Number of items: 262

Omár Kháyyám: Rubáiyát. A perzsa csillagász-költő versei. Ford.: Szabó Lőrinc. Az illusztrációkat rajzolta, a könyvdíszeket és a bekötési táblát tervezte: Báró Romaszkan Alice. Bp.,[1943],Új Idők (Singer és Wolfner),(Hungária-ny.), 82+1 p. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Számozott, 75. számú példány.
17297.

2 000 HUF
10
Márai Sándor: A szegények iskolája. Bp., 1946, Révai. Kiadói félvászon kötés, szakadt,foltos papír védőborítóban, egy helyen sérült gerinccel.
17298.

1 600 HUF
Charles Dickens: Karácsonyi történetek.Benedek Marcell, Szinnai Tivadar és Geréb Béláné fordítása. Bp, 1958, Magyar Helikon. Félbőr-kötés, szép állapotban. Megjelent 7700 példányban, ebből 1100 félbőr kötésben, számozott példány (54/1100). Benne több Dickens novellával, köztük a Karácsonyi történettel.
17299.

2 400 HUF
Petri György: Versek. 1971-1995. Pécs, 1996, Jelenkor Kiadó. Kartonált papírkötésben, kissé foltos lapokkal, de egyébként jó állapotban.
17300.

5 000 HUF
108 Bűvészmutatvány, híres európai bűvészek nyomában, műkedvelők és professzionátusok részére. Bp., é.n., Tolnai. 160 p. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel
17301.

2 000 HUF
Verne Gyula: Dél csillaga. A gyémántok hazája. Ford.: György Aladár. Bp., é.n. Franklin. Harmadik kiadás. Illusztrált egészvászon-kötés, restaurálva, későbbi gerinccel, újra fűzve, címlapon Ora pro nobis diák egysület bélyegzővel, jó állapotban.
17302.

2 000 HUF
Székely népballadák. Összeállította és magyarázta: Ortutay Gyula. Buday György fametszeteivel. Bp.,1935., Kir. Magyar Egyetemi Nyomda, 311+1 p. Első kiadás. Kiadói kissé kopott aranyozott félbőr-kötés, ex libris-szel.
17303.

2 000 HUF
Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde. Bp, 1960, Magyar Helikon. Hintz Gyula illusztrációival. Félbőr-kötés, szép állapotban. Megjelent 8200 példányban, ebből 1100 példány félbőr-kötésben, számozva (746/ 1100).
17304.

2 400 HUF
17305.

5 000 HUF
Börtönvirágok. Rákosi Mátyás részére dedikált példány. Bp., én. Ez az írás. Kiadói zsinórfűzött egészvászon kötésben
17306.

4 000 HUF
34
Nemeskéri-Kiss Sándor: Röptében, Egy magyar diplomata emlékeiből, Bp, 1940, Dr. Vajna és Bokor kiadása, II. kiadás, egészvászon-kötés, könyvtári példány, több helyen ceruzával összefirkálva, néhol foltos, az utolsó lap közepén egy kb 2 cm szakadás, a kötése szakadozik
17307.

1 200 HUF
Müller Lajos S.J.: Aszkétika és MIsztika. II. Misztika. Bp, én., Korda R. T. kiadása. Papírkötésben, foltos állapotban, levált, szakadt borítóval és kijáró lapokkal, tulajdonosi névbejegyzéssel.
17308.

1 200 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF