Books: Religion

Number of items: 52

17357.

18 000 HUF
52,17
62,94
Egyházi könyvtár a magyar reformált vallásu nép számára. I. évf. I-IV. füzet. Szerk.: Révész Bálint. Kiadja: Tiszántúli Református Egyházkerület. Debrecen, 1858-1859., Városi Könyvnyomda, 172+3; 130+1; 188+2;140+4 p. Korabeli átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé dohos.
17358.

10 000 HUF
28,99
34,97
17359.

15 000 HUF
43,48
52,45
Farkas József: Bibliai földrajz iskolák és családok számára. A Calvi Könyvkiadó-Társulat által kibocsátott Biblische Geographie nyolcadik kiadása nyomán írta: - -. Fametszetekkel és az Ígéretfölde acélmetszetű képével. Pest, 1870, Hornyánszky Viktor-ny., VIII+364 p.+ 1 (Ígéret-földe térképe rajzolta: Gross C. H. kiadta a Calwi Könyvkiadó Társaság, acélmetszetű térkép, a hajtás mentén kis szakadással, 25x15 cm.) t. Korabeli egészvászon-kötés, a címlap szélén vágott, kissé kopott, kissé foltos borítóval, javított kötéssel, restaurált.
17360.

Farkas József: Bibliai földrajz iskolák és családok számára. A Calvi Könyvkiadó-Társulat által kibocsátott "Biblische Geographie" nyolcadik kiadása nyomán írta: - -. Fametszetekkel és az Ígéretfölde acélmetszetű képével. Pest, 1870, Hornyánszky Viktor-ny., VIII+364 p.+ 1 (Ígéret-földe térképe rajzolta: Gross C. H. kiadta a Calwi Könyvkiadó Társaság, acélmetszetű térkép, a hajtás mentén kis szakadással, 25x15 cm.) t. Korabeli egészvászon-kötés, a címlap szélén vágott, kissé kopott, kissé foltos borítóval, javított kötéssel, restaurált.

8 000 HUF
23,19
27,97
Georg Worpitz: Manuale Rhetorum seu Quaestiones in Rhetoricam Reverendi Patris Cypriani Soarii é Societate Jesu. Tyrnaviae [Nagyszombat], 1718, Typis Academicis, per Friedericum Gall, 130 p. Latin nyelven. Átkötött félbőr-kötésben, kopott borítókkal, a címlap és az első 6 lap szélein, kis sérülésekkel.
17361.

5 000 HUF
14,49
17,48
13
Pápai halotti énekek. Készítettek és kinyomattak a helvétziai vallástételt követő Dunántúli főtiszteletű egyházkerület rendeléséből. Bp., 1908, Rózsa Kálmán és Neje. Kiadói félvászon kötésben, tulajdonosi névbejegyzéssel.
17362.

1 200 HUF
3,48
4,20
A római katolikus papság kézikönyve. Összeáll. Dvorzsák János. Bp., 1908, Müller K., LXXX+336+40+2 p.+19 sztl. lev. Benne Magyarország római katolikus plébániáinak betűrendes helységnévtárával is. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, Pausz Gyula-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
17363.

1 200 HUF
3,48
4,20
Karcsú Antal Arzén: A szerzetes rendek egyetemes történelme. II-IV. köt. Különös tekintettel a magyar- s erdélyországi szerzetesség jelen létállapotára. Henrion-Fehr, Helyot, Biedenfeld, Fuxhoffer, gr. Montalembert s egyéb kutfők nyomán. Szerk.: - -. Pest, 1867., Bartalits Imre, 274; 295+III; 176+IV p. Kiadói papírkötésben, javított borítókkal, foltosak.
17364.

10 000 HUF
28,99
34,97
Ravasz László: Legyen világosság I.. Beszédek, írások. Bp, én., Franklin-Társulat. Aranyozott egészvászon kötésben, kissé meglazult kötéssel, de egyébként jó állapotban.
17365.

2 800 HUF
8,12
9,79
Erdélyi Zsuzsanna (szerk.): Boldogasszony ága. Tanulmányok a nép vallásosság köréből. Bp., 1991, Szent István Társulat, Az apostoli szentszék könyvkiadója. Kiadói kartonált kötésben.
17366.

1 000 HUF
2,90
3,50
17367.

7 000 HUF
20,29
24,48
Buzády Tibor: SMagyar Szentek Csarnoka. Magyar vonatkozású szentek, boldogok és tiszteletben álló személyek gyűjteménye. Bp., 2015, Nóra. Számozott! Készült 600 példányban. Ez a könyv a 440. sz. példány. Színes képekkel illusztrálta: Szász Regina. Kiadói kartonált papírkötés.
17368.

2 200 HUF
6,38
7,69

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Auction 385:
From 21 December to 7 January
Payment deadline is 21 January
Viewing: From 4 to 7 January

Our office is closed between 23 December to 4 January!

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.