesen Nagymagyarországon. Vadászati elbeszélések eredeti fényképfelvételekkel. Bp., 1990, Népszava. Második kiadás. Kiadói kartonált papírkötésben.
17099.

1 000 HUF
11

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF