Books: History

Number of items: 209

Adolf Hitler: Mein Kampf. Zwei Bände in einem Band. Ungekürzte Ausgabe. München, 1938, Zentralverlag der NSDAP, Frz. Eher Nachf,(München, J. G. Weißsche Buchdrukerei),1 t. (címkép)+XXVI+6+781+11 p. Német nyelven. Kiadói aranyozott, fekete egészvászon-kötés,kissé kopott, kissé sérült gerinccel, foltos, hullámos lapokkal. / Gilt linen-binding, in German language. With little bit worn cover, and little bit damaged spine, with spotty, waved pages.
15677.

Adolf Hitler: Mein Kampf. Zwei Bände in einem Band. Ungekürzte Ausgabe. München, 1938, Zentralverlag der NSDAP, Frz. Eher Nachf,(München, J. G. Weiß'sche Buchdrukerei),1 t. (címkép)+XXVI+6+781+11 p. Német nyelven. Kiadói aranyozott, fekete egészvászon-kötés,kissé kopott, kissé sérült gerinccel, foltos, hullámos lapokkal. / Gilt linen-binding, in German language. With little bit worn cover, and little bit damaged spine, with spotty, waved pages.

14 000 HUF
40,58
48,95
28
Acte du Congres De Vienne du 9 Juin 1815, Avec ses annexes. Vienne, 1815. Imp. Royale. A Napóleoni háorúkat lezáró Bécsi Kongresszus hivatalos jegyzőkönyve. Official protocol of the Congress of Vienna, at the end of Napoleon wars. Paper binding. 334p
15678.

20 000 HUF
57,97
69,93
15679.

10 000 HUF
28,99
34,97
15680.

48 000 HUF
139,13
167,83
Debreceni Márton: A kióvi csata. Hősköltemény. Írta --. Kiadja gróf Mikó Imre. Pest, 1854. Emich Gusztáv. 1 lith. címkép + XXXIX + 367 p. Korabeli, álbordás, igényesen restaurált félbőr kötésben.
15681.

6 000 HUF
17,39
20,98
Magyar Golgota 1944. Regénysorozat. Fóthy János: Horthyliget- a magyar Ördögsziget Gyenes István: Élet a föld alatt Izsáky Margit: Ország a keresztfán Lévai Jenő: Endre László, a magyar háborús bűnösök listavezetője Lévai Jenő: A margitkörúti vészbírák Palást László: A bori halálút regénye Petyke Mihály: A Gestapo foglya voltam Vajda Zoltán József: a lapátos hadsereg Bp., é.n., Müller Károly (ezelőtt Gábor Áron könyvkiadó). Illusztrált, kiadói félvászon kötésben. Kissé kopott borítóval, utolsó néhány lap alja foltos.
15682.

8 000 HUF
23,19
27,97
[Madame de Suberwick, Victorine Germillon] Féréal M. V.: Az Inquisito titkai. Magyarra átdolgozta: Ilosvai Hugó. Bp., 1902, Fritz Ármint-ny., 150+2 p. Átkötött modern műbőr-kötés, a címlap és még 3 lap restaurált, javított.
15683.

3 000 HUF
8,70
10,49
Ossendowski: Lenin I-II. Fordította Torday Géza. Bp., én., Franklin-Társulat. Kiadói egészvászon kötés, kopott borítóval, helyenként foltos lapokkal, de egyébként jó állapotban.
15684.

5 000 HUF
14,49
17,48
14
Kozma Ferenc emléke. Kiadja: a Földművelésügyi M. Kir. Minister. Bp., 1898, Pallas-ny., 1 t. + 89+1 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, szakadt, foltos borítóval.   Kozma Ferenc (1828-1892) mezőgazdász, lótenyésztő, aki sokat tett a magyar lótenyésztés felvirágoztatásáért. A bábolnai, kisbéri, mezőhegyesi, fogarasi méntelepek újjászervezője. Munkásságának köszönhetően vált híressé több magyar lófajta, köztük: a kisbéri angol telivér és az angol félvér, a bábolnai shagya-arab, a mezőhegyesi gidrán, nóniusz és angol félvér (furioso-north star), és a fogarasi lipicai. Az album a mezőhegyesi szobrának (1897. máj. 23.) felavatásának alkalmára jelent meg.
15685.

5 000 HUF
14,49
17,48
15686.

5 000 HUF
14,49
17,48
15687.

1 000 HUF
2,90
3,50
15688.

7 000 HUF
20,29
24,48

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Auction 385:
From 21 December to 7 January
Payment deadline is 21 January
Viewing: From 4 to 7 January

Our office is closed between 23 December to 4 January!

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.