Books: Travelling, Local History

Number of items: 163

Balogh István: A cívisek világa. (Debrecen néprajza.) Magyar néprajz. Bp., 1973, Gondolat, 306+4 p.+12 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Megjelent 3500 példányban. A szerző, Balogh István (1912-2007) történész, néprajzkutató, levéltáros által Dienes Ö. István (1906-1986) muzeológus, Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus apja részére dedikált példány. 2 kis kártyán Dienes Ö. István tollas jegyzeteivel.
15000.

11 000 HUF
31,52
37,41
Hammer price:
11 000 HUF
Piványi-Timár-Palóczy: Az ezeréves Magyarország és Milléniumi Kiállítás. Magyarország legszebb tájainak, városainak és műkincseinek valamint a kiállítás nevezetességeinek fényképgyűjteménye. Bp., 1896, Kunosy Vilmos és Fia. Kiadói kartonált kötés, kopottas állapotban.
15001.

8 000 HUF
22,92
27,21
Hammer price:
8 000 HUF
Cholnoky Jenő: Afrika I-II. kötet. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp., [1930], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 4+267 p.+1 t. színes kihajtható térkép.+4+1+268-488 p. +1 t. színes kihajtható térkép. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kevés kopással
15002.

6 000 HUF
17,19
20,41
18
Hammer price:
13 000 HUF
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára: Tucci, G.; Ghersi, E.: Kincses Tibet. Az 1933. évi Tucci-féle nyugat-tibeti tudományos kutatóút krónikája. 62 képpel. Bp., 1937, Franklin Társulat. Aranyozott vászonkötésben, szép állapotban
15003.

4 000 HUF
11,46
13,61
15
Hammer price:
7 000 HUF
Cholnoky Jenő: Balaton. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. 120 képpel. Bp., é.n. Franklin. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. jó állapotban
15004.

6 000 HUF
17,19
20,41
26
Hammer price:
20 000 HUF
Magyar Földrajzi Társaság könyvtára: Chun Károly: Mély tengerek világa. Átdolg. Szilády Zoltán. Bp., [1902], Lampel. [8], 280 p., 14 t., 1 térk. (kihajtható.). Illusztrált kiadói egészvászon kötésben. Kisebb kopásokkal.
15005.

4 000 HUF
11,46
13,61
22
Hammer price:
8 000 HUF
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára: Gróf Festetics Rudolf - Emberevők között: Nyolcévi csendes-óceáni hajózás a `Tolna` yachton, franciából fordította Sárosi Bella. 55 képpel és 1 térképpel. Bp, é.n., Lampel R. Könyvkiadóvállalata. Kiadói illusztrált egészvászon kötésben, újrakötve, szép állapotban.
15006.

3 000 HUF
8,60
10,20
26
Hammer price:
9 000 HUF
Ossendowski: A sötét Kelet árnyéka.. Modern Utazók, Felfedezők Könyvtára. Bp., é.n. Franklin. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. jó állapotban
15007.

3 000 HUF
8,60
10,20
47
Hammer price:
55 000 HUF
Ossendowski, [Ferdynand Antoni]: A Nap rabszolgái I-II. köt. Ford.: Révay József. Bp., é.n., Franklin. Kiadói kopott aranyozott egészvászon kötésben, egyik hátulján szakadással, hiányzó lappal.
15008.

2 000 HUF
5,73
6,80
Hammer price:
2 000 HUF
Sven Hedin: Ma Csung-Jin menekülése. 67 képpel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, szép állapotban.
15009.

2 000 HUF
5,73
6,80
22
Hammer price:
6 000 HUF
Dr. Wick Béla: Kassa története és műemlékei. Kassa, 1941, Wiko, 446 p. Fekete-fehér egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, kiadói, kissé sérült papír védőborítóban, Könyvtest elvált a borítótól.
15010.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
2 000 HUF
5,73
6,80
  Add to cart
  Remove
Barcza Imre - Dr. Thirring Gusztáv (szerk.): Budapest Duna-balparti környéke. Részletes magyar utikalauzok. I. Budapest és környéke. Bp., 1923, Turistaság és alpinizmus. Kiadói félvászon kötésben, sérült gerinccel.
15011.

Available
2 000 HUF
5,73
6,80
  Add to cart
  Remove

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

380. Auction:
From 13 to 22 October
Payment deadline is 6 November
Viewing: From 19 to 22 October

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2020 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.