Books: Travelling, Local History

Number of items: 200

Földrajzi Társaság könyvtára sorozat 9 db mű: Baktay Ervin: A világ tetején I.-II, Almásy László: Autóval Szudánban, Stein Aurél: Nagy Sándor nyomában. Prizenmayer: Kelet-Szibéria őslakói, Bergman: Kamcsatka népei, Italó Balbo: Repülőrajokkaz az óceánon át, . Alberto M. di Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön, F. W. Up de Graff: Amazónia őserdeiben, Merlin Moore Taylor: Kannibálok földjén. Kiadói, kissé kopott egészvászon kötésben
15000.

20 000 HUF
58,14
68,97
Weiß, Karl: Festschrift aus Anlaß der Vollendung des neuen Rathhauses. Im Auftrage des Gemeinderathes der Reichshaupt- und Residenzstadt Wien. Wien, 1885., Selbsterlag des Gemeinderathes,59+1 p.+1(alaprajz)+4(heliogravűr képtáblák)+2 (alaprajzok)+6 (heliogravűr) t. Német nyelven. Szöveközti illusztrációkkal. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal.
15001.

12 000 HUF
34,88
41,38
Komárom és Esztergom közigazgatásilag egyelőre egyesített vármegyék multja és jelene. Főszerk. Osváth Andor.  (Bp.-Sashalom), 1938, Magyar Vármegyék és Városok Multja és Jelene kiadóhivatala. (Élet ny.). 936p., 57t. A 675. oldaltól névjegyzékkel. /Magyar Vármegyék és Városok Multja és Jelene sorozat./ Kiadói, címeres, aranyozott egészvászon kötésben, kissé laza kötéssel.
15002.

Komárom és Esztergom közigazgatásilag egyelőre egyesített vármegyék multja és jelene. Főszerk. O'sváth Andor. (Bp.-Sashalom), 1938, Magyar Vármegyék és Városok Multja és Jelene kiadóhivatala. (Élet ny.). 936p., 57t. A 675. oldaltól névjegyzékkel. /Magyar Vármegyék és Városok Multja és Jelene sorozat./ Kiadói, címeres, aranyozott egészvászon kötésben, kissé laza kötéssel.

8 000 HUF
23,26
27,59
Novák László Ferenc: Mária Terézia úrbéri összeírása Pest-Pilis-Solt vármegyében. Archívum De János Arany Nominati II. Nagykőrös, 2005., Arany János Múzeum. Kiadói papírkötés.
15003.

5 000 HUF
14,53
17,24
Cholnoky Jenő (1870-1950): Erdélyi képek. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1941], Franklin, 164+2 p.+14 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói aranyozott félvászon sorozatkötésben, kifakult állapotban
15004.

6 000 HUF
17,44
20,69
39
15005.

5 000 HUF
14,53
17,24
Bozóky Gyula, pilismaróti: A Szentföld lelke. Négy szentföldi utam emléke. [Vác, 1933., Kapisztrán-ny., 637 p.+40 (kétoldalas fekete-fehér fotók) + 2 (kétoldalas térképek.) Kiadói festett, illusztrált egészvászon-kötés, némileg foltos borítóval, hiányzó címlappal, egyébként jó állapotban.
15006.

5 000 HUF
14,53
17,24
[Scott, Robert Falcon (1868-1912)] Robert F. Scott: Angolok a déli sarkvidéken. Angolból átdolgozta Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp.,1911, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai. Rt.),(Franklin-ny.), 1 t.+299 p.+45 t.(Két kétlapos, egészoldalas fekete-fehér fotók.)+ 1 kihajtható térkép (43x33 cm.) Szövegközti fekete-fehér képekkel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, kopott gerinccel, kissé kopott borítóval, kissé foltos térképpel.
15007.

3 000 HUF
8,72
10,34
Gubányi Károly (1867-1935): Öt év Mandzsuországban. Lóczy Lajos előszavával. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp.,é.n. (1906), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), VII+327+1 p.+14 t.(Egészoldalas fekete-fehér fotók)+1 térkép. Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval, ajándékozási sorokkal.
15008.

2 800 HUF
8,14
9,66
[Chun, Karl (1852-1914)] Chun Károly: Mélytengerek világa. Fordította: Dr. Szilárdy Zoltán. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1902], Lampel R.( Wodianer F. és Fiai), 8+280 p.+2+1 t. Fekete-fehér szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, ajándékozási sorokkal.
15009.

2 000 HUF
5,81
6,90
Cholnoky Jenő (1870-1950): A sárkányok országából I-II. kötet. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1935.], Franklin-Társulat, 160 p.+14 t. (kétoldalas, fekete-fehér fotók.)+168 p.+10 t.(kétoldalas, fekete-fehér fotók.) +1 t.(térkép.) Fekete-fehér fotókkal, szövegközti illusztrációkkal, térképpel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.
15010.

2 000 HUF
5,81
6,90
17
15011.

1 600 HUF
4,65
5,52

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2020 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.