Number of items: 270

Emil Schumacher (1912-1999), a német absztrakt expresszionizmus jeles képviselőjének grafikájával mellékletként ellátott Hamvas Béla könyv. Emil Schumacher (1912-1999): Alak (eredetileg. cím nélkül). Akvatinta, merített papír, jelzett, számozott: 13/40, 21x15 cm. Béla Hamvas: Früchtestunde. Aus dem Ungarischen von Jörg Buschmann (Magyarból németre fordította: Jörg Buschmann). Mit einem Frontispice von Emil Schumacher (Emil Schumacher akvatinta grafikájával). Hannover, 1996, Edition M. Marghescu. Német nyelven. Dúl Antal szedésével. Nyomtatott Budapesten szitanyomással 250 GBFK RIVEs merített papíron, 50x40 cm. 24 p + 3 sztl oldal + 1 t. Megjelent összesen 50, mind számozott példányban, amelyből 30 példány 1/40-30/40 számozású, 5 épr. dartiste grafika a művész példányaként és további 15 művészpéldány 31/40-40/40 és 5 épr. dartiste, ezen példány száma: 13/40. . 3 számozatlan oldal közül kettőn Dúl Antal (1945- 2018) teológus, könyvtáros, a Hamvas-életmű kiváló ismerőjének és interpretátorának, a Hamvas Béla Collegium tanára tanulmányával Hamvas Béláról. Az utolsó sztl. oldalon rövid életrajzi sorokkal Hamvas Béláról és Emil Schumacherről. Kiadói papírborítóban, a lapok bekötése nélkül. Kiadói karton fedélben. Magyar árverésen tudomásunk szerint korábban nem szerepelt. Rendkívül ritka, bibliofil kiadvány! / Béla Hamvas: Früchtestunde. Aus dem Ungarischen von Jörg Buschmann. Mit einem Frontispice von Emil Schumacher. Hannover, 1996, Edition M. Marghescu. With an aquatinta graphic on paper by Emil Schumacher (1912-1999), famous German artist of abstract expressionism, numbered 13/40, 21x15 cm. Book numbered 13/40, with only 50 numbered copies issued in total. Very rare!
17461.

Emil Schumacher (1912-1999), a német absztrakt expresszionizmus jeles képviselőjének grafikájával mellékletként ellátott Hamvas Béla könyv. Emil Schumacher (1912-1999): Alak (eredetileg. cím nélkül). Akvatinta, merített papír, jelzett, számozott: 13/40, 21x15 cm. Béla Hamvas: Früchtestunde. Aus dem Ungarischen von Jörg Buschmann (Magyarból németre fordította: Jörg Buschmann). Mit einem Frontispice von Emil Schumacher (Emil Schumacher akvatinta grafikájával). Hannover, 1996, Edition M. Marghescu. Német nyelven. Dúl Antal szedésével. Nyomtatott Budapesten szitanyomással 250 GBFK RIVEs merített papíron, 50x40 cm. 24 p + 3 sztl oldal + 1 t. Megjelent összesen 50, mind számozott példányban, amelyből 30 példány 1/40-30/40 számozású, 5 épr. d'artiste grafika a művész példányaként és további 15 művészpéldány 31/40-40/40 és 5 épr. d'artiste, ezen példány száma: 13/40. . 3 számozatlan oldal közül kettőn Dúl Antal (1945- 2018) teológus, könyvtáros, a Hamvas-életmű kiváló ismerőjének és interpretátorának, a Hamvas Béla Collegium tanára tanulmányával Hamvas Béláról. Az utolsó sztl. oldalon rövid életrajzi sorokkal Hamvas Béláról és Emil Schumacherről. Kiadói papírborítóban, a lapok bekötése nélkül. Kiadói karton fedélben. Magyar árverésen tudomásunk szerint korábban nem szerepelt. Rendkívül ritka, bibliofil kiadvány! / Béla Hamvas: Früchtestunde. Aus dem Ungarischen von Jörg Buschmann. Mit einem Frontispice von Emil Schumacher. Hannover, 1996, Edition M. Marghescu. With an aquatinta graphic on paper by Emil Schumacher (1912-1999), famous German artist of abstract expressionism, numbered 13/40, 21x15 cm. Book numbered 13/40, with only 50 numbered copies issued in total. Very rare!

80 000 HUF
216,22
235,29
17462.

12 000 HUF
32,43
35,29
17463.

14 000 HUF
37,84
41,18
17464.

8 000 HUF
17465.

4 000 HUF
Ovidius Naso, Publius: Átváltozások P. Ovidius Násotól. Fordította Egyed Antal a Magyar Tudós Társaság tagja. I-III. füzet.  Pesten, 1851. Müller E. nyomdája. [4] + 150 + [2] p.; 152 p.; 147 + [13] p. Első teljes magyar kiadás. Kiadói papírborítóval, igényesen restaurált gerincekkel, szép állapotban
17466.

Ovidius Naso, Publius: Átváltozások P. Ovidius Násotól. Fordította Egyed Antal a' Magyar Tudós Társaság' tagja. I-III. füzet. Pesten, 1851. Müller E. nyomdája. [4] + 150 + [2] p.; 152 p.; 147 + [13] p. Első teljes magyar kiadás. Kiadói papírborítóval, igényesen restaurált gerincekkel, szép állapotban

4 000 HUF
17467.

800 HUF
17468.

5 000 HUF
17469.

4 000 HUF
17470.

8 000 HUF
Úttörő vezetők könyve. A Szovjetúttörő-Mozgalom Enciklopédiája. I-V. köt. [Egy kötetben.] I. köt.: Ki a szabadba. II. köt.: Úttörő ezermesterek. III. köt. A vezetők könyve. IV. köt. Játék, torna, sport. V. köt. Az úttörő tábor. Ford. és magyar vonatkozású kiegészítésekkel ellátta: Nánásy György. Bp.,1947-1948., Új Magyar Könyvkiadó Ifjúsági Könyvtára. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval és gerincel, laza fűzéssel, foltos lapélekkel.
17471.

Úttörő vezetők könyve. A Szovjetúttörő-Mozgalom Enciklopédiája. I-V. köt. [Egy kötetben.] I. köt.: Ki a szabadba. II. köt.: Úttörő ezermesterek. III. köt. A vezetők könyve. IV. köt. Játék, torna, sport. V. köt. "Az úttörő tábor." Ford. és magyar vonatkozású kiegészítésekkel ellátta: Nánásy György. Bp.,1947-1948., Új Magyar Könyvkiadó Ifjúsági Könyvtára. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval és gerincel, laza fűzéssel, foltos lapélekkel.

5 000 HUF
17472.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF