Books: Military

Number of items: 59

Dr. Katona József: Katonai orvoslás. Képeslapok, életképek a katonai gyógyítás múltjából. Bp., 2008., Medicina. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
16553.

6 000 HUF
A m. kir. IV. Károly király volt 1. honvéd gyalogezred története és háborús emlékalbuma. Összeáll. Bartha Lajos. Az ezred háborús történetét írta Dereáno Ödön. Előszó: József kir. herceg. Bp. 1939. (Sárik ny.) 1 t. 489 l. Gazdag szövegközti képanyaggal, arcképekkel. Dombornyomású, javított egészvászon-kötésben, az első két lap hiányzik!
16554.

A m. kir. IV. Károly király" volt 1. honvéd gyalogezred története és háborús emlékalbuma." Összeáll. Bartha Lajos. Az ezred háborús történetét írta Dereáno Ödön. Előszó: József kir. herceg. Bp. 1939. (Sárik ny.) 1 t. 489 l. Gazdag szövegközti képanyaggal, arcképekkel. Dombornyomású, javított egészvászon-kötésben, az első két lap hiányzik!

3 000 HUF
19
16555.

6 500 HUF
17,57
19,12
16556.

6 000 HUF
16557.

2 600 HUF
7,03
7,65
Baunard: De Sonis Gaston tábornok élete. Esztergom, 1906, Esztergomi Papnövendékek Magyar Egyházirodalmi Iskolája. Kiadói kissé kopott vászonkötés. Címlapon ajándékozási sorokkal és névbejegyzéssel. Első néhány lap kissé foltos.
16558.

2 600 HUF
7,03
7,65
Lugosi József-Temesváry Ferenc: Kardok. Bp., 1988, Zrínyi Katonai Kiadó. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, színes képekkel illusztrált, jó állapotban.
16559.

3 000 HUF
Kozma Nándor: Hadimilliomosok. Bp., 1918., Táltos, (Bp., Muskát Béla-ny.), 200+4+4 p. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, hiányzó hátsó szennylappal.  Benne a későbbi miniszterelnök, Huszár Károly sárvári országgyűlési képviselő előszavával.
16560.

2 400 HUF
15
A katonai tereptan zsebkönyve. Bp.,1957, Honvédelmi Minisztérium, 360 p. +64 térkép melléklet Kiadói papírkötésben
16561.

2 000 HUF
Nagy Kálmán: Két tábornok. Vetter és Vattay élete, kora, hadművészete. H.n., 2000, General Press. Fekete-fehér fotókkal, reprodukciókkal illusztrált. Kiadói aranyozott és illusztrált bársonykötés.
16562.

1 400 HUF
Tál József: Éhség. (Az Oderától a Brajnszki-erdőig.) Veszprém, 1996., (Eötvös Károly Megyei Könyvtár. Kiadói papírkötés. A M. Kir. Honvédség Kiképző ezred 2. zászlóaljával hadifogságba esett tizedes írja le 46 hónap történetét.
16563.

1 000 HUF
9
A nagy háború katona nótái. - Gyűjtemény -. Gyűjtötte, sajtó alá rendezte és bevezette: Gömöri Jenő. [Nagybecskerek], 1918., 12. Cs. és Kir. Gyalogezred Rokkant Alapja, 184 p. Átkötött kopott félvászon-kötésben, körbevágott,  A körbevágásból adódó hiányos dedikációval a szerzőtől,Gömöri Jenő Tamástól. (1890-1967)
16564.

2 000 HUF
9

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF