Books: Travelling, Local History

Number of items: 200

Sven Hedin: A rejtelmes India felé. Sven Hedin utazása Perzsia sivatagjain keresztül I-II. kötet. Fordította és bevezetéssel ellátta Zigány Árpád. Bp., é.n., Magyar Kereskedelmi Közlöny. Sok fényképpel, rajzzal illusztrált kiadvány. Kiadói dombornyomott, gazdagon díszített, félvászon-kötés, kopott borítóval, az I. kötet kissé laza fűzéssel.
15012.

2 000 HUF
Dr. Joseph Lauterer: China. Das Reich der Mitte einst und jetzt. Nach seinen Reisen und Studien geschildert von: - - . Leipzig, 1910., Otto Spamer. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
15013.

2 800 HUF
7,57
8,24
Velence és a laguna. Száznál több metszettel, a laguna és a város egy-egy térképével, és öt alaprajzzal. Guide Lampugnani. Milano, ,Ditta Giovanni Lampugnani, XX+158+88 p.+1 (Velencei laguna kihajtható térképe.) t. Korabeli reklámokkal. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, egy kijáró lappal, egy térkép hiányzik, a kihajtható térkép szakadt.
15014.

800 HUF
17
Vörös Márton: Pécs. Bp., 1941, Officina, 35+5 p.+24 t.+1 p. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói kartonált papírkötés, javított gerinccel, jó állapotban.
15015.

1 200 HUF
Pásztor Mihály: A közvilágítás alakulása Budapesten. Statisztikai Közlemények. 60. köt. 1. sz. Bp.,1930, Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatala,(Bp. Székesfőváros Házinyomdája-ny.), 190 p + 28 t. (közte: 5 kihajtható, 1 kétoldalas)+ 1 t. (színes, kihajtható nagyméretű térkép.) Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15016.

1 000 HUF
Valló István: Győri képeskönyv. Officina képeskönyvek 39. Bp., 1942, Officina. Kiadói kartonált kötésben, tulajdonosi névbejegyzéssel.
15017.

1 000 HUF
Márkosfalvi Orbán István: Marosvásárhely földrajza. Sárospatak, 1943, Kisfaludy László. Kiadói papírkötés, gerincnél kissé szakadt.
15018.

2 400 HUF
A Tanácsköztársaság eseményei, emlékei Borsod-Abauj-Zemplén megyében. Összeáll.: Kluger Lászlóné-Hubay Ágnes. Miskolc, 1968., II. Rákóczi Ferenc Könyvtár, 6+189 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés. Megjelent 800 példányban.
15019.

3 000 HUF
[Gvadányi József]: Pöstényi förödés a mellyet egy magyar lovas ezredbül való százados az ottan történt mulatságos dolgokkal élő magyar nyelven versekbe foglalt 1787. esztendőbe, Rák havának 12. napján. Bp., 1921., Rózsavölgyi és társa. Az első kiadás (Csöbörcsök, 1787) alapján készült facsimile kiadás 1500 példányban. Kicsit sérült papírkötésben, egyébként jó állapotban.
15020.

[Gvadányi József]: Pöstényi förödés a' mellyet egy magyar lovas ezredbül való százados az ottan történt mulatságos dolgokkal élő magyar nyelven versekbe foglalt 1787. esztendőbe, Rák havának 12. napján. Bp., 1921., Rózsavölgyi és társa. Az első kiadás (Csöbörcsök, 1787) alapján készült facsimile kiadás 1500 példányban. Kicsit sérült papírkötésben, egyébként jó állapotban.

1 800 HUF
Palóczi Antal: A városok rendezése Budapest viszonyainak egybevetésével. Bp., 1903, Magyar Mérnök- és Építész-Egylet. 133p. Füzve, papíborítékban. Szétesve.
15021.

1 000 HUF
Galícia atlasza. Atlas Geologiczny Galicyi. Krakowie, 1900. 98p. kihajtható ábrákkal. Kiadói papírkötésben.
15022.

1 800 HUF
Pharus Führer Bratislava, Pozsony, Pressburg. é.n. Pressburg. 54p.
15023.

2 400 HUF
13

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF