1949.VI.13-14. Geleji Sándor (1898-1967), a csepeli Weiss Manfréd Acél- és Fémművek igazgatója (1945-49) részben személyes hangú levelei feleségének. Beszámol egy ózdi gyárlátogatásról egy tanulmányi kirándulás keretén belül, amely során találkozott a gyárigazgatóval. Leírja, hogy "(...) elavult ócska a berendezés, nagyon elmaradt a szellem. Ha a tavalyi diósgyőri és mostani ózdi kirándulásaim alapján kell ítéletet alkotnom a magyar nehéziparról, akkor igen lesújtó eredményre jutok." Más egyéb érdekes részlettel. 4+4 kézzel írt oldal, eredeti borítékban.
Bősendorfer Ferenc (1931-2008) bőrdíszműves, népi iparművész hagyatéka, rengeteg fotó, nagyobb részük mappában, egy levél, Bősendörfer Ferenc névjegykártyája, a népi iparművészeti termékek együttes védjegyének szervezeti- és működési szabályzata, kiállítási meghívó, és egy emléklap.
Különleges, egyedi összeállítás az 1848-1849-es forradalom és szabadságharcról 1848 nyarától 1848. dec. 16-ig (nagyszombati csata.) Benne Kossuth Lajosról, Petőfi Sándor harcba hívó verseiről, Gábor Áronról, 1848-as emlékművekről, a pákozdi csatáról és I. Ferenc József trónra lépéséről szóló részekkel. Közte 32 db régi képeslappal, 12 db modern képeslappal, 1 db emléklappal, 1 db későbbi fotóval (1940), Budapesti Divatlap 1848. aug. 3. 25. sz. Szerk. Vahot Imre. Pest, Eisenfels Rudolf, az első lap sérült, a második lap foltos, 4 szt. lev., (kéthasábos számozás, 65-80 p.), Életképek. Népszava. 1848. máj. 14. 21. sz.. (Szerk.: Jókai Mór, Petőfi Sándor.), benne Petőfi Sándor két versével (Rákóczi, Dalok I.,(Pest, Landerer-Heckenast-ny.), hiányos, 609-624 p. 18 db nemzetiszín kartonon, a képeslapok nincsenek felragasztva a tablókra. Különleges, érdekes gyűjtemény.
Különleges, egyedi összeállítás az 1848-1849-es forradalom és szabadságharcról. 1849. február 26-27.-től (kápolnai csata) 1849. április 26.-ig (komáromi-ószőnyi csata.) Rajta 41 db régi képeslappal, valamint 12 db modern képeslappal, emlékbélyegzéssel, egy kivágott könyvillusztrációval. 20 nemzetiszín kartonon, a képeslapok nincsenek felragasztva a tablókra. Különleges, érdekes gyűjtemény.
Különleges, egyedi összeállítás az 1848-1849-es forradalom és szabadságharcról. Az aradi és más vértanúkról, 28 db régi képeslappal, valamint 15 db modern képeslappal, emlékblokkal, emléklapokkal, levélzárókkal, ex librisekkel, ...stb, 25 nemzetiszín kartonon, a képeslapok nincsenek felragasztva a tablókra. Különleges, érdekes gyűjtemény.
Különleges, egyedi összeállítás az 1848-1849-es forradalom és szabadságharcról. Budavár ostromától (1849. május 4-21.) a világosi fegyverletételig (1849. aug. 13. Rajta 44 db régi képeslappal, 13 db modern képeslappal, későbbi-modern nyomtatványokkal, kivágásokkal, 1 db modern fotóval...stb. 24 db. nemzetiszín kartonon, a képeslapok nincsenek felragasztva a tablókra. Különleges, érdekes gyűjtemény.