Books: History

Number of items: 172

15650.

70 000 HUF
189,19
205,88
Gulovics Tivadar: Az ungvári kir. kat. főgímnázium érem-régiségtárának ismertetése 1-3. kötet egybekötve. Ungvár, 1908-1909. 60p. + 48p. + 76 p. Korabeli félvászon kötésben. Szép állapotban. Ritka! Árverésen még nem szerepelt!
15651.

18 000 HUF
48,65
52,94
Henri Pozzi: Századunk bűnösei. Ford. Dr. Marjay Frigyes. Bp., 1936, Dr. Marjay Frigyes. Kiadói illusztrált papírkötésben, későbbi félvászon védőkötésben, szép állapotban. 1945 után a betiltott könyvek jegyzékén szereplő kiadvány.
15652.

8 000 HUF
15653.

48 000 HUF
129,73
141,18
Dávid Antal: Bábel és Assur története I-II. Bp., 1926, 1928, Szent István Társulat. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15654.

4 000 HUF
Budapesti Tőzsde-almanach 1916. VII. évfolyam.  VII. évfolyam. Bp. (1915. Róvó.) 573 l. Kiadói egészvászon-kötésben, jó állapotban
15655.

3 000 HUF
Szilády Zoltán: A mi Erdélyünk. A szerző autográf ajándékozási soraival! Történeti és néprajzi vázlatok. Budafok, 1922, Szerző. Igényesen restaurált papírkötésben
15656.

4 000 HUF
15657.

4 000 HUF
15658.

4 000 HUF
László Gyula: Josef Deér: Die Heilige Krone Ungarns. Különlenyomat a Századok 1972. évi 2. számából. Bp., 1972., Akadémiai Kiadó, 459-470 p. Papírkötés. A szerző, László Gyula (1910-1998) régész, történész, muzeológus, grafikus által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus, László Gyula tanítványának a részére dedikált példány.
15659.

1 600 HUF
Brehm, Bruno: A magyar nemzet tragédiájának regényes korrajza. Ferenc Ferdinánd meggyilkolásától a békekötésig(Így kezdődött, Ez lett a vége, A kétfejű sas lehull). Bp., 1938-1939, Grill Károly Könyvkiadóvállalata. Kiadói egészvászon kötés, kötetenként változó állapota, laza kötés az összes esetben.
15660.

4 000 HUF
Marosán György: Tüzes kemence. Bp., 1968, Magvető, 792+4 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, fakó borítóval. A szerző, id. Marosán György (1908-1992) politikus, író által dedikált.
15661.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF