https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Printed Materials

Number of items: 301

Auction is over! Item soon called at the auction hall
1856 Pest, Ördög naplója, Humoristicus Naptár 1856-ra, restaurált, hiányos (48-51., és 62-65. oldalak között), 89 p
13171.

1856 Pest, Ördög naplója, Humoristicus Naptár 1856-ra, restaurált, hiányos (48-51., és 62-65. oldalak között), 89 p

 
The item is not available
Starting price:
9 000 HUF
24,32
EUR
,
26,47
USD
Number of bids:
0
1856 A Nagy Tükör. Szerk. Jókai Mór. 126 képpel. 2.-10. számok 8 füzetben. (Füzetekben megjelent humoros hetilap. Az első magyar élclap 1 híján teljes sorozata) A Jókai Mór által alapított, öthetente megjelenő folyóirat német minta alapján indult 1856 novemberében, és összesen 10 számot ért meg. Mivel nem volt illusztrátora, a közönséget kérték fel, hogy küldjenek be rajzokat.  A 8 füzet mind korabeli papírborítékkal. Az utolsó kissé szakadozott, a többi jó állapotban.
13172.

1856 A Nagy Tükör. Szerk. Jókai Mór. 126 képpel. 2.-10. számok 8 füzetben. (Füzetekben megjelent humoros hetilap. Az első magyar élclap 1 híján teljes sorozata) A Jókai Mór által alapított, öthetente megjelenő folyóirat német minta alapján indult 1856 novemberében, és összesen 10 számot ért meg. Mivel nem volt illusztrátora, a közönséget kérték fel, hogy küldjenek be rajzokat. A 8 füzet mind korabeli papírborítékkal. Az utolsó kissé szakadozott, a többi jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
28 000 HUF
75,68
EUR
,
82,35
USD
Number of bids:
0
cca 1860-1940 12 db grafika, nyomtatvány, jelzett rézkarc
13173.

cca 1860-1940 12 db grafika, nyomtatvány, jelzett rézkarc

 
The item is not available
Starting price:
1 200 HUF
3,24
EUR
,
3,53
USD
Number of bids:
0
1861 Pozsony városi tanács járványügyi rendelkezései a marhapestis miatt, a város védelmében, Preßburg, Alois Scheiber, német nyelven, hajtásnyommal, 28x44 cm
13174.

1861 Pozsony városi tanács járványügyi rendelkezései a marhapestis miatt, a város védelmében, Preßburg, Alois Scheiber, német nyelven, hajtásnyommal, 28x44 cm

 
The item is not available
Starting price:
2 000 HUF
5,41
EUR
,
5,88
USD
Number of bids:
0
Magyarország képekben. Honismertető folyóirat. II. kötet. Szerk.: Nagy Miklós. Pest,1870, Heckenast Gusztáv, 4+384 p. Lapszámozáson belüli egészoldalas és szövegközti fametszetű képekkel rendkívül gazdagon illusztrált. Sérült félvászon kötésben, néhány lap erősen sérült. Ritka! Nagy Miklós (1840-1907) újságíró, a Vasárnapi Újság szerkesztője. A folyóirathoz a kor neves szerzőit nyerte meg (pl.: Jókai Mór, Arany János, Thaly Kálmán, Fényes Elek, Rómer Flóris, Dr. Henszlmann Imre, és mások), benne neves művészeinek (pl.: Jankó János, Keleti Gusztáv, Székely Bertalan, Greguss János és mások) munkáival. A kiadói megmaradt példányokat címlappal, tartalomjegyzékkel egészítette ki, és egybefűzte őket. Becses helytörténeti kiadvány, amelynek számos cikke ma már pótolhatatlan adatokat, forrásértékű munkákat őrzött meg.
13175.

Magyarország képekben. Honismertető folyóirat. II. kötet. Szerk.: Nagy Miklós. Pest,1870, Heckenast Gusztáv, 4+384 p. Lapszámozáson belüli egészoldalas és szövegközti fametszetű képekkel rendkívül gazdagon illusztrált. Sérült félvászon kötésben, néhány lap erősen sérült. Ritka! Nagy Miklós (1840-1907) újságíró, a Vasárnapi Újság szerkesztője. A folyóirathoz a kor neves szerzőit nyerte meg (pl.: Jókai Mór, Arany János, Thaly Kálmán, Fényes Elek, Rómer Flóris, Dr. Henszlmann Imre, és mások), benne neves művészeinek (pl.: Jankó János, Keleti Gusztáv, Székely Bertalan, Greguss János és mások) munkáival. A kiadói megmaradt példányokat címlappal, tartalomjegyzékkel egészítette ki, és egybefűzte őket. Becses helytörténeti kiadvány, amelynek számos cikke ma már pótolhatatlan adatokat, forrásértékű munkákat őrzött meg.

 
The item is not available
Starting price:
30 000 HUF
81,08
EUR
,
88,24
USD
Number of bids:
0
1876 Hungária gőzfürdő dekoratív harmonikaszerűen hajtott naptára, 11,5×7 cm
13176.

1876 Hungária gőzfürdő dekoratív harmonikaszerűen hajtott naptára, 11,5×7 cm

 
Sold
Starting price:
40 000 HUF
108,11
EUR
,
117,65
USD
Number of bids:
1
1877 A Budapesti Közlöny Hivatalos Értesítője, 1877. március. 8. 54. szám, 1809-1832 p.
13177.

1877 A Budapesti Közlöny Hivatalos Értesítője, 1877. március. 8. 54. szám, 1809-1832 p.

 
The item is not available
Starting price:
1 000 HUF
2,70
EUR
,
2,94
USD
Number of bids:
0
1879 Magyar alföldi legújabb kalendáriom. Arad, Réthy Lipót. 48 oldal, az utolsó néhány lap hiányzik. Ritka!
13178.

1879 Magyar alföldi legújabb kalendáriom. Arad, Réthy Lipót. 48 oldal, az utolsó néhány lap hiányzik. Ritka!

 
Sold
Starting price:
1 000 HUF
2,70
EUR
,
2,94
USD
Number of bids:
12
1879 A bécsi tőzsde épületének és Hotel Metropolnak a tervrajzai 3 db nagyméretű fénnyomat 44x30 cm-ig / Plans of the Vienaer stock exchange. 3 large prints.
13179.

1879 A bécsi tőzsde épületének és Hotel Metropolnak a tervrajzai 3 db nagyméretű fénnyomat 44x30 cm-ig / Plans of the Vienaer stock exchange. 3 large prints.

 
Sold
Starting price:
2 000 HUF
5,41
EUR
,
5,88
USD
Number of bids:
1
cca 1880 Díjtalan műsor szórólap humoros írásokkal, hátoldalon a Tolnai Világlapjának illusztrációjával, széteső állapotban
13180.

cca 1880 "Díjtalan műsor" szórólap humoros írásokkal, hátoldalon a Tolnai Világlapjának illusztrációjával, széteső állapotban

 
The item is not available
Starting price:
3 000 HUF
8,11
EUR
,
8,82
USD
Number of bids:
0
1880 A budapesti egyetem pszichológia karának tervrajzai 3 db nagyméretű fénnyomat 44x30 cm
13181.

1880 A budapesti egyetem pszichológia karának tervrajzai 3 db nagyméretű fénnyomat 44x30 cm

 
Sold
Starting price:
5 000 HUF
13,51
EUR
,
14,71
USD
Number of bids:
1
1881 Budapesti Szemle. 28. köt. (58.,59., 60. sz.) Szerk.: Gyulai Pál. Bp., 1881., Franklin, 4+480 p. Korabeli kopott félvászon-kötésben, a gerincen kis sérüléssel.
13182.

1881 Budapesti Szemle. 28. köt. (58.,59., 60. sz.) Szerk.: Gyulai Pál. Bp., 1881., Franklin, 4+480 p. Korabeli kopott félvászon-kötésben, a gerincen kis sérüléssel.

 
The item is not available
Starting price:
1 400 HUF
3,78
EUR
,
4,12
USD
Number of bids:
0

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment