Books: History

Number of items: 151

Magyar Történeti Életrajzok 3 kötete, egybekötve:  Márki Sándor: Mária Magyarország királynéja. 1370-1395. (I. évf. 1. köt.);  Thallóczy Lajos: Csömöri báró Zay Ferenc 1505-1570.(I. évf. 2. köt.); Acsády Ignác: Széchy Mária. 1610-1679. (I. évf. 3. köt.); Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp., 1885., Magyar Történelmi Társulat-Méhner Vilmos, (Franklin-ny.), 191+1 p.+8 t + 1 térkép.; 1 (Zay rézmetszetű arcképe) t.+4+171 p.+11 t.; 4+268 p.+10 t. Korabeli aranyozott gerincű egészbőr-kötésben, kopott borítóval, kopott, kissé sérült gerinccel, foltos lapokkal, szakadt lapokkal és táblákkal, egy sérült, kihajtható táblával, intézményi bélyegzőkkel. Sztehlo Kornél (1847-1940) evangélikus vallású ügyvéd névbélyegzőjével.
15664.

10 000 HUF
29,07
34,48
Szilágyi Sándor: II. Rákóczy György. 1621-1660. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp.,1891, Franklin-Társulat, 4+212 p.+10 t. Szövegközti, kétoldalas és egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Korabeli festett egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, javított kötéssel, kissé foltos lapokkal.
15665.

6 000 HUF
17,44
20,69
(ifj.) Andrássy Gyula (1860-1929): A magyar állam fönmaradásának és alkotmányos szabadságának okai. I. köt. Bp., 1901., Franklin-Társulat, IV+445 p. Átkötött kissé kopott félvászon-kötésben, egy oldalon ceruzás aláhúzással, jegyzettel.
15666.

6 000 HUF
17,44
20,69
15667.

5 000 HUF
14,53
17,24
R. W. Seton-Watson D. Litt: The rise of nationality in the Balkans. London, 1917., Constable and Company, VIII+308+4 p.+IV (kihajtható térképek, egy színes) t. Angol nyelven. Kiadói kissé kopott egészvászon-kötés.
15668.

4 800 HUF
13,95
16,55
15669.

3 600 HUF
10,47
12,41
Harold Nicolson: Friedensmacher 1919. Peacemaking 1919. Deutsch von Hans Reisiger. Berlin,1933,S. Fischer. Német nyelven. Aranyozott gerincű egészvászon-kötés.
15670.

2 800 HUF
8,14
9,66
Hunfalvy Pál: Tanulmányok. Hunfalvy Pál összegyűjtött munkái. I. köt. Bp., 1873., Ráth Mór, IX+2+368 p. Első kiadás. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, javított kötéssel, az elülső kötéstábla részben elvált.
15671.

3 000 HUF
8,72
10,34
Szabó István: A középkori magyar falu. Bp., 1969, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
15672.

6 000 HUF
17,44
20,69
A magyarság néprajza. I-IV. kötet. Szerk.: Czakó Elemér.  I-II. kötet: Bátky Zsigmond,Győrffy István,Viski Károly: A magyarság tárgyi néprajza. III-IV. kötet: Berze-Nagy János,Kodály Zoltán, Lajtha László, Szendrey Zsigmond, Viski Károly és mások: A magyarság szellemi néprajza.  Bp.,(1933-1937.), Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói aranyozott félbőr kötés, kopott, kissé foltos borítókkal, két gerincen kisebb sérüléssel.
15673.

8 000 HUF
23,26
27,59
Pesty Frigyes: Az eltűnt régi vármegyék I-II. Bp., ÁKV, 1988. Reprint kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben.
15674.

3 000 HUF
8,72
10,34
15675.

5 500 HUF
15,99
18,97

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2020 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.