Books: History

Number of items: 209

Adolf Hitler: Mein Kampf. Zwei Bände in einem Band. Ungekürzte Ausgabe. München, 1938, Zentralverlag der NSDAP, Frz. Eher Nachf,(München, J. G. Weißsche Buchdrukerei),1 t. (címkép)+XXVI+6+781+11 p. Német nyelven. Kiadói aranyozott, fekete egészvászon-kötés,kissé kopott, kissé sérült gerinccel, foltos, hullámos lapokkal. / Gilt linen-binding, in German language. With little bit worn cover, and little bit damaged spine, with spotty, waved pages.
15677.

Adolf Hitler: Mein Kampf. Zwei Bände in einem Band. Ungekürzte Ausgabe. München, 1938, Zentralverlag der NSDAP, Frz. Eher Nachf,(München, J. G. Weiß'sche Buchdrukerei),1 t. (címkép)+XXVI+6+781+11 p. Német nyelven. Kiadói aranyozott, fekete egészvászon-kötés,kissé kopott, kissé sérült gerinccel, foltos, hullámos lapokkal. / Gilt linen-binding, in German language. With little bit worn cover, and little bit damaged spine, with spotty, waved pages.

14 000 HUF
37,84
41,18
28
Acte du Congres De Vienne du 9 Juin 1815, Avec ses annexes. Vienne, 1815. Imp. Royale. A Napóleoni háorúkat lezáró Bécsi Kongresszus hivatalos jegyzőkönyve. Official protocol of the Congress of Vienna, at the end of Napoleon wars. Paper binding. 334p
15678.

20 000 HUF
54,05
58,82
15679.

10 000 HUF
27,03
29,41
15680.

48 000 HUF
129,73
141,18
Debreceni Márton: A kióvi csata. Hősköltemény. Írta --. Kiadja gróf Mikó Imre. Pest, 1854. Emich Gusztáv. 1 lith. címkép + XXXIX + 367 p. Korabeli, álbordás, igényesen restaurált félbőr kötésben.
15681.

6 000 HUF
Magyar Golgota 1944. Regénysorozat. Fóthy János: Horthyliget- a magyar Ördögsziget Gyenes István: Élet a föld alatt Izsáky Margit: Ország a keresztfán Lévai Jenő: Endre László, a magyar háborús bűnösök listavezetője Lévai Jenő: A margitkörúti vészbírák Palást László: A bori halálút regénye Petyke Mihály: A Gestapo foglya voltam Vajda Zoltán József: a lapátos hadsereg Bp., é.n., Müller Károly (ezelőtt Gábor Áron könyvkiadó). Illusztrált, kiadói félvászon kötésben. Kissé kopott borítóval, utolsó néhány lap alja foltos.
15682.

8 000 HUF
[Madame de Suberwick, Victorine Germillon] Féréal M. V.: Az Inquisito titkai. Magyarra átdolgozta: Ilosvai Hugó. Bp., 1902, Fritz Ármint-ny., 150+2 p. Átkötött modern műbőr-kötés, a címlap és még 3 lap restaurált, javított.
15683.

3 000 HUF
Ossendowski: Lenin I-II. Fordította Torday Géza. Bp., én., Franklin-Társulat. Kiadói egészvászon kötés, kopott borítóval, helyenként foltos lapokkal, de egyébként jó állapotban.
15684.

5 000 HUF
14
Kozma Ferenc emléke. Kiadja: a Földművelésügyi M. Kir. Minister. Bp., 1898, Pallas-ny., 1 t. + 89+1 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, szakadt, foltos borítóval.   Kozma Ferenc (1828-1892) mezőgazdász, lótenyésztő, aki sokat tett a magyar lótenyésztés felvirágoztatásáért. A bábolnai, kisbéri, mezőhegyesi, fogarasi méntelepek újjászervezője. Munkásságának köszönhetően vált híressé több magyar lófajta, köztük: a kisbéri angol telivér és az angol félvér, a bábolnai shagya-arab, a mezőhegyesi gidrán, nóniusz és angol félvér (furioso-north star), és a fogarasi lipicai. Az album a mezőhegyesi szobrának (1897. máj. 23.) felavatásának alkalmára jelent meg.
15685.

5 000 HUF
15686.

5 000 HUF
15687.

1 000 HUF
15688.

7 000 HUF
18,92
20,59

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF