Number of items: 356

17494.

20 000 HUF
57,97
68,49
17495.

12 000 HUF
34,78
41,10
[Kotzebue, August von (1761-1819)]] Kotzebue: A szeretsen-rabok. Valóságos történeten épült érzékeny játék. Három felvonásokban. Szerezte: - -.Az eredeti kiadás szerént fordította: Kozma Gergely. Pozsony-Pest, 1802, Füskúti Landerer Mihály, 124 p. Korabeli félbőr-kötés, a lapok szélein kisebb-nagyobb szakadásokkal, két lap sarkán hiánnyal, egy lapon javítással, kissé foltos lapokkal. Ritka!
17496.

16 000 HUF
46,38
54,79
Petőfi Sándor összes költeményei 1842-1846. I. köt.: 1842-1844. [Pest, 1848, Emich Gusztáv], 1 (címkép,acélmetszet, Barabás Miklós-Tyroler József mellképe a költőről) t.+2+390+4 p. Második kiadás. Hozzá tartozik: Petőfi Sándor újabb költeményei. 1847-1849. I-II. kötet. Pest, 1861, Emich Gusztáv, 2+284+IV;2+IV+288 p. Második, javított kiadás. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, Petőfi Sándor aranyozott mellképével az első kötéstáblán, márványozott lapélekkel, az 1848-as I. kötet: az első kötéstábla elvált, a címlap sérült, foltos, az ezt követő két lapon kis lyukkal, az első 14 lap kijár (a 18. oldalig), foltos lapokkal, magánkönyvtári bélyegzőkkel, a 1861-es két kötet: az I. kötet kopott borítóval, javított, kopott gerinccel, egy lap foltos,a többi lap kissé foltos, a II. kötet: kopott borítóval, sérült gerinccel, elvált hátsó kötéstáblával, egy kissé sérült (III/IV.) és egy sérült (1/2) lappal, a sérült lap foltos, a többi lap kissé foltos, magánkönyvtári bélyegzőkkel, ecsedi Csapó J. possessori névbélyegzéseivel.
17497.

Petőfi Sándor összes költeményei 1842-1846. I. köt.: 1842-1844. [Pest, 1848, Emich Gusztáv], 1 (címkép,acélmetszet, Barabás Miklós-Tyroler József mellképe a költőről) t.+2+390+4 p. Második kiadás. Hozzá tartozik: Petőfi Sándor újabb költeményei. 1847-1849. I-II. kötet. Pest, 1861, Emich Gusztáv, 2+284+IV;2+IV+288 p. Második, javított kiadás. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, Petőfi Sándor aranyozott mellképével az első kötéstáblán, márványozott lapélekkel, az 1848-as I. kötet: az első kötéstábla elvált, a címlap sérült, foltos, az ezt követő két lapon kis lyukkal, az első 14 lap kijár (a 18. oldalig), foltos lapokkal, magánkönyvtári bélyegzőkkel, a 1861-es két kötet: az I. kötet kopott borítóval, javított, kopott gerinccel, egy lap foltos,a többi lap kissé foltos, a II. kötet: kopott borítóval, sérült gerinccel, elvált hátsó kötéstáblával, egy kissé sérült (III/IV.) és egy sérült (1/2) lappal, a sérült lap foltos, a többi lap kissé foltos, magánkönyvtári bélyegzőkkel, "ecsedi Csapó J." possessori névbélyegzéseivel.

10 000 HUF
28,99
34,25
Jules Verne: Les Enfants du capitaine Grant. Les Voyages Extraordinaires. Collection Hetzel. Illustrations par Riou, gravées par Pannemaker. Paris,(1929.),Libraire Hachette, 4+620 p. Francia nyelven. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, aranyozott felső lapélekkel, a gerincen javításnyomokkal, a borítón kis kopásnyomokkal, egyébként jó állapotban.
17498.

12 000 HUF
34,78
41,10
Lengyel Menyhért: Egyszerű gondolatok. Bp., 1918., Pallas-ny., 109+3 p. Balázsfy Rezső (1885-1973): Lantos Ernő könyve, papír, klisé, sérült, hiányos. Átkötött aranyozott gerincű félbőr-kötés. Első kiadás.
17499.

4 000 HUF
11,59
13,70
17500.

5 000 HUF
14,49
17,12
Baltazár Dezső: A próbáltatások idejéből. I. rész. A forradalom idején. II. rész. Az