Judaica

Number of items: 24

1939 Nagykanizsa, születési anyakönyvi kivonat
12908.

1 400 HUF
4,01
4,76
1938 Nagykanizsa, igazolás törvényes házasságról
12909.

1 400 HUF
4,01
4,76
1942 Nagykanizsa, katonai ügyben kiadott érvényes házasságról szóló igazolás
12910.

1 000 HUF
2,87
3,40
1945 Bp., Igazolás Krausz Lipótné született Schwarcz Ernesztin 79 éves személyről, hogy kórházban szívgyengeség következtében meghalt, 1945. 01. 20.-án, Bp., Genfi Nemzetközi Vöröskereszt Központi Szükségkórháza pecséttel, és Weinberger Lipót vezető főorvos aláírásával, dátumozva (1945. márc. 26.)
12911.

1945 Bp., Igazolás "Krausz Lipótné született Schwarcz Ernesztin" 79 éves személyről, hogy kórházban szívgyengeség következtében meghalt, 1945. 01. 20.-án, Bp., Genfi Nemzetközi Vöröskereszt Központi Szükségkórháza pecséttel, és Weinberger Lipót vezető főorvos aláírásával, dátumozva (1945. márc. 26.)

5 000 HUF
14,33
17,01
14
1933 Gyorsírói feljegyzések a mágocsi főrabbi születése 70. évfordulójának ünnepségéről
12912.

3 000 HUF
8,60
10,20
cca 1907-1940, judaika tétel, Engländer Salamon Zalagegerszegen született férfi okmányai, iratai, össz. 4 db: 1939 Dr. Junger Mózes (1878-1944) zalaegerszegi anyakönyvvezető főrabbi által aláírt kivonat, 1940 M. Kir belügyminiszter állampolgársági bizonyítvány szárazpecséttel és illetékbélyeggel, 1911 oltási bizonyítvány Berlin, Németország, 1907 munkás igazolvány Essen, Németország, mind hajtásnyommal, szakadásokkal, részben foltos / Judaica, 4 documents of one person, one of them with autograph signature by Mózes Junger (1878-1944), rabbi of Zalaegerszeg, Hungary, in worn condition
12913.

3 000 HUF
8,60
10,20
17
1939 Wallenstein Zoltán (1898-1944) pécsi főrabbi. autográf kondoleáló levele fejléces papíron Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus, esztéta feleségének. Borítékkal. / Autograph signature of rabbi Zoltán Wallenstein, Pécs (Fünfkirchen), Hungary in a letter, with envelope
12914.

7 000 HUF
20,06
23,81
1921 Schwarz Hermina halálának évfordulói, emléklap, hajtott, kisebb szakadásokkal
12915.

1 000 HUF
2,87
3,40
13
ca 1930 Jánossy jelzéssel: Kellemes Húsvétot. Humoros grafika. Akvarell, papír. Jelzett. 20x7 cm
12916.

3 000 HUF
8,60
10,20
1939.XI.10. A Budai Izraelita Nőegylet részvétet nyilvánító távirata, Gerő Ödön (1863-1939) újságíró, a Pester Lloyd műkritikusa halála után. Bal felső sarkában kisebb hiánnyal.
12917.

3 000 HUF
8,60
10,20
cca 1990-2000 Holocaust, a XX. század valódi arca, eredeti kézzel készített kiadványterv, jó állapotban, 20×21,5 cm
12918.

4 000 HUF
11,46
13,61
Réz menóra, 21×21 cm
12919.

Réz menóra, 21×21 cm

5 000 HUF
14,33
17,01

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2020 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.