Books: Social sciences

Number of items: 30

Szilasy János: A nevelés tudománya. 1-2. köt. Budán, 1827. Kir. Magy. Fő Oskolák betűivel, 1 sztl. lev. Korabeli papírkötésben, jó állapotban.
17209.

18 000 HUF
52,17
62,94
Szretykó György (szerk.): Tömegkultúra és tömegmanipuláció a modern társadalomban. A média- és a művelődésszociológia új aspektusai. Pécs, 2005, Comenius. Kiadói papírkötésben.
17210.

2 000 HUF
5,80
6,99
Bartucz Lajos: Fajkérdés, fajkutatás. Miskolc,én., Kir. Magy. egyetemi Nyomda. Egészvászon kötés, kopottas állapotban. 9.oldal lapszéle hiányzik.Volt könyvtári példány.
17211.

1 200 HUF
3,48
4,20
Magyar tájak néprajzi felfedezői. Vál., szerk., az életrajzokat és a bevezető tanulmányt írt: Paládi-Kovács Attila. Bp., 1985, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
17212.

1 800 HUF
5,22
6,29
Katona Lajos: Folklór-kalendárium. Bp., 1982, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
17213.

1 600 HUF
4,64
5,59
17214.

2 800 HUF
8,12
9,79
17215.

1 000 HUF
2,90
3,50
1960-1962 Néprajzi Közlemények 2 kötete:  Néprajzi közlemények. V. évf. 1. sz. Bp., 1960, Magyar Nemzeti Múzeum-Néprajzi Múzeum. Kiadói papírkötés. Megjelent 450 példányban. Benne: Kallós Zoltán: Gyímesvölgyi keservesek, Gyilén Nándor: Csűrök a szatmári Erdőháton, Csete Balázs: Karácsonyi és újévi népszokások a kalotaszegi Nyárszón. ...stb.; Vég József: A hagyományos paraszti gazdálkodás ismeretanyaga és szókincse. 1. szántás-vetés. Útmutató füzetek a néprajzi adatgyűjtéshez. VIII. köt. Bp., 1962, Magyar Nemzeti Múzeum-Néprajzi Múzeum. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
17216.

2 000 HUF
5,80
6,99
Turay Alfréd, Nyíri Tamás, Bolberitz Pál: A filozófia lényege, alapproblémái és ágai. Bp., 1981, Szent István Társulat. Kiadói műbőrkötés.
17217.

800 HUF
2,32
2,80
17218.

800 HUF
2,32
2,80
Földes Béla: A socialismus II. kötet. Bp.,1910, MTA. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, jó állapotban.
17219.

1 000 HUF
2,90
3,50
Max Adler: Marx a gondolkodó. Ford.: Takács Mária. Bp., 1923, Népszava. Átkötött félvászon-kötésben, bekötött elülső papírborítóval.
17220.

3 000 HUF
8,70
10,49

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Auction 385:
From 21 December to 7 January
Payment deadline is 21 January
Viewing: From 4 to 7 January

Our office is closed between 23 December to 4 January!

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.