Books: Judaica

Number of items: 39

Dr. Simonyi Jenő: A zsidók és az antisémita áramlat. Bp., 1894, Franklin. Félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
17172.

9 000 HUF
26,16
31,03
Hammer price:
9 000 HUF
Pollák Sándor: Sárvártól Sárvárig. A vasuti töltések és pályák mentén. Egy munkaszolgálatos emlékiratai. Szombathely, én., a szerző kiadása. Egészvászon kötésben, kissé kopott állapotban.
17173.

4 000 HUF
11,63
13,79
17
Hammer price:
11 000 HUF
Julian Silberbusch: Bevezetés a cionizmusba. Fordította: Weiss Farkas. Bp. 1939. Magyar Cionista Szövetség kulturális bizottsága. Egészvászon-kötés, papír védőborítóban
17174.

4 000 HUF
11,63
13,79
Hammer price:
4 000 HUF
Lévai Jenő: A pesti gettó csodálatos megmenekülésének hiteles története. Bp, én., Officina. Félvászon-kötés, papír védőborítóban. Megfakult, szakadt, foltos állapotban.
17175.

3 000 HUF
8,72
10,34
Hammer price:
3 400 HUF
Márkus Lajos: Egy deportált feljegyzései 1944-45. évről. Nincs irgalom...! Miskolc, é.n., Kultura Nyomda. Félvászon-kötésben, jó állapotban.
17176.

2 000 HUF
5,81
6,90
11
Hammer price:
3 400 HUF
Blasz Ede: A zsidó nő kötelmei. Bp, 1912, szerzői. Második kiadás. Papírkötésben, kissé megfakult, foltos állapotban.
17177.

2 000 HUF
5,81
6,90
Hammer price:
5 500 HUF
Az izraelita házasélet törvényei. A csornai Machaziké Hadasz-Egyesület kiadványának utánnyomása. Hn., én., az első Balkányi Könyvnyomda. Fűzött, szakadozott, megfakult állapotban.
17178.

Az izraelita házasélet törvényei. A csornai "Machaziké Hadasz"-Egyesület kiadványának utánnyomása. Hn., én., az első Balkányi Könyvnyomda. Fűzött, szakadozott, megfakult állapotban.

2 000 HUF
5,81
6,90
Hammer price:
4 200 HUF
Randolph L. Braham: A magyar holocaust I és II kötet, Bp, 1988, Gondolat Kiadó, Kiadói kartonált papírkötés papír védőborítóban, szép állapotban
17179.

2 000 HUF
5,81
6,90
Hammer price:
2 600 HUF
Szekeres József: A pesti gettók 1945 januári megmentése. A magyar Schindler - Szalai Pál visszaemlékezései és más dokumentumok alapján. Várostörténeti tanulmányok. Bp.,1997, Budapest Főváros Levéltára. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
17180.

Szekeres József: A pesti gettók 1945 januári megmentése. "A magyar Schindler" - Szalai Pál visszaemlékezései és más dokumentumok alapján. Várostörténeti tanulmányok. Bp.,1997, Budapest Főváros Levéltára. Kiadói papírkötés, jó állapotban.

3 000 HUF
8,72
10,34
Hammer price:
3 000 HUF
Haber Samu: A mi ünnepünk. Rajzok a kisvárosi zsidó életből. Bb. 1893. Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai). Félvászon-kötés, kopott borítóval
17181.

2 000 HUF
5,81
6,90
Hammer price:
3 200 HUF
Dr. Hahn István: Zsidó ünnepek és népszokások. Dr. Heller Bernát előszavával. hn., 1940, Viktória kiadás. Papírkötésben, sérült gerinccel, szakadozott lapszélekkel, foltos borítóval.
17182.

1 600 HUF
4,65
5,52
11
Hammer price:
4 200 HUF
Carp, Matatias: Holocaust Romániában. Tények és dokumentumok a romániai zsidók pusztulásáról - 1940-1944. H.n., Primor Kiadó. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban. A felelős kiadó, Atzél Ferenc által Entz Géza (1949- ) történész részére dedikált példány.
17183.

4 000 HUF
11,63
13,79
Hammer price:
4 200 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Auction 382:
From 10 to 19 November
Payment deadline is 3 December
Viewing: From 16 to 19 November

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2020 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.