Books: History

Number of items: 138

Magyarország régészeti topográfiája. 4. kötet. Veszprém megye régészeti topográfiája. A devecseri és sümegi járás. Szerk.: Bakay Kornél. Bp., 1970, Akadémiai Kiadó, 322 p.+5 (kihajtható tábla) t.+ 4 (térkép-mellékletek) t. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban, szép állapotban. Megjelent 1300 példányban.
15639.

6 000 HUF
Magyarország régészeti topográfiája. 4. kötet. Veszprém megye régészeti topográfiája. A pápai és zirci járás régészeti topográfiája. Szerk.: Torma István. Bp., 1972, Akadémiai Kiadó, 330 p. + 3 (kihajtható tábla) t.+ 4 (térkép-mellékletek) t. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban, jó állapotban.
15640.

6 000 HUF
Mátyás Király emlékkönyv születésének ötszázéves évfordulójára I-II. köt. Szerk.: Lukinich Imre. Bp.,(1940), Franklin-Társulat, 574+1+522+2 p. Kiadói kopott félbőrkötésben.
15641.

4 000 HUF
Histoire générale des religions. Indo-Iraniens - Judaisme - Origines chrétiennes. Paris, 1947, Librairie Aristide Quillet. Fekete-fehér fotókkal, 484p. Kiadói papír kötésben. Francia nyelven. + Histoire générale des religions. Introduction générale - Primitifs - Ancien Orient - Indo-Européens. Paris, 1948, Librairie Aristide Quillet. Fekete-fehér fotókkal, 548p. Kiadói papír kötésben. Francia nyelven.
15642.

3 000 HUF
Dömötör Zoltán: Korok, képek, kamerák. Rendhagyó mesék a fotográfia történetéből. Miskolc, 2011., Miskolci Városi Könyvtár és Információs Központ. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált, érdekes fotótörténeti munka. Kiadói kartonált papírkötés.
15643.

3 000 HUF
Baráth Tibor: A magyar népek őstörténete. Egyesített kiadás. New York, 1993, Somogyi Zoltán. Kiadói papír kötésben.
15644.

2 400 HUF
Oborni Teréz- Tompos Lilla- Bencsik Gábor: A régi Erdély népeinek képeskönyve. Kéziratos viseletkódex az Apafiak korából. Bp., 2009, Magyar Mercurius. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
15645.

4 000 HUF
Horváth Mihály: Huszonöt év Magyarország történelméből 1823-tól 1848-ig. Második javított, bővített kiadás. Harmadik kötet. Pest, 1868, Ráth Mór. Kiadói egészvászon kötés.
15646.

2 400 HUF
Carter, Howard és Mace, A. C.: Tut-Ankh-Amen sírja. Bp., é.n., Franklin. Az angol kiadás eredeti képeivel. Kiadói aranyozott, festett, egészvászon kötésben, kopott borítóval és gerinccel.
15647.

3 000 HUF
17
Hoitsy Pál: Nagymagyarország. A magyar történet jövő századai. Bp.,1902,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 79+3 p. Átkötött egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, egy helyen ceruzás bejegyzéssel, intézményi bélyegzővel.
15648.

2 000 HUF
Beck Lajos: A régi Magyarország. Bp., 1944., Universitas, 303+3 p. Átkötött egészvászon-kötés, kijáró címlappal.
15649.

1 800 HUF
Csorba Tibor: A humanista Báthory István. Bp., é.n. Palladis. Kiadói papír borításban, szakadásokkal, ragasztással.
15650.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF