Books: Travelling, Local History

Number of items: 244

Petz Lajos: A győri kolera-járvány 1886-ban. Bp., 1887., (Franklin-ny.), 61+2 p.+VI (három egy oldalas, két kihajthatóegy nagyméretű kihajtható Győr térképpel: Győr sz. kir város átnézeti térképe az 1886-ik kolerajárvány alatt, 1:10800,Bp., Kellner és Mohrlüder-ny., az illesztés részben elvált, de maga a térkép jó állapotban, 59x66 cm.) Átkötött aranyozott félvászon-kötés, kissé kopott borítóval és gerinccel, intézményi bélyegzővel, az V. táblán szakadással, egyébként jó állapotban. Benne: Barta Ernő (1878-1956): M. Kir. Bábaképző Könyvtára szecessziós ex libris-szével, papír, klisé, jelzett, rajta áthúzott címmel, 12,5x9 cm.
15000.

20 000 HUF
57,97
69,93
15001.

40 000 HUF
115,94
139,86
15002.

18 000 HUF
52,17
62,94
Nagy Czirok László: Száraz és szélmolnárok élete a Kiskunságon. Bp., 1959., Muzeumok Központi Propaganda Irodája, 80 p.+2 t. Kiadói papírkötés. Megjelent 300 példányban.
15003.

3 000 HUF
8,70
10,49
16
Mayer Endre: Az eperjesi vértanúk kivégeztetése vagy az eperjesi mészárszék. Eperjes, 1908., Kósch Árpád, 56 p. Kiadói papírkötés, foltos, kissé dohos.
15004.

2 000 HUF
5,80
6,99
Weber Sámuel: A késmárki vértanúk. Eperjes, 1908., Kósch Árpád, 24 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos, kissé dohos.
15005.

3 000 HUF
8,70
10,49
Fraser Rae, W(illiam): Das Reise-Geschäft. Ein Rückblick auf fünfzigjährige Thätigkeit. Nach dem Englischen des --. 1841-Leicester nach Loughborough (18 Kilometer) 1891 - Um die ganze Welt. Wien, 1891. Thos. Cook & Son. 347 l. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, jó állapotban
15006.

4 000 HUF
11,59
13,99
Duna útikönyv. Hartleben Unterwegs. Donaufahrt. Wien, Pest, Leipzig. cca 1880. Korabeli félvászon kötésben
15007.

3 000 HUF
8,70
10,49
Siegmeth Károly: A Magas-Tátra és az Abaúj-Torna-Gömöri-barlangvidék. Kiadói hiányos papírkötés, első kötéstábla hiányzik, viseltes állapotban.
15008.

2 000 HUF
5,80
6,99
16
Sopron. Civitas fidelissima. Szerk. Dr. Thirring Gusztáv. Sopron, 1925, Sopronmegyei Kör. 124 p. Számos szövegközti képpel illusztrálva. Kiadói, illusztrált papírkötésben, a gerincen kis szakadással.
15009.

3 000 HUF
8,70
10,49
Soproni képeskönyv. Összeállította: Dr. Heimler Károly. Bp., 1932, Somló Béla. 123 képpel. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
15010.

1 800 HUF
5,22
6,29
Vörös Márton: Pécs. Bp., 1941, Officina, 35+5 p.+24 t.+1 p. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói kartonált papírkötés, javított gerinccel, jó állapotban.
15011.

1 000 HUF
2,90
3,50

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Auction 385:
From 21 December to 7 January
Payment deadline is 21 January
Viewing: From 4 to 7 January

Our office is closed between 23 December to 4 January!

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.