Judaica

Number of items: 13

1945 Zsidó deportált Szegedre szóló kettészakadt utazási igazolványa, rajta a DEGOB bélyegzőjével + 1944 hiányos igazolvány izraelta hadiüzemi alkalmazott részére
13055.

8 000 HUF
1939 Kun Lajos (1886-1944) veszprémi főrabbi saját kezű aláírása egy halotti anyakönyvi kivonaton
13056.

6 000 HUF
1944 Magyarországi Zsidók Szövetsége Ideiglenes Intéző Bizottságának Aggokházi Szakosztályának igazolványa a szervezet gondnoka részére, aláírásokkal.
13057.

10 000 HUF
27,03
29,41
22
1940 Dr. Klein Andor abonyi főrabbi Nagyváradról az erdélyi bevonulás után saját kézzel írt és aláírt levelezőlapja
13058.

1 600 HUF
1922 Pesti Izraelita Hitközség pénztára 1921-es évi kultuszjárulék befizetésének névre szóló elismervénye, aláírásokkal, pecséttel.
13059.

800 HUF
1939 November, Gerő Ödön (1863-1939), a Pester Lloyd műkritikusa, író gyászhirdetése a a Budai Izraelita Hitközség Elöljárósága nevében, amely saját halottjának tekinti. Hajtásnyommal
13060.

3 000 HUF
1939. dec. 13 A Budai Izraelita Hitközség fejléces, Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus, esztéta özvegyének postázott borítékjában, Gerő temetésén elhangzott két gyászbeszéd. Kammer Vilmos, a Budai Izr . Hitközség elöljárója és Vető Sándor kultur-előljáró, utóbbi a Budai Chevra Kadisa és Budai Izr. Nőegylet nevében elhangzott beszédei. 1-1 géppel írt oldal, hajtásnyomokkal. Eredeti, kissé sérült fejléces borítékban.
13061.

4 000 HUF
1939.I.28 Uj Magyarság lap 3. és 4. oldalból álló töredéke, 4. oldalon több zsidótörvénnyel kapcsolatos írással: hajtásnyomokkal, apró szakadásokkal.
13062.

1 000 HUF
1921 Monor, Rabbiság által kiállított anyakönyvi kivonat korabeli másolata
13063.

1 000 HUF
16
1928 Csusz. szerk: Schirilla György. IX. évf. 1. szám. A numerus claususról szóló cikkel.
13064.

1 000 HUF
10
Haaman izraeli illusztrált porcelán széder tál, héber és angol felirattal, matricás, jelzett, apró kopásnyomokkal, d. 28 cm
13065.

4 000 HUF
Eszter könyve pergamenen, 195×30 cm
13066.

10 000 HUF
27,03
29,41
14

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF