Books: Architecture, Art

Number of items: 253

16635.

180 000 HUF
486,49
529,41
16636.

150 000 HUF
405,41
441,18
Sturm, Leonhard Christoph (1669-1719): Vollständige Anweisung alle Arten von Kirchen wohl anzugeben. Worinnen. 1. Nic. Goldmanns Anweisung und drey Exempel angeführet, und mit Anmerckungen erläutert. 2. Außführlicher von Römisch-Catholischen Kirchen, und insonderheit. 3. Von dem künstlichen Bau der grossen Kuppeln. 4. Von Protestantischen Kirchen gehandelt, Mit fünff neuen Inventionen von Jenen, und sechs von diesen der Praxi gemäß erkläret, und in 22. saubern Kupffer-Platten appliciret wird. Augspurg (Augsburg), 1746., Jeremias Wolffens,(Johann Matthias Schönigk-ny.), 39 p.+22 (Tab A-B., Tab I-IV., V./1.-3.,VI-XI, XIV., XII, XIII/A-B., XV., rézmetszetű táblák.) t. Német nyelven. Korabeli kartonált papírkötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, foltos./ 22 (Tab A-B., Tab I-IV., V./1.-3.,VI-XI, XIV., XII, XIII/A-B., XV., copper engraving tables) t. In German language. Paperbinding, with worn cover, damaged spine, spotty.
16637.

24 000 HUF
64,86
70,59
[Bernard Forest de Belidor (1698-1761)]: M. Belidor: Dictionnaire portatif de lingénieur, Ou lon explique les principaux termes des sciences les plus nécessaires a un Ingénieur, scavoir: ... Paris, 1755, Charles-Antoine Jombert, IX+3+339 p. Francia nyelven. Korabeli kopott félpegamen-kötésben, festett lapélekkel, possessori névbejegyzéssel és pecsétekkel./  In French language. Hal-parchment-binding, with coloured page edges, with name notices and name stamps.
16638.

[Bernard Forest de Belidor (1698-1761)]: M. Belidor: Dictionnaire portatif de l'ingénieur, Ou l'on explique les principaux termes des sciences les plus nécessaires a un Ingénieur, scavoir: ... Paris, 1755, Charles-Antoine Jombert, IX+3+339 p. Francia nyelven. Korabeli kopott félpegamen-kötésben, festett lapélekkel, possessori névbejegyzéssel és pecsétekkel./ In French language. Hal-parchment-binding, with coloured page edges, with name notices and name stamps.

30 000 HUF
81,08
88,24
1930 Magyar Építőművészet. Földszentes lakóházak. 1930. Különkiadvány. Szerk.: Führer Miklós. Bp., 1930, Magyar Építőművészet Könyvkiadóvállalat, 1 (címlap) t +II-XXX (közte 8 kétoldalas táblával, a többi egyoldalas) t. Kiadói sérült papírmappában, a táblák szélén folttal, egy tábla szélén kis hiánnyal, kis sérüléssel.
16639.

4 400 HUF
11,89
12,94
14
A mezőgazdasági építészeti ábragyűjteménye. Összeáll.: Tomory László. Építőipari és Közlekedési Műszaki Egyetem Építészmérnöki Kar. Bp., 1956, Felsőoktatási Jegyzetellátó Vállalat, 58 p. Papírkötés. Megjelent 50 példányban.
16640.

4 000 HUF
A magyar falu építészete. Szerk.: Károlyi Antal, Perényi Imre, Tóth Kálmán és Vargha László. Bp., 1955, Műszaki. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon kötésben. Megjelent 2000 példányban.
16641.

3 600 HUF
9,73
10,59
Divald Kornél: Magyarország művészeti emlékei. Bp., 1927, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 256 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kis kopásnyomokkal.
16642.

2 000 HUF
Kass János dicsérete. Szerk.: Szántó Tibor. Bp., 1996., Magyar Bibliofil Társaság, Fényszedő Központ, 125 p. Gazdag képanyaggal, közte Kass János képeivel illusztrált. Kiadói papírkötés. Megjelent 900 példányban. A művész, Kass János (1927-2010) által dedikált.
16643.

3 000 HUF
Zsolnay Teréz-M. Zsolnay Margit-Sikota Győző: Zsolnay. A gyár és a család története 1863-1948. A gyár története 1948-1973. Bp., 1975, Corvina Kiadó, 240+48 p. Második kiadás. Szövegközti illusztrációkkal és porcelán jelzésekkel, fekete-fehér, és színes képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóval, jó állapotban. Sikota Győző (1922-2011) művészeti író, keramikus által dedikált.
16644.

4 000 HUF
9
Lőrincz Gyula: Emlékezés. Bp.,(1946),Cserépfalvi,(Független-ny.) Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval. A művész, Lőrincz Gyula (1910-1980) által dedikált.
16645.

2 000 HUF
Bierbauer Virgil: Architectura. Souvenir du XIIe Congres International des Architectes. Bp., 1930, Hornyánszky. Az 57-180. oldalakon fotókkal, francia, angol, német és olasz nyelven, névbejegyzéssel, kiadói vászonkötésben.
16646.

10 000 HUF
27,03
29,41

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF