Books: Social sciences

Number of items: 47

Szilágyi Miklós: Néphagyomány - nép mentalistás - állami igazgatás az orvhalászat tükrében. Életmód és tradíció. 3. Bp., 1989., MTA Néprajzi Kutatócsoport. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.
17259.

1 000 HUF
Szabó Zoltán: A tardi helyzet. Negyedik kiadás. Bp., 1937, Cserépfalvi. Egészvászony-kötésben. Borító foltos.
17260.

2 000 HUF
Siklaky István: Konstrukciók egy világnézetről. Bp., 1986, szerző kiadása. Kiadói papírkötésben, jó állapotban. + Síklaky István (1927-2005) névjegykártyájával, mint a XIII. kerület polgármestere (1990 november-1991 június)
17261.

1 000 HUF
Pikler Gyula: A lélektan alapelvei: Az élmény megmaradása és ellentétessége. Bp., 1909., Grill Károly. Átkötött kopott félvászon-kötés, kopott borítóval.
17262.

1 000 HUF
Rézler Gyula: A magyar nagyipari munkásság kialakulása 1867-1914. Bp., 1938, Rekord. 209 p. Kiadói egészvászon kötésben
17263.

1 200 HUF
Ignace Lepp: Lélekhigiéne. Pszichikai konfliktusok és legyőzésük. H.n., é.n., k.n. 138p. Papírkötés. Ritka kézirat!
17264.

1 000 HUF
Nyíri Tamás: A filozófiai gondolkodás fejlődése. Budapest, 1991, Szent István Társulat. Harmadik, javított és bővített kiadás. A szerző, Nyíri Tamás (1920-1994) Széchenyi-díjas (1990) teológus, filozófus által dedikált A borító illusztrációja König Róbert (1951-2014) grafikus munkája. Kiadói papírkötésben.
17265.

1 400 HUF
17266.

2 000 HUF
17267.

800 HUF
17268.

1 000 HUF
17269.

800 HUF
Szabó T. Attila: Nyelv és település. Válogatott tanulmányok, cikkek VII. Bp., 1988, Európa. Kiadói kartonált papírkötés végőborítóval.
17270.

800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF