Books: Travelling, Local History

Number of items: 159

15000.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
40 000 HUF
116,28
137,93
  Add to cart
  Remove
Tátra-Album. Hét színnyomat és huszonhat fametszet Compton E. T. aquarelljei után, Bársony István szövegével. Bp.,[1906], Révai, 8 p.+ 1 (térkép) t.+7 (színes, ebből 1 kétoldalas)+15 (ebből 1 duplum, rajta hajtásnyommal.) Kiadó illusztrált félvászon-mappában, kopott, sérült mappával.
15001.

60 000 HUF
174,42
206,90
Hammer price:
65 000 HUF
Bevilaqua Borsody Béla-Mazsáry Béla: Pest-Budai kávéházak- Kávé és kávémesterség. 1535-1935. Művelődéstörténeti tanulmány. II. kötet. Kiadja: a Budapesti Kávésok Ipartestülete. Bp. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói félvászon kötésben.
15002.

4 200 HUF
12,21
14,48
Hammer price:
4 200 HUF
Fehér Dezső (szerk.): Bihor-Biharmegye, Oradea-Nagyvárad kulturtörténete és öregdiákjainak emlékkönyve. Nagyvárad, 1933-1937, Sonnenfeld Adolf Részvénytársaság. Kiadói kopottas félbőr kötésben.
15003.

3 000 HUF
8,72
10,34
Hammer price:
4 200 HUF
Budapesti ingatlanok címtára 1942. 1943. Budapest székesfőváros polgármestere 61813/1942. és 62099//1942. számú határozata, a Magy. kir. Pénzügyigazgatóság hozzájárulása alapján az adószámviteli osztályok és kataszteri hivatalok által rendelkezésre bocsájtott hivatalos adatokból, a telekkönyvből, valamint egyéb munkákból összeállítva. (Bp.), (1943). (Ráth Nyomda). 416 p. + 4 tábla + 16 mell. (Változások feljegyzése) Kiadói, aranyozott egészvászon kötésben, kis szakadással.
15004.

8 000 HUF
23,26
27,59
Hammer price:
11 000 HUF
Gösta Montell: Mongol pusztákon keresztül. Sven Hedin előszavával. Fordította Halász Gyula. Ismeretlen világok. Bp.,1938, Atheaneum. Kiadói egészvászon kötés, kopottas, foltos borítóval.
15005.

Available
3 000 HUF
8,72
10,34
  Add to cart
  Remove
Sven Hedin: Ma Csung-Jin menekülése. Vitéz Mezey Dénes fordítása. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., én., Franklin. 67 képpel illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, szakadt címlappal, de egyébként jó állapotban.
15006.

Available
2 000 HUF
5,81
6,90
  Add to cart
  Remove
Sten Bergman: A viharok hazájában. Természettudományos kutatóutazás a Kurili-szigeteken. Fordította: Dr. Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Franklin. Egész oldalas fekete-fehér fotókkal (73) illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben,jó állapotban.
15007.

2 000 HUF
5,81
6,90
Hammer price:
2 000 HUF
15008.

Available
800 HUF
2,33
2,76
  Add to cart
  Remove
Korányi G. Tamás: Térkép és kereszt - Brentán Károllyal Komáromtól Amazóniáig. Budapest, 2019, Clipperton Kiadó. Kiadói kartonált papírkötésben, fekete-fehér illusztrációkkal, jó állapotban.
15009.

2 000 HUF
5,81
6,90
Hammer price:
4 600 HUF
Bicskei Jenő: Zsidó nevű utcák és terek Pest-Budán. Bp, én., kn. Papírkötésben, néhol foltos lapokkal.
15010.

1 000 HUF
2,91
3,45
Hammer price:
2 200 HUF
Dr. Friedreich Endre. A budapesti piarista telek története. Bp, 1914, Stephaneum Nyomda R. T. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Hiányzó borítóval, szétvált kötéssel.
15011.

Available
1 400 HUF
4,07
4,83
  Add to cart
  Remove

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Auction 382:
From 10 to 19 November
Payment deadline is 3 December
Viewing: From 16 to 19 November

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2020 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.