Engravings

Number of items: 35

cca 1550 Hans Brosamer (1495-1554): ,,Ezután ismét láttam: egy angyal szállt le a Mennyből. Kezében tartotta a feneketlen mélység kulcsát és egy nagy láncot. Foglyul ejtette a Sárkányt (azt a Régi Kígyót, aki az Ördög vagy más néven a Sátán), és megkötözte a lánccal ezer évre. Azután ledobta a feneketlen mélységbe, a lejáratot pedig bezárta és lepecsételte. Azért tette ezt, hogy a Sárkány ne tudja többé becsapni a népeket, amíg az ezer év le nem telik. Ezer év múlva majd egy kis időre szabadon kell még engedni a Sárkányt. (Jelenések 20:1-3.), papír kartonra kasírozva, fametszet, kopott, foltos, feltehetőleg gr. Zichy Géza gyűjteményéből, 1931-ből származó felirattal a hátoldalán, a felirat tévesen (!) Holbein fametszetének nevezi meg, 11,5x15 cm
10559.

cca 1550 Hans Brosamer (1495-1554): ,,Ezután ismét láttam: egy angyal szállt le a Mennyből. Kezében tartotta a feneketlen mélység kulcsát és egy nagy láncot. Foglyul ejtette a Sárkányt (azt a Régi Kígyót, aki az Ördög vagy más néven a Sátán), és megkötözte a lánccal ezer évre. Azután ledobta a feneketlen mélységbe, a lejáratot pedig bezárta és lepecsételte. Azért tette ezt, hogy a Sárkány ne tudja többé becsapni a népeket, amíg az ezer év le nem telik. Ezer év múlva majd egy kis időre szabadon kell még engedni a Sárkányt." (Jelenések 20:1-3.), papír kartonra kasírozva, fametszet, kopott, foltos, feltehetőleg gr. Zichy Géza gyűjteményéből, 1931-ből származó felirattal a hátoldalán, a felirat tévesen (!) Holbein fametszetének nevezi meg, 11,5x15 cm

8 000 HUF
15
cca 1850-1860 [Johann] G[eorg] Heck (1795-1857)-Henry Winkles (1801-1860): 2 db acélmetszet, 2 db, koronák, címerek, a másikon római jelvények, szakadással, gyűrődéssel, 22x27 cm
10560.

1 800 HUF
Horváth János (1769-1835) püspök litografált képe. 15x20 cm
10561.

3 000 HUF
cca 1830 gróf Fekete János (1741-1803) generális litografált portréja 13x18 cm
10562.

4 000 HUF
10563.

20 000 HUF
54,05
58,82
1855 Valerio, Theodore (1819-1879): Mátrai csikós, Theodore Valerio: Souvenirs de la Monarchie...La Hongrie, rézkarc, kis foltokkal, gyűrött, 29x20 cm
10564.

8 000 HUF
10565.

3 600 HUF
9,73
10,59
cca 1853 Kubinyi Ferenc: Magyarország és Erdély képekben c munkából: Máramaros-Sziget és Szlatina, A Pietroszai havasok Borsánál Varsányi.kőrajza. / Lithograhy 21x27 cm
10566.

9 000 HUF
24,32
26,47
10567.

3 400 HUF
9,19
10,00
1702 Matthäus Meriam (1593-1650): Ragusa (Dubrovnik) rézmetszett képe / Etched picture of Ragusa 35x27 cm
10568.

24 000 HUF
64,86
70,59
1853 Nógrád várának látképe, papír, fametszet, in: Magyarország és Erdély képekben III. kötet, 27x20 cm
10569.

5 000 HUF
cca 1850 Esztergom / Gran in Ungarn, acélmetszet, Hildburghausen, Kunstanstalt des Bibliographisches Institut, 11×15 cm
10570.

6 500 HUF
17,57
19,12

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF