Books: History

Number of items: 209

Kreith Béla: II. Rákóczy Ferencz és korának története a legjobb kutfők nyomán. Szerk. ~.Bp. 1905. Athenaeum. 1 t. (címkép) 56 p. 28 t. (ebből egy kihajtható) Korabeli kissé foltos egészvászon kötésben
15701.

2 000 HUF
Horváth Jenő: A milleniumtól trianonig. Huszonöt év Magyarország történetéből. 1896-1920. Bp., é.n., Szent István-Társulat kiadása. Kiadói papír kötésben.
15702.

2 000 HUF
15703.

4 800 HUF
12,97
14,12
Garami Ernő: Forrongó Magyarország. Emlékezések és tanulságok írta - - Az ajánlást Biró Mihály rajzolta. Leipzig-Wien, 1922, Pegazus Kiadás. Korabeli félbős kötésben
15704.

1 000 HUF
Adriani Kemteri: Veterum disciplina in re rustica I. Madiolani, 1770. Kemter, AdrianKorabeli papírkötésben. Rézmetszetű címképekkel
15705.

3 000 HUF
Nagy Piroska (szerk.): Az eufória évei 1988-1990. Years of Euphoria 1988-1990. Bp., é.n., Kieselbach. Magyar és angol nyelven. In Hungarian and English languague. Fekete-fehér és színes fotókkal gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
15706.

1 600 HUF
15707.

3 600 HUF
9,73
10,59
Kosáry Domokos: Művelődés a XVIII. századi Magyarországon. Bp.,1980, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15708.

1 600 HUF
Rásó József: 1956 dokumentumai a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltárban. Szerk.: Dobrossy István. Acta Archivistica 5. Miskolc, 1998, kn. Papírkötésben, szép állapotban. Megjelent 500 példányban.
15709.

2 800 HUF
7,57
8,24
Kossuth Lajos iratai összevont népies kiadásban. Szerk.: Helfy Ignác. Bp., 1887, Athneaeum. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, kopott borítóval, a borító részben elvált a gerinctől, kijáró lapokkal, egy lap szélen hiánnyal, az elülső szennylapon és előzéklapon firkával, a hátsó kötéstábla belsején a papíron hiánnyal.
15710.

1 800 HUF
Szemere Bertalan napló. (1849-1861). Sajtó alá rendezte, a bevezetőt írta és jegyzetekkel ellátta: Albert Gábor. Miskolc, 2005, Felsőmagyarország Kiadó- Bíbor Kiadó. Papírkötésben, szép állapotban.
15711.

1 600 HUF
11
Szabó István: A falurendszer kialakulása Magyarországon. (X-XV. század.) Bp., 1966, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Kissé szakadozott papírborítóval de egyébként jó állapotban. Megjelent 700 példányban.
15712.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF