https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Architecture, Art

Number of items: 106

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left Auction is over! Item soon called at the auction hall
Fabrizio Caroso. Il Ballarino.. Divisio in due Trattati. Trattato due.Vezezia, 1581. Francesco Ziletti. munkájának egy XVIII. századi facsimile kieadása. 144 l. (kétoldalas) 8p. + a könyv első fejezetéből: (Trattato Una) az utolsó 11 levél a végére kötve (5-16-ig). Fabrizio Caroso 22 db egészoldalas fa után készült rézmetszetével illusztrált (a 23. a szerző címképe hiányzik). 1943-ban készített igényes álbordás, vaknyomott, feliratozott bőrkötésben. Néhány oldalon foltok, és minmális restaurálás, de alapvetően jó állapotban.  Giacomo Caroso da Sermoneta (1526/1535 - 1605/1620) könyve az első komoly táncművészetről szóló illusztrált munka, mely betekintést nyújt a reneszánsz táncok és énekek világába. A könyv első részében a különböző táncfigurákat mutatja be, általában két, néha több személyre. Ehhez tartoznak a pózokat bemutató táblák, a második részben különböző dalok és versek (balletti és cascarde) kottás bemutatásáról szól.  Világszintű ritkaság, hazai árverésen még nem szerepelt! /  18th century facsimile edition  The book contains the second chapter of the book with the 22 full page copper plate (made after woodcut) illustrations. The first chapter is missing a part. Only the last 11 double pages are included and bound to the end.  In quality modern full leather binding made in 1943.  Caroso work is a first classic of early dance literature. A guide to the social dances in fashion in late 16th-century Italy, Spain, and France is one of the most important early monographs on dance. Some pages are stained, but overall in god condition.  Even the facsimile is a rarity.
16596.

Fabrizio Caroso. Il Ballarino.. Divisio in due Trattati. Trattato due.Vezezia, 1581. Francesco Ziletti. munkájának egy XVIII. századi facsimile kieadása. 144 l. (kétoldalas) 8p. + a könyv első fejezetéből: (Trattato Una) az utolsó 11 levél a végére kötve (5-16-ig). Fabrizio Caroso 22 db egészoldalas fa után készült rézmetszetével illusztrált (a 23. a szerző címképe hiányzik). 1943-ban készített igényes álbordás, vaknyomott, feliratozott bőrkötésben. Néhány oldalon foltok, és minmális restaurálás, de alapvetően jó állapotban. Giacomo Caroso da Sermoneta (1526/1535 - 1605/1620) könyve az első komoly táncművészetről szóló illusztrált munka, mely betekintést nyújt a reneszánsz táncok és énekek világába. A könyv első részében a különböző táncfigurákat mutatja be, általában két, néha több személyre. Ehhez tartoznak a pózokat bemutató táblák, a második részben különböző dalok és versek (balletti és cascarde) kottás bemutatásáról szól. Világszintű ritkaság, hazai árverésen még nem szerepelt! / 18th century facsimile edition The book contains the second chapter of the book with the 22 full page copper plate (made after woodcut) illustrations. The first chapter is missing a part. Only the last 11 double pages are included and bound to the end. In quality modern full leather binding made in 1943. Caroso' work is a first classic of early dance literature. A guide to the social dances in fashion in late 16th-century Italy, Spain, and France is one of the most important early monographs on dance. Some pages are stained, but overall in god condition. Even the facsimile is a rarity.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
160 000 HUF
465,12
EUR
,
551,72
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
Képírók és képfaragók. (A szövegét írták: Színi Gyula-Bölönyi György-Fáy Sándor.) Bp., [1918]. Hornyánszky. 31 [3] l., 3 t.. Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált, többek közt Szinyei Merse Pál, Csók István, Egry József rajzaival. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
16597.

Képírók és képfaragók. (A szövegét írták: Színi Gyula-Bölönyi György-Fáy Sándor.) Bp., [1918]. Hornyánszky. 31 [3] l., 3 t.. Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált, többek közt Szinyei Merse Pál, Csók István, Egry József rajzaival. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
20 000 HUF
58,14
EUR
,
68,97
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
AZ ERNST- MUZEUM KIÁLLÍTÁSAI X. Magyar biedermeier-művészet. Rendezte:Ernst Lajos, Lázár Béla Bp., 1913, Az Ernst-Muzeum kiadása. 51 p. Néhány fekete-fehér képpel illusztrált. Kiadói papírkötés.
16598.

AZ ERNST- MUZEUM KIÁLLÍTÁSAI X. Magyar biedermeier-művészet. Rendezte:Ernst Lajos, Lázár Béla Bp., 1913, Az Ernst-Muzeum kiadása. 51 p. Néhány fekete-fehér képpel illusztrált. Kiadói papírkötés.

 
Sold
Starting price:
2 000 HUF
5,81
EUR
,
6,90
USD
Number of bids:
1
Hammer price:
2 000 HUF
Adolf Hildebrand: A forma problémája a képzőművészetben. Bp., é.n., Athenaeum. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval és gerinccel. Boríton ceruzás tulajdonosi névbejegyzéssel.
16599.

Adolf Hildebrand: A forma problémája a képzőművészetben. Bp., é.n., Athenaeum. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval és gerinccel. Boríton ceruzás tulajdonosi névbejegyzéssel.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
1 600 HUF
4,65
EUR
,
5,52
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
A Művészház bibliai kiállítása és Jacobey Károly művészi hagyatéka. H.n.., 1910, k.n.. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, utolsó lap és hátsó borító foltos.
16600.

