Number of items: 272

Mikszáth Kálmán: A tekintetes vármegye. Igaz történetek. Mikszáth Kálmán munkái. Bp., 1896, Révai. Negyedik kiadás. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos egészvászon kötés, festett lapélekkel, a kötés, jó állapotban.
17375.

4 000 HUF
17376.

4 000 HUF
Faragó Ödön: A magyar színészet országútján. Korrajzok. 1946. Szerzői kiadás. Bp.,[1947], Otthon-ny. Átkötött félvászon-kötés. A szerző által dedikált.
17377.

3 000 HUF
15
Charles Baudelaire: A Rossz virágai. Les Fleurs du Mal. Ford.: Tornai József. Békéscsaba, 1991, Tevan. Kiadói papírkötés. A fordító által dedikált.
17378.

3 000 HUF
14
Dr. Sárkány Sándorné Halász Terézia: Széll Kálmán életrajza. Bp.,1943., Fodor Árpád-ny., 282 p. Átkötött kopott félvászon-kötés.
17379.

3 000 HUF
Baktay Ervin: India bölcsessége. A hindu világszemlélet ismertetése. A Szanátána Dharma: az Örök Törvény c. munka új, átdolgozott és lényegesen bővített kiadása. Bp., 1943, Pantheon, 256 p.+1 t. Első kiadás. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés.
17380.

Baktay Ervin: India bölcsessége. A hindu világszemlélet ismertetése. A "Szanátána Dharma: az Örök Törvény" c. munka új, átdolgozott és lényegesen bővített kiadása. Bp., 1943, Pantheon, 256 p.+1 t. Első kiadás. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés.

2 400 HUF
Kúnos Ignác: A török Hodzsa tréfái. Naszredin mesternek, a közel és távol keleten ismert bölcs és híres kisázsiai hodzsának csalafintaságai és mulatságos esetei. Török eredetijét gyűjtötte és magyarul megírta: - -. A könyvdíszeket rajzolta és fába metszete: Kner Albert.Gyoma, 1926., Kner Izidor, 221+3 p. Kiadói papírkötés, szakadozott borítóval, kissé hiányos gerinccel, kissé foltos lapokkal. Megjelent 750 példányban.
17381.

2 400 HUF
16
Rakodczay Pál: Pirelle Kornélia élete és művészete. Bp., 1891, Singer és Wolfner. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti papírborítót bekötötték.
17382.

2 400 HUF
108 Bűvészmutatvány, híres európai bűvészek nyomában, műkedvelők és professzionátusok részére, 161 ábrával. Bp., é.n., Tolnai. 160 p. Kiadói papírkötés
17383.

3 000 HUF
Kádár Lajos: Tyúkász Péter. Bp., 1944, Magyar Élet. Kiadói félvászon-kötés, a gerinc elvált a borítótól, de a könyvtest egyben van. A szerző, Kádár Lajos (1896-1982) által Szíj Rezső (1915-2006) református lelkész, művelődés- és irodalomtörténész, művészeti író, könyvkiadó részére dedikált példány. Benne Szoboszlai Mata János (1907-1944): Szíj Rezső ex librisével, fametszet, papír, jelzett a nyomaton, 9x7 cm
17384.

2 000 HUF
17385.

6 000 HUF
17386.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF