Books: Judaica

Number of items: 66

Blau Lajos: Az ózsidó bűvészet. Megjelent Budapesti Országos Rabbiképző Intézet Értesítője az 1897/98-iki tanévről c. kötet részeként. Szétvált fűzéssel és papírborítóval. Egy két beszakadással a lapokon. Bp., 1898. VII.+148p. + 29p. Rendkívül ritka!
17291.

20 000 HUF
57,97
69,93
Kecskeméti Lipót, Dr.: Egy zsidó vallás van-e? Több-e? Nagyvárad, 1913. Sonnenfeld Adolf. 213 + [3] p. Fűzve, enyhén sérült kiadói papírkötésben.
17292.

18 000 HUF
52,17
62,94
Goldberger Izidor (1876-1944): Chacham Cebi Budán. A címlap rajza Goldberger Erzsike munkája. Bp.,[1920], Szerzői, (Franklin-ny.), 1 t.+75 p. Első kiadás. Kiadói, vaknyomásos, egészvászon kötésben, kis kopásnyomokkal, jó állapotban.   Számozott (114./500) példány, kézzel számozott példány, a szerző aláírásával.   A szerző tatai rabbi volt, a holokauszt áldozata lett.  Ajándékozási sorokkal: Bar micveh alkalmából. 1924. III. 14. (Bar-micvó/bár micvá: A fiúk a vallás szerint akkor válnak nagykorúvá, amikor betöltik a tizenharmadik évüket. A tizenhárom éves fiút bár micvá-nak: ,,a parancsolat fia-nak hívják.)  Ritka!
17293.

Goldberger Izidor (1876-1944): Chacham Cebi Budán. A címlap rajza Goldberger Erzsike munkája. Bp.,[1920], Szerzői, (Franklin-ny.), 1 t.+75 p. Első kiadás. Kiadói, vaknyomásos, egészvászon kötésben, kis kopásnyomokkal, jó állapotban. Számozott (114./500) példány, kézzel számozott példány, a szerző aláírásával. A szerző tatai rabbi volt, a holokauszt áldozata lett. Ajándékozási sorokkal: "Bar micveh alkalmából. 1924. III. 14." (Bar-micvó/bár micvá: A fiúk a vallás szerint akkor válnak nagykorúvá, amikor betöltik a tizenharmadik évüket. A tizenhárom éves fiút bár micvá-nak: ,,a parancsolat fia"-nak hívják.) Ritka!

16 000 HUF
46,38
55,94
17294.

12 000 HUF
34,78
41,96
Leopold Freund: Blüthen von der Gesilden Judas. Traduktionen und Versioinen auf dem Gebiete des jüdischen Schriftthums. gesammelt von--. Budapest, 1882. Szerzői. 150p. Fűzve, kissé sérült kiadói papírborítékban. Felvágatlan. Ritka!/ In paper binding. Rare!
17295.

12 000 HUF
34,78
41,96
Wajlaket Joszef: Responsum. Bonyhád, 1901, k.n. Félvászon kötésben, sérült gerinccel. Héber nyelven.
17296.

15 000 HUF
43,48
52,45
17297.

19 000 HUF
55,07
66,43
17298.

18 000 HUF
52,17
62,94
Grosz Ernő-Mannheim Mór: Héber-magyar szótár/Rövid héber nyelvtan. Ragozási táblákkal és szótárhasználati utasításokkal. Debrecen, 1935, Aczél Antiquárium-Herskovics és Deutsch, 639+44 p. Kiadói kissé kopott egészvászon-kötésben,
17299.

5 000 HUF
14,49
17,48
Emlékkönyv. Margitta és vidéke zsidóságának sorsa. Összeáll.: Kleinmann Áháron. Jeruzsálem, 1979, Weiss Nyomda. Kissé kopott kartonált papírkötésbenm kissé foltos borítóval. Előzéklapra ragasztva Kleinmann Áháron fejléces papírján ajánlással 1992-ből. Előzéklapon és címlapon tulajdonosi bélyegzővel
17300.

5 000 HUF
14,49
17,48
Bálint László: Az áttért megszólal. Szeged,1940,Szeged Városi-ny., 160 p. Kiadói kissé sérült gerincű papírkötés.
17301.

5 000 HUF
14,49
17,48
Ignaz Gábor: Der Hebraische Urrhythmus. Giessen, 1929. Alfred Töppelmann. Kiadói papírborítékban. 31p. Ritka!
17302.

6 000 HUF
17,39
20,98

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Auction 385:
From 21 December to 7 January
Payment deadline is 21 January
Viewing: From 4 to 7 January

Our office is closed between 23 December to 4 January!

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.