A Művészház bibliai kiállítása és Jacobey Károly művészi hagyatéka. H.n.., 1910, k.n.. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, utolsó lap és hátsó borító foltos.

 
Sold
Starting price:
1 200 HUF
3,49
EUR
,
4,14
USD
Number of bids:
1
Hammer price:
1 200 HUF
1928/29, évi Téli Kiállítás képes tárgymutatója. Országos Magyar Képzőművészeti Társulat. Bp.,é.n.,k.n. 2. kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrált katalógus. Kiadói papírkötésben, megviselt állapotban, borítója hiányos, első néhány lap foltos..
16601.

1928/29, évi Téli Kiállítás képes tárgymutatója. Országos Magyar Képzőművészeti Társulat. Bp.,é.n.,k.n. 2. kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrált katalógus. Kiadói papírkötésben, megviselt állapotban, borítója hiányos, első néhány lap foltos..

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
1 000 HUF
2,91
EUR
,
3,45
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
Jékely Zsombor- Lángi József: Falfestészeti emlékek a középkori Magyarország északkeleti megyéiből. Szerk.: Kollár Tibor. A bevezető tanulmányt Marosi Ernő írta. Bp, 2009, Teleki László Alapítvány. Mudrák Attila fényképeivel illusztrálva. Kartonált papírkötésben, szép állapotban.
16602.

Jékely Zsombor- Lángi József: Falfestészeti emlékek a középkori Magyarország északkeleti megyéiből. Szerk.: Kollár Tibor. A bevezető tanulmányt Marosi Ernő írta. Bp, 2009, Teleki László Alapítvány. Mudrák Attila fényképeivel illusztrálva. Kartonált papírkötésben, szép állapotban.

 
Sold
Starting price:
7 000 HUF
20,35
EUR
,
24,14
USD
Number of bids:
2
Hammer price:
7 000 HUF
Kőnig Frigyes: Harmonia perturbata. Megzavart összhang. Disrupted Harmony. Kandó Mihály fordítása. Bp, 2005, Semmelweis Kiadó. Fekete-fehér rajzokkal illusztrálva. Kartonált papírkötésben. Angol és magyar nyelven. Szép állapotban.
16603.

Kőnig Frigyes: Harmonia perturbata. Megzavart összhang. Disrupted Harmony. Kandó Mihály fordítása. Bp, 2005, Semmelweis Kiadó. Fekete-fehér rajzokkal illusztrálva. Kartonált papírkötésben. Angol és magyar nyelven. Szép állapotban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
4 000 HUF
11,63
EUR
,
13,79
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
A magyar falu építészete. Szerk.: Károlyi Antal, Perényi Imre, Tóth Kálmán és Vargha László. Bp., 1955, Műszaki. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon kötésben. Megjelent 2000 példányban.
16604.

A magyar falu építészete. Szerk.: Károlyi Antal, Perényi Imre, Tóth Kálmán és Vargha László. Bp., 1955, Műszaki. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon kötésben. Megjelent 2000 példányban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
4 000 HUF
11,63
EUR
,
13,79
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
Buday György fametszetei. 40 darabos komplett mappa kissé szakadozott borítóval
16605.

Buday György fametszetei. 40 darabos komplett mappa kissé szakadozott borítóval

 
Sold
Starting price:
4 000 HUF
11,63
EUR
,
13,79
USD
Number of bids:
2
Hammer price:
4 000 HUF
Moderne Kunst in Meister-Holzschnitten. Nach Gemalden und Sculpturen Berühmter Meister Der Gegenwart. XIX. Band. Szöveges és képkötet. Berlin, é.n., Rich. Bong. Német nyelven. Egész és kétoldalas illusztrációkkal. Kiadói festett egészvászon borítókkal, kopott borítókkal, laza fűzéssel, a képkötetben egy lapot körbevágtak.
16606.

Moderne Kunst in Meister-Holzschnitten. Nach Gemalden und Sculpturen Berühmter Meister Der Gegenwart. XIX. Band. Szöveges és képkötet. Berlin, é.n., Rich. Bong. Német nyelven. Egész és kétoldalas illusztrációkkal. Kiadói festett egészvászon borítókkal, kopott borítókkal, laza fűzéssel, a képkötetben egy lapot körbevágtak.

 
Sold
Starting price:
6 000 HUF
17,44
EUR
,
20,69
USD
Number of bids:
1
Hammer price:
6 000 HUF
Kolozsváry Marianna: Csak tiszta forrásból. Hagyomány és absztrakció Korniss Dezső (1908-1984) művészetében. Bp., 2018, Magyar Nemzeti Galéria. Kiadói kartonált papírkötés, gerincén egészen apró sérüléssel, jó állapotban.
16607.

Kolozsváry Marianna: Csak tiszta forrásból. Hagyomány és absztrakció Korniss Dezső (1908-1984) művészetében. Bp., 2018, Magyar Nemzeti Galéria. Kiadói kartonált papírkötés, gerincén egészen apró sérüléssel, jó állapotban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
3 600 HUF
10,47
EUR
,
12,41
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Please use the refresh button next to the bid if you want to see the current state of the auction. The page doesn't refresh automatically!

Filter auction items

News

Auction 382:
From 10 to 19 November
Payment deadline is 3 December
Viewing: From 16 to 19 November

  Events calendar

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2020 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment