Books: Travelling, Local History

Number of items: 196

Bevilaqua Borsody Béla-Mazsáry Béla: Pest-Budai kávéházak- Kávé és kávémesterség (1535-1935) I-II. kötet. Bp., 1935, Athenaeum Kiadó. Egész- és félvászon-kötésekben.
15000.

12 000 HUF
34,78
41,10
Hammer price:
17 000 HUF
Kontinensről kontinensre 1-7. kötet:  Nemerkényi Antal: Európa., Juhász Árpád: Észak-Amerika., Lerner János: Dél-Amerika., Vojnits András: Afrika., Miczek György: Ázsia., Vojnits András: Ausztrália, Oceánia., Galácz András: Óceánok, Sarkvidékek. Bp., 2000-2003,Kossuth. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, a CD-mellékletekkel, jó állapotban.
15001.

10 000 HUF
28,99
34,25
Hammer price:
10 000 HUF
A világ természeti csodái és kultúrkincsei. 1-8. köt. Az UNESCO világöröksége. 1. köt.: Délkelet-Európa, 2. köt.: Észak- és Közép-Európa, 3. köt.: Dél-Európa, 4. köt.: Nyugat-Európa, 5. köt.: Északi-Amerika és Mexikó, 6. köt.: Közép- és Dél-Amerika, 7. köt.: Oroszország és Kelet-Ázsia, 8. köt.: Ausztrália és Délkelet-Ázsia. Pécs, 1997-1999., Alexandra. Kiadó kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
15002.

10 000 HUF
28,99
34,25
Hammer price:
10 000 HUF
Dr. A. Otto: Die Hohe Tatra nebst den wichtigsten Touren in der Niederen Tatra, den Zentral- und Westkarpathen. Mit elf Karten. Berlin, 1914, Albert Goldschmidt. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
15003.

8 000 HUF
23,19
27,40
Hammer price:
8 000 HUF
1911 Leány-napló az 1911/1912. iskolai évre. Benne: Hogyan nézzük meg Budapestet 3 nap alatt? (fekete-fehér szövegközti Budapest fotókkal, 83-119 p.) Bp., 1911., Szénássy Béla, Cs. és Kir. Udvari Papírnemű és Árpád Rajzeszközgyára, 158 p.+1 (színes Budapest térképpel, 25x16 cm) t. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kis kopásnyomokkal, két laza lappal, néhány ceruzás bejegyzéssel.
15004.

1911 Leány-napló az 1911/1912. iskolai évre. Benne: Hogyan nézzük meg Budapestet 3 nap alatt? (fekete-fehér szövegközti Budapest fotókkal, 83-119 p.) Bp., 1911., Szénássy Béla, Cs. és Kir. Udvari Papírnemű és "Árpád" Rajzeszközgyára, 158 p.+1 (színes Budapest térképpel, 25x16 cm) t. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kis kopásnyomokkal, két laza lappal, néhány ceruzás bejegyzéssel.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
6 000 HUF
17,39
20,55
  Add to cart
  Remove
Lloyd Reisebücher: Ungarn. Mit Bildern, Landkarten, und Stadtplänen. Szerk.: Németh Andor. Bp., 1930, Lloydbücher-Verlag, 4+672 p.+ 22 (fekete-fehér, és színes képtáblák) t.+ 8 (térképek) t. Gazdag fekete-fehér szövegközti képanyaggal. Korabeli reklámokkal. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, egy hiányzó térképpel (Budapest, 333.), könyvtári címkével a gerincen.
15005.

Available
2 400 HUF
6,96
8,22
  Add to cart
  Remove
P. Kiss István: Jeruzsálemi utazás. A bevezetést és a jegyzeteket írta: Pásztor Lajos. Róma, 1958, Anonymus. Kiadói papírkötésben.
15006.

3 000 HUF
8,70
10,27
Hammer price:
3 000 HUF
Székesfehérvár repüléstörténete I-III. kötet. Szerk.: Kiss László. I. köt.: Farkas Gábor-Lajtai János: - -. A katonai légi bázisok kialakítása és azok szerepe 1916 és 1945 között. II. köt.: Kendrovics Miklós-Pálóczi Gyula-Magaslaki Ferenc-Pápai Gyula: - -. III. köt.: Kegye Győző-Pozsonyi Imre-Szepesi József: - -. A repülősportok Székesfehérváron. 1942-1984. Székesfehérvár, 1997-1999, Magyar Veterán Repülők Egyesületének Fejér megyei Szervezete. Kiadói papírkötésben,   Megjelent 1500 és 1000 példányokban.
15007.

4 000 HUF
11,59
13,70
Hammer price:
4 000 HUF
15008.

Available
2 000 HUF
5,80
6,85
  Add to cart
  Remove
Joseph Vallardi: Itinéraire dItalie ou Description des Voyages par les routes plus fréquentées aux principales villes dItalie. Milan, 1833, Pierre et Joseph Vallardi, 1 (Carte dell Italia) t.+LXXIX+428 p.+14 (térképek)+1 (Quardro Geomatrico Delle Distanze) t. Francia nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, de belül jó állapotban./  In French language. Paperbinding, with worn cover, and damaged spine.
15009.

4 000 HUF
11,59
13,70
Hammer price:
4 000 HUF
Dr. Bencsik János - Keszei László (szerk.): Tokaj és Hegyalja XI. B-A-Z. Megyei Honismereti Bizottság, a Kazinczy Múzeum (Sátoraljaújhely), a Tokaj Múzeum baráti körének, a Tokaji Városvédők És Szépítők Egyesületének kiadványa. Tokaj, 1994, Zempléni Múzeumok Baráti Köre. Kiadói papírkötésben, borítón kisebb szakadások, de egyébként jó állapotban.
15010.

Available
3 000 HUF
8,70
10,27
  Add to cart
  Remove
15011.

Available
1 600 HUF
4,64
5,48
  Add to cart
  Remove

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2020 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.