https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Natural sciences, Medicine

Number of items: 60

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left Auction is over! Item soon called at the auction hall
Le spectacle de la nature, ou entretiens sur les particularites de lhistoire naturelle, qui ont paru les plus propres a rendre les Jeunes-Gens curieux, & a leur former lesprit. A. Francofort,1762., J. F. Bassompierre-J. Van den Berghen, 1 (rézmetszetű címkép) t.+XXIV+468 p.+36 (rézmetszetű képtáblák.) t. Francia nyelven. Korabeli aranyozott gerincű egészbőr-kötésben, festett lapélekkel, a borítón és a gerincen kopásnyomokkal, hiányzó szennylapokkal, egy-két lap szélén gyűrődéssel, pár lap kissé foltos, egy lapon javítás nyomaival, ,,Aus der Bibliothek des Baron von Hertefeld in Liebenberg címkével.
17068.

Le spectacle de la nature, ou entretiens sur les particularites de l'histoire naturelle, qui ont paru les plus propres a rendre les Jeunes-Gens curieux, & a leur former l'esprit. A. Francofort,1762., J. F. Bassompierre-J. Van den Berghen, 1 (rézmetszetű címkép) t.+XXIV+468 p.+36 (rézmetszetű képtáblák.) t. Francia nyelven. Korabeli aranyozott gerincű egészbőr-kötésben, festett lapélekkel, a borítón és a gerincen kopásnyomokkal, hiányzó szennylapokkal, egy-két lap szélén gyűrődéssel, pár lap kissé foltos, egy lapon javítás nyomaival, ,,Aus der Bibliothek des Baron von Hertefeld in Liebenberg" címkével.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
10 000 HUF
28,99
EUR
,
34,25
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
[Kováts-Martiny Gábor (1782-1845)] Gabriel Kováts-Martiny: Compendium physices quod in usus auditorum suorum classis philosophicae. Conscripsit: - -. Posonii (Pozsony), 1823, Typis Heredum Belnayanorum, 250 p.+ 2 t. Latin nyelven. Első kiadás. Kiadói kopott kartonált papírkötés, a gerincen kis sérüléssel, foltos lapokkal, két lap (a címlap, és az utolsó lap) laza, a két tábla az illesztésnél meglazult, kissé dohos. Ritka!
17069.

[Kováts-Martiny Gábor (1782-1845)] Gabriel Kováts-Martiny: Compendium physices quod in usus auditorum suorum classis philosophicae. Conscripsit: - -. Posonii (Pozsony), 1823, Typis Heredum Belnayanorum, 250 p.+ 2 t. Latin nyelven. Első kiadás. Kiadói kopott kartonált papírkötés, a gerincen kis sérüléssel, foltos lapokkal, két lap (a címlap, és az utolsó lap) laza, a két tábla az illesztésnél meglazult, kissé dohos. Ritka!

 
Sold
Starting price:
6 000 HUF
17,39
EUR
,
20,55
USD
Number of bids:
1
Hammer price:
6 000 HUF
Scheuthauer Károly: Kórbonctan. Dr - - előadásai után jegyzi és kiadja: Nyitó Sándor orvos növendék. Bp., 1877, Langer Ede és Fia-ny.,4+229+1+280+42 p. Stencilezéssel sokszorosított orvosi egyetemi jegyzet. Álbordás félbőr-kötésben, kopott, foltos borítóval, sérült, hiányzó gerinccel, intézményi bélyegzőkkel, hiányzó szennylapokkal, egykorú aláhúzásokkal, bejelölésekkel, jegyzetekkel, Barta Ernő (1878-1956): M. Kir. Bábaképző Könyvtára szecessziós ex libris-szével, papír, klisé, jelzett, 12,5x9 cm. Ritka!
17070.

Scheuthauer Károly: Kórbonctan. Dr - - előadásai után jegyzi és kiadja: Nyitó Sándor orvos növendék. Bp., 1877, Langer Ede és Fia-ny.,4+229+1+280+42 p. Stencilezéssel sokszorosított orvosi egyetemi jegyzet. Álbordás félbőr-kötésben, kopott, foltos borítóval, sérült, hiányzó gerinccel, intézményi bélyegzőkkel, hiányzó szennylapokkal, egykorú aláhúzásokkal, bejelölésekkel, jegyzetekkel, Barta Ernő (1878-1956): M. Kir. Bábaképző Könyvtára szecessziós ex libris-szével, papír, klisé, jelzett, 12,5x9 cm. Ritka!

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
8 000 HUF
23,19
EUR
,
27,40
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
Scheuthauer Károly: Kórbonctan. Dr - - tanúr úr előadásai után jegyzi és kiadja: Fodor János orvostanhallgató. Bp., 1878, nyn.,4+203+2+322+III+1 p. Stencilezéssel sokszorosított orvosi egyetemi jegyzet. Álbordás félbőr-kötésben, kopott, foltos borítóval, sérült, részben hiányos gerinccel, intézményi bélyegzőkkel, hiányzó szennylapokkal, Barta Ernő (1878-1956): M. Kir. Bábaképző Könyvtára szecessziós ex libris-szével, papír, klisé, jelzett, 12,5x9 cm. Ritka!
17071.

Scheuthauer Károly: Kórbonctan. Dr - - tanúr úr előadásai után jegyzi és kiadja: Fodor János orvostanhallgató. Bp., 1878, nyn.,4+203+2+322+III+1 p. Stencilezéssel sokszorosított orvosi egyetemi jegyzet. Álbordás félbőr-kötésben, kopott, foltos borítóval, sérült, részben hiányos gerinccel, intézményi bélyegzőkkel, hiányzó szennylapokkal, Barta Ernő (1878-1956): M. Kir. Bábaképző Könyvtára szecessziós ex libris-szével, papír, klisé, jelzett, 12,5x9 cm. Ritka!

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
8 000 HUF
23,19
EUR
,
27,40
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
Flammarion Kamill: Csillagászati olvasmányok. Bp., 1894, Athenaeum. Kiadói aranyozott, festett egészvászon kötés, képekkel illusztrált, minimális kopással
17072.

Flammarion Kamill: Csillagászati olvasmányok. Bp., 1894, Athenaeum. Kiadói aranyozott, festett egészvászon kötés, képekkel illusztrált, minimális kopással

 
Sold
Starting price:
4 000 HUF
11,59
EUR
,
13,70
USD
Number of bids:
1
Hammer price:
4 000 HUF
Polyák Lajos: A klimatológia és klimatotherapia kézikönyve. Különös tekintettel a tüdővész klimatikus gyógykezelésére. Függelék: Balatonfüred klímája. Magyar Orvosi Könyvkiadó-Társulat Könyvtára LXIV. köt. Bp.,1892, Franklin-Társulat, 294 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, márványozott lapélekkel, a borítón kis kopásnyomokkal, az elülső kötéstáblán kis folttal.
17073.

Polyák Lajos: A klimatológia és klimatotherapia kézikönyve. Különös tekintettel a tüdővész klimatikus gyógykezelésére. Függelék: Balatonfüred klímája. Magyar Orvosi Könyvkiadó-Társulat Könyvtára LXIV. köt. Bp.,1892, Franklin-Társulat, 294 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, márványozott lapélekkel, a borítón kis kopásnyomokkal, az elülső kötéstáblán kis folttal.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
4 000 HUF
11,59
EUR
,
13,70
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
Ócsag Imre: A puli. Bp., 1962. Mezőgazdasági. Kiadói félvászon kötésben.
17074.

Ócsag Imre: A puli. Bp., 1962. Mezőgazdasági. Kiadói félvászon kötésben.

 
Sold
Starting price:
4 000 HUF
11,59
EUR
,
13,70
USD
Number of bids:
1
Hammer price:
4 000 HUF
Gortvay György: Az újabbkori magyar orvosi művelődés és egészségügy története. I. köt. [Unicus!] Bp., 1953., Akadémiai Kiadó, XI+322 p. Szövegközti képekkel, tárgy- és névmutatóval. Kiadói egészvászon-kötés, sérült gerinccel, kissé kopott borítóval, kissé laza fűzéssel, a szennylapok hiányoznak, néhány lapon ragasztásnyomokkal. Megjelent 350 példányban.
17075.

Gortvay György: Az újabbkori magyar orvosi művelődés és egészségügy története. I. köt. [Unicus!] Bp., 1953., Akadémiai Kiadó, XI+322 p. Szövegközti képekkel, tárgy- és névmutatóval. Kiadói egészvászon-kötés, sérült gerinccel, kissé kopott borítóval, kissé laza fűzéssel, a szennylapok hiányoznak, néhány lapon ragasztásnyomokkal. Megjelent 350 példányban.

 
Sold
Starting price:
4 000 HUF
11,59
EUR
,
13,70
USD
Number of bids:
2
Hammer price:
5 500 HUF
[Edmund Alexander Parkes (1819-1876)]: Edmund A. Parkes: Gyakorlati egészségtan. I-II. köt. I. köt. : Víz - levegő és szellőzés - táplálkozás - talaj - lakás -kórházak. II. köt.: Ürülékek - fűtés - testgyakorlás - ruházat - éghajlat - meterológia - egyéni egészségügy - halottak - járványok - statisztika - katonaegészségtan. Rendezte: Francois de Chaumont. Ford.: Dr. Rózsahegyi Aladár. Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat L.,LI köt. Bp., 1886, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat, XX+569+I-VIII (VIII 1-2)+6 p.; IX+588 p. Rengeteg szövegközti illusztrációval. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval.
17076.

[Edmund Alexander Parkes (1819-1876)]: Edmund A. Parkes: Gyakorlati egészségtan. I-II. köt. I. köt. : Víz - levegő és szellőzés - táplálkozás - talaj - lakás -kórházak. II. köt.: Ürülékek - fűtés - testgyakorlás - ruházat - éghajlat - meterológia - egyéni egészségügy - halottak - járványok - statisztika - katonaegészségtan. Rendezte: Francois de Chaumont. Ford.: Dr. Rózsahegyi Aladár. Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat L.,LI köt. Bp., 1886, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat, XX+569+I-VIII (VIII 1-2)+6 p.; IX+588 p. Rengeteg szövegközti illusztrációval. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
4 000 HUF
11,59
EUR
,
13,70
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
Magyary-Kossa Gyula: Magyar orvosi emlékek. I-V. köt . (3 kötetben.) Értekezések a magyar orvostörténelem köréből. Bp., 1994-1995., HOGYF Editio. Reprint kiadás. Kiadói kissé kopott aranyozott egészvászon-kötésekben. Számozott (1000/383.; 1000/0081., 1000/454.) példányok.
17077.

Magyary-Kossa Gyula: Magyar orvosi emlékek. I-V. köt . (3 kötetben.) Értekezések a magyar orvostörténelem köréből. Bp., 1994-1995., HOGYF Editio. Reprint kiadás. Kiadói kissé kopott aranyozott egészvászon-kötésekben. Számozott (1000/383.; 1000/0081., 1000/454.) példányok.

 
Sold
Starting price:
4 000 HUF
11,59
EUR
,
13,70
USD
Number of bids:
8
Hammer price:
6 500 HUF
Verebély Tibor: Sebészklinikai előadások. I-IV. köt. Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat CLXXIII., CXXX., CXXXII., CXXXVII. köt. Bp., 1930- 1934, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat, 8+387 p.+VIII t.;+6+306 p.+VII t.; 4+470 p.+IV t.;4+445+1+1 p.+II t. Rengeteg szövegközti illusztrációval. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Corvina-kötés, egészen apró kopásnyomokkal a borítókon, egy lapon szakadás, három szennylapon hiánnyal, de alapvetően jó állapotban.
17078.

Verebély Tibor: Sebészklinikai előadások. I-IV. köt. Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat CLXXIII., CXXX., CXXXII., CXXXVII. köt. Bp., 1930- 1934, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat, 8+387 p.+VIII t.;+6+306 p.+VII t.; 4+470 p.+IV t.;4+445+1+1 p.+II t. Rengeteg szövegközti illusztrációval. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Corvina-kötés, egészen apró kopásnyomokkal a borítókon, egy lapon szakadás, három szennylapon hiánnyal, de alapvetően jó állapotban.

 
Sold
Starting price:
4 000 HUF
11,59
EUR
,
13,70
USD
Number of bids:
1
Hammer price:
4 000 HUF
A Természettudományi közlöny 1890-1920 közötti évfolyamaiból 18 kötet bekötve aranyozott félvászon kötésbe, nagyrészt jó állapotban
17079.

A Természettudományi közlöny 1890-1920 közötti évfolyamaiból 18 kötet bekötve aranyozott félvászon kötésbe, nagyrészt jó állapotban

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
20 000 HUF
57,97
EUR
,
68,49
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Please use the refresh button next to the bid if you want to see the current state of the auction. The page doesn't refresh automatically!

Filter auction items

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2020 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment