Books: Military

Number of items: 35

Kelet felé. A m. kir. 101. honvéd gépkocsizó vegyiharc zászlóalj emlékalbuma. 1940. [Budapest], 1940. [Globus Ny.] 47 p. A képeket Bártfai Szabó fhdgy., Papfalvy hdgy. és Tátray hdp. készítette. Sok-sok nagy méretű képpel az erdélyi bevonulásról, különböző helyszínekről (Kolozsvár, Nagyvárad, Körösfő, Korond, stb), József főhercegről, robbantott román erődökről és hadgyakorlatokról. Kiadói, haránt alakú aranyozott egészvászon album, zsinórral füzve. Éleinél és sarkainál kopott borítóval. Nagyon ritka!
16600.

100 000 HUF
289,86
349,65
Ajtay Endre et al: A magyar gyalogság. A magyar gyalogos katona története. Bp., é. n., Reé László Könyvkiadó- és Terjesztővállalat. Számos érdekes képpel és írással. Kiadói, aranyozott egészvászon kötésben, kis kopásokkal
16601.

6 000 HUF
17,39
20,98
Magyar Királyi Honvédség - Csendőrség - rendeleteinek tára. 1874. évtől 1912. aug. hó 30-ig. Az új véderőtörvény - az új katonai bűnvádi perrendtartás tárgymutatós átnézete. Összeáll.: Scherer Károly főhadnagy, m. kir. szatmári 12. honvéd gyalogezredben. Szatmárnémeti, 1912., nyn., 176 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos borítóval.
16602.

3 000 HUF
8,70
10,49
Báti Berkó István: Egyezer hadtörténelmi apróság. Bp., 1925, Honvédelem katonai és polgári hetilap. Javított kiadói papírborításban; lapok széle fodrozódott.
16603.

Báti Berkó István: Egyezer hadtörténelmi apróság. Bp., 1925, "Honvédelem" katonai és polgári hetilap. Javított kiadói papírborításban; lapok széle fodrozódott.

3 000 HUF
8,70
10,49
Veress D. Csaba: A balatoni csata. Veszprém megye felszabadításának katonai története. (1944. dec. 1.-1945. márc. 30.) Veszprém, 1977, Veszprém m Tanács VB., 494+2 p. Átkötött műbőr-kötés, foltos, volt könyvtári példány. A szerző által dedikált.
16604.

1 200 HUF
3,48
4,20
17
Szabolcsvármegye s a közigazgatásilag ideiglenesen hozzácsatolt két Ung- és négy Beregvármegyei község hadbavonult és az 1914-1918. világháboruban elesett hős fiainak névjegyzéke. [Nyíregyháza], 1929, Szabolcsvármegye közönsége,(Jóba Elek-ny.), 6 p.+1 t. + 456 p. Kiadói foltos papírkötés, az egyik sarkán gyűrődésnyommal, a címlap hiányos.
16605.

2 000 HUF
5,80
6,99
35
Dr. Lajos Iván: Németország háborús esélyei a német szakirodalom tükrében. Pécs, 1939, Pécsi Egyetemi Könyvkiadó és Nyomda. Félvászon kötés a papírborító felhasználásával
16606.

1 000 HUF
2,90
3,50
vitéz Náray Antal, vitéz Berkó István: Légitámadás! Bp., é.n., A Kir. Magy. Egyetemi nyomda. Sok fekete-fehér képpel illusztrált kiadvány. Illusztrált kiadói egészvászon kötésben. Elől gyűrött és kopott, foltos borítóval, meglazult kötéssel.
16607.

2 000 HUF
5,80
6,99
Ötnyelvű katonai szótár. Szerk.: Kováts Andor főhadnagy. Kecskemét,[1943],Hungária-ny., 544 p. Magyar, német, angol, francia, olasz nyelven. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé sérült gerinccel és kopott borítóval.
16608.

800 HUF
2,32
2,80
32
Kacziány Géza: István nádor szerepe a szabadságharcban és világtörténelmi jelentősége. I. füzet. Tanulmányok a hamisítatlan magyar történetírás mezejéről. Bp.,(1933), Makkay Zoltán, (Merkantil-ny.), 51 p. Kiadói papírkötés, a hátoldalon az Erdélyért Sorozat Szerkesztősége és Kiadóhivatala pecsétjével.
16609.

Kacziány Géza: István nádor szerepe a szabadságharcban és világtörténelmi jelentősége. I. füzet. Tanulmányok a hamisítatlan magyar történetírás mezejéről. Bp.,(1933), Makkay Zoltán, (Merkantil-ny.), 51 p. Kiadói papírkötés, a hátoldalon az "Erdélyért Sorozat Szerkesztősége és Kiadóhivatala' pecsétjével.

1 000 HUF
2,90
3,50
22
1943 Orovecz Béla-Telbisz Albert: Elsősegélynyujtás képekben. Vitéz Szurmay Lajos előszavával. Hollós Endre rajzaival. Bp., 1943, Riadó Légoltalmi Liga Képes Folyóirata, 44 p. Ötödik kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, a felső két sarkán hiánnyal.
16610.

1943 Orovecz Béla-Telbisz Albert: Elsősegélynyujtás képekben. Vitéz Szurmay Lajos előszavával. Hollós Endre rajzaival. Bp., 1943, "Riadó" Légoltalmi Liga Képes Folyóirata, 44 p. Ötödik kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, a felső két sarkán hiánnyal.

1 000 HUF
2,90
3,50
Kürthy Sándor: Nyersanyagháború, önellátás, önblokád. Pécs, 1939. Dunántúli Pécsi Egyetemi Könyvkiadó. 16p. Kiadói papírborítékban
16611.

1 200 HUF
3,48
4,20

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Auction 385:
From 21 December to 7 January
Payment deadline is 21 January
Viewing: From 4 to 7 January

Our office is closed between 23 December to 4 January!

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.