Books: Travelling, Local History

Number of items: 159

15000.

40 000 HUF
108,11
117,65
Tátra-Album. Hét színnyomat és huszonhat fametszet Compton E. T. aquarelljei után, Bársony István szövegével. Bp.,[1906], Révai, 8 p.+ 1 (térkép) t.+7 (színes, ebből 1 kétoldalas)+15 (ebből 1 duplum, rajta hajtásnyommal.) Kiadó illusztrált félvászon-mappában, kopott, sérült mappával.
15001.

60 000 HUF
162,16
176,47
Bevilaqua Borsody Béla-Mazsáry Béla: Pest-Budai kávéházak- Kávé és kávémesterség. 1535-1935. Művelődéstörténeti tanulmány. II. kötet. Kiadja: a Budapesti Kávésok Ipartestülete. Bp. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói félvászon kötésben.
15002.

4 200 HUF
11,35
12,35
Fehér Dezső (szerk.): Bihor-Biharmegye, Oradea-Nagyvárad kulturtörténete és öregdiákjainak emlékkönyve. Nagyvárad, 1933-1937, Sonnenfeld Adolf Részvénytársaság. Kiadói kopottas félbőr kötésben.
15003.

3 000 HUF
Budapesti ingatlanok címtára 1942. 1943. Budapest székesfőváros polgármestere 61813/1942. és 62099//1942. számú határozata, a Magy. kir. Pénzügyigazgatóság hozzájárulása alapján az adószámviteli osztályok és kataszteri hivatalok által rendelkezésre bocsájtott hivatalos adatokból, a telekkönyvből, valamint egyéb munkákból összeállítva. (Bp.), (1943). (Ráth Nyomda). 416 p. + 4 tábla + 16 mell. (Változások feljegyzése) Kiadói, aranyozott egészvászon kötésben, kis szakadással.
15004.

8 000 HUF
Gösta Montell: Mongol pusztákon keresztül. Sven Hedin előszavával. Fordította Halász Gyula. Ismeretlen világok. Bp.,1938, Atheaneum. Kiadói egészvászon kötés, kopottas, foltos borítóval.
15005.

3 000 HUF
Sven Hedin: Ma Csung-Jin menekülése. Vitéz Mezey Dénes fordítása. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., én., Franklin. 67 képpel illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, szakadt címlappal, de egyébként jó állapotban.
15006.

2 000 HUF
Sten Bergman: A viharok hazájában. Természettudományos kutatóutazás a Kurili-szigeteken. Fordította: Dr. Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Franklin. Egész oldalas fekete-fehér fotókkal (73) illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben,jó állapotban.
15007.

2 000 HUF
15008.

800 HUF
Korányi G. Tamás: Térkép és kereszt - Brentán Károllyal Komáromtól Amazóniáig. Budapest, 2019, Clipperton Kiadó. Kiadói kartonált papírkötésben, fekete-fehér illusztrációkkal, jó állapotban.
15009.

2 000 HUF
Bicskei Jenő: Zsidó nevű utcák és terek Pest-Budán. Bp, én., kn. Papírkötésben, néhol foltos lapokkal.
15010.

1 000 HUF
Dr. Friedreich Endre. A budapesti piarista telek története. Bp, 1914, Stephaneum Nyomda R. T. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Hiányzó borítóval, szétvált kötéssel.
15011.

1 400 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF