Books: History

Number of items: 150

A magyar nemzet története. I-X.. köt. (Teljes.) Szerk. Szilágyi Sándor. Bp.,1895-1898, Athenaeum. Rendkívül gazdag illusztrációs anyaggal, színes táblákkal, kihajtható fakszimilékkel, litográfiákkal, és önálló képekkel illusztrált. Kiadói aranyozott, domornyomott barna félbőr-kötés, női egészalakos illusztrációval az elülső kötéstáblán, két sérült gerinccel (1.,10.), kopott borítókkal és gerincekkel.
15652.

60 000 HUF
162,16
176,47
15653.

15 000 HUF
40,54
44,12
Tolnai világtörténelme 1-10. kötet: Ókor I-II. köt., Középkor I-II. köt., Újkor I-II. köt., Legújabb kor I-IV. köt. Bp., én., Magyar Kereskedelmi Közlöny. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, változó állapotban, egy kötet elülső kötéstáblája levált, egy-két kötetet kisebb sérülésekkel, kopott borítókkal is gerincekkel, de belül jó állapotban.
15654.

12 000 HUF
32,43
35,29
15655.

10 000 HUF
27,03
29,41
Eltűnt civilizációk. 1-4. köt. 1. köt.: Sumer: Az éden városai. 2. köt.: Egyiptom: a fáraók és a múmiák országa. 3. köt.: Kelták: Európa vasemberei. 4. köt.: Vikingek: északi kalózok. Bp.,1999-2000., Athenaeum. Kiadói kemény-kötés.
15656.

8 000 HUF
9
Asbóth János: A szabadság. Pest, 1872. Ráth Mór. 2 sztl. lev. 446 l. 240 mm. Korabeli, aranyozott gerincű félvászon-kötésben
15657.

8 000 HUF
Zajti Ferenc: Magyar évezredek. Bp., 1939., Zajti Ferenc kiadása, kartonkötésben, fekete-fehér képanyaggal
15658.

4 800 HUF
12,97
14,12
Emilius: Ezer év vagy a magyar nemzet tragédiája. [Színmű]. Harminckét képben. Színre alkalmazta, zenéjét szerezte és az énekek szövegét írta Török I. Lajos. Történelmi bevezetést összeáll. Kántor E. Ödön. Sárvár, 1929. Kántor E. Ödön. Kiadói festett egészvászon kötésben.
15659.

4 000 HUF
Vargyas Endre: Magyar szabadságharc története 1848-1849-ben. Bp.,1879, Méhner Vilmos. Második, bővített kiadás. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Korabeli egészvászon-kötés, foltos borító
15660.

4 000 HUF
Pierre-Jean-Baptiste Nougaret (1742-1823): Beautés de lhistoire dEspagne et de Portugal, réunis en un seul volume, réunis en un seul volume ou precis. Paris, 1814, Le Prieur, 1 t.(rézmetszetű címkép)+694+VII t. (rézmetszetű táblák.) Francia nyelven. Korabeli kopottas félbőr-kötésben, intézményi bélyegzőkkel./  Pierre-Jean-Baptiste Nougaret (1742-1823): Beautés de lhistoire dEspagne et de Portugal, réunis en un seul volume, réunis en un seul volume ou precis. Paris, 1814, Le Prieur, 1 t.(copper engraving title picture)+694+VII t. (copper engraving tables.) In French language. Half-leather-binding, with little bit worn cover, with office stamps.
15661.

Pierre-Jean-Baptiste Nougaret (1742-1823): Beautés de l'histoire d'Espagne et de Portugal, réunis en un seul volume, réunis en un seul volume ou precis. Paris, 1814, Le Prieur, 1 t.(rézmetszetű címkép)+694+VII t. (rézmetszetű táblák.) Francia nyelven. Korabeli kopottas félbőr-kötésben, intézményi bélyegzőkkel./ Pierre-Jean-Baptiste Nougaret (1742-1823): Beautés de l'histoire d'Espagne et de Portugal, réunis en un seul volume, réunis en un seul volume ou precis. Paris, 1814, Le Prieur, 1 t.(copper engraving title picture)+694+VII t. (copper engraving tables.) In French language. Half-leather-binding, with little bit worn cover, with office stamps.

5 000 HUF
Schuchhardt Károly: Schliemann ásatásai Trója, Tiryns, Mykéne, Orchomenos és Ithakában. Ford.: Dr. Öreg János. Bp., 1892, MTA, 1 t.+VIII+464 p.+VII t. Gazdag fekete-fehér szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, Müller Gy.-kötés, kissé kopott borítóval, egy javított táblával, intézményi bélyegzővel, ex libris-pecséttel.
15662.

3 000 HUF
Váltóállítás. Diktatúrák a vidéki Magyarországon 1945-ben. Szerk.: Csikós Gábor, Kiss Réka, Ö. Kovács József. Magyar vidék a 20. században 1. Bp., 2017., MTA Bölcsészettudományi Kutatóközpont - Nemzeti Emlékezet Bizottsága. Kiadói kartonált papírkötés.
15663.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF