Books: Social sciences

Number of items: 47

17247.

3 600 HUF
10,43
12,33
[Tulsiczky Ferenc (1792-1830)]: Francisco Tulsitzky: Logica. Agriae, 1830., Typis Lycei Archi-Episcopalis, 297+5 p. Latin nyelven. Korabeli kopott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, a gerincen kis sérüléssel, foltos lapokkal.
17248.

1 000 HUF
2,90
3,42
17249.

10 000 HUF
28,99
34,25
Kármán Mór Paedagógiai dolgozatai rendszeres összeállításban. I-II. köt. Bp., 1909., Eggenberger,  4+IV+456; 4+488+4 p. Átkötött kopott félvászon-kötés, néhány lapon ceruzás bejegyzésekkel.
17250.

2 400 HUF
6,96
8,22
17251.

2 600 HUF
7,54
8,90
Dr. Tarcsay Izabella: Pszichodiagnosztika. A Rorschach-vizsgálat és klinikai alkalmazása. Bp.,(1940), Eggenberger. Kiadói kopott egészvászon-kötésben.
17252.

3 600 HUF
10,43
12,33
Dr. Feldmann Sándor: Az ideges félelem és egyéb fejezetek a pszichopatológia köréből. (A pszichoanalízis alkalmazása az orvosi gyakorlatban.) Bp., 1925, Mai Henrik és Fia, 163 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
17253.

1 600 HUF
4,64
5,48
Újváry Zoltán: Népszokás és népköltészet. Válogatott tanulmányok. Hajdú-Bihar Megyei Múzeumok Költeményei 35. Debrecen, 1980.,(Alföldi-ny.) Kiadói papírkötés.
17254.

1 200 HUF
3,48
4,11
Népi kultúra - népi társadalom. A Magyar Tudományos Akadémia néprajzi kutató csoportjának évkönyve XIII. Főszerk.: Kósa László. Volt könyvtári példány. Bp., 1983, Akadémia. Kiadói egészvászon-kötés papírborítóban.
17255.

1 200 HUF
3,48
4,11
Népi kultúra - népi társadalom. A Magyar Tudományos Akadémia néprajzi kutató csoportjának évkönyve VII. Főszerk.: Ortutay Gyula. Bp., 1973, Akadémia. Kiadói egészvászon-kötés papírborítóban.
17256.

1 200 HUF
3,48
4,11
Karácsony Sándor: A magyar világnézet. A neveléstudomány társaslélektani alapjai c. sorozat 2. kötete. Bp., 1941, Exodus. Eredeti papírborításban, javított gerinccel.
17257.

2 000 HUF
5,80
6,85
Szacsvay Éva: Bábtáncoltató betlehemezés Magyarországon és Közép-Kelet-Európában. Néprajzi Tanulmányok. Bp., 1987., Akadémiai Kiadó. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.
17258.

1 000 HUF
2,90
3,42

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2020 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.