Books: Gastronomy and Gardening

Number of items: 56

Bereczki Máté: Gyümölcsészeti vázlatok. I-IV. köt. A IV. kötet végén: Jegyzéke a Gyümölcsészeti Vázlatok mind a négy kötetében leírt gyümölcsöknek. Arad, 1886-1882-1884-1887, Gyulai István, IV+508+2; 4+517; 4+549+3; 4+541+1+14 p. Az I. köt. második, a többi első kiadás. Átkötött félvászon-kötések, kopott, foltos borítókkal, az I. kötet gerince elvált, a III. kötet kötése laza, a IV. kötet kötése sérült, kissé foltos lapokkal. Az I. kötet elülső szennylapján bejegyzéssel, ami szerint a példány Festetics Andor (1843-1930) földművelésügyi miniszter (Wekerle- és a Bánffy-kormányok, 1894. júl. 16.-1895. nov. 2.), politikus, főúr ajándéka volt tulajdonosának.  + 1897 Unghváry Sándor ceglédi gyümölcsfa-iskolájának ár és névjegyzéke, megrendelőlappal, hiányos, 5 sztl. lev. +1912 Bp., M. Kir. Kertészeti Tanintézet fejléces levele, borítékkal, a levélen az igazgató aláírásával.
17032.

Bereczki Máté: Gyümölcsészeti vázlatok. I-IV. köt. A IV. kötet végén: Jegyzéke a "Gyümölcsészeti Vázlatok" mind a négy kötetében leírt gyümölcsöknek. Arad, 1886-1882-1884-1887, Gyulai István, IV+508+2; 4+517; 4+549+3; 4+541+1+14 p. Az I. köt. második, a többi első kiadás. Átkötött félvászon-kötések, kopott, foltos borítókkal, az I. kötet gerince elvált, a III. kötet kötése laza, a IV. kötet kötése sérült, kissé foltos lapokkal. Az I. kötet elülső szennylapján bejegyzéssel, ami szerint a példány Festetics Andor (1843-1930) földművelésügyi miniszter (Wekerle- és a Bánffy-kormányok, 1894. júl. 16.-1895. nov. 2.), politikus, főúr ajándéka volt tulajdonosának. + 1897 Unghváry Sándor ceglédi gyümölcsfa-iskolájának ár és névjegyzéke, megrendelőlappal, hiányos, 5 sztl. lev. +1912 Bp., M. Kir. Kertészeti Tanintézet fejléces levele, borítékkal, a levélen az igazgató aláírásával.

10 000 HUF
28,90
35,09
53
Magyarország földmívelésügye az 1910 évben. Különlenyomat. A m. kir. kormány 1910. évi működéséről és az ország közállapotairól szóló jelentés és statisztikai évkönyv czímű (...) műből. Bp., 1912, M. Kir. földmívelésügy minister kiadványai (Athenaeum könyvnyomda). Bordázott gerincű, korabeli félvászon kötésben, sérült gerinccel. Intézményi bélyegzővel + Magyarország földmívelésügye az 1908 évben. Különlenyomat. A m. kir. kormány 1908. évi működéséről és az ország közállapotairól szóló jelentés és statisztikai évkönyv czímű (...) műből. Bp., 1910, M. Kir. földmívelésügy minister kiadványai (Athenaeum könyvnyomda). Bordázott gerincű, korabeli félvászon kötésben, sérült gerinccel. Intézményi bélyegzővel.
17033.

Magyarország földmívelésügye az 1910 évben. Különlenyomat. "A m. kir. kormány 1910. évi működéséről és az ország közállapotairól szóló jelentés és statisztikai évkönyv" czímű (...) műből. Bp., 1912, M. Kir. földmívelésügy minister kiadványai (Athenaeum könyvnyomda). Bordázott gerincű, korabeli félvászon kötésben, sérült gerinccel. Intézményi bélyegzővel + Magyarország földmívelésügye az 1908 évben. Különlenyomat. "A m. kir. kormány 1908. évi működéséről és az ország közállapotairól szóló jelentés és statisztikai évkönyv" czímű (...) műből. Bp., 1910, M. Kir. földmívelésügy minister kiadványai (Athenaeum könyvnyomda). Bordázott gerincű, korabeli félvászon kötésben, sérült gerinccel. Intézményi bélyegzővel.

3 000 HUF
8,67
10,53
Rapaics Raymund: A magyar gyümölcs. Bp.,1940, Kir. M. Természettudományi Társulat, 350+2 p.+XXXIV t. (kettő színes.) Kiadói félvászon-kötés, kiadói illusztrált papír védőborítóban.
17034.

1 600 HUF
4,62
5,61
22
Rézi néni: Szegedi szakácskönyv, ezernél több ételkészítési utasítással. Bp., 1897, Athenaeum. Hatodik javított és a legújabb ételreceptekkel bővített kiadás. Kiadói, megviselt félvászon kötésben, gerince lejött, kijáró lapokkal.
17035.

1 000 HUF
2,89
3,51
28
Láng György: Terítéken az életem. Kóstoló az én XX. századomból. Bp., 2000, Vince. A szerző, Láng György (1924-2011) által dedikált! Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóval.
17036.

5 000 HUF
14,45
17,54
Jamie Oliver: A pucér szakács visszatér. Dobi Ildikó fordítása. Bp, 2004, Park. Színes fotókkal gazdagon illusztrálva. Kartonált papírkötésben, papír védőborítóban. szép állapotban.
17037.

2 800 HUF
8,09
9,82
Jamie Oliver: ... és egyszerűen csak főzz. Jamie Oliver első szakácskönyve magyarul. Bp, 2002, Park. David Loftus fényképeivel illusztrálva. Kartonált papírkötésben, papír védőborítóban. Szép állapotban.
17038.

2 800 HUF
8,09
9,82
Stahl Judit: Végre otthon! Családi ebédek, baráti vacsorák, ünnepi ételek. Bp, 2006, Kulinária Kiadó. Kartonált papírkötésben, papír védőborítóban. Jó állapotban.
17039.

1 000 HUF
2,89
3,51
Stahl Judit: Gyors szárnyas ételek. Bp, 2007, Kullinária Kiadó. Kartonált papírkötésben, szép állapotban.
17040.

1 000 HUF
2,89
3,51
Stahl Judit: Gyorsan, valami finomat! 35 perces ételek. Bp., 2003, Park. Kiadói kartonált papírkötés, papír védőborítóban. Szép állapotban.
17041.

1 000 HUF
2,89
3,51
Stahl Judit: Büntetlen örömök. Azoknak akik szeretnek enni, de örülnek, ha ez nem látszik meg rajtuk. Bp, 2004, Kulinária Kiadó. Kartonált papírkötésben, papír védőborítóban. Szép állapotban.
17042.

800 HUF
2,31
2,81
Stahl Judit: Enni jó. Kedvenc receptjeim zsúfolt hétköznapokra és megérdemelt hétvégékre. Bp., 2002 Park. Színes fotókkal gazdagon illusztrált. Kiadói egészvászon kötésben, papír védőborítóban, szép állapotban.
17043.

1 400 HUF
4,05
4,91

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Auction 388:
From 10-18 February
Viewing from 15 February
Payment deadline is 4 March

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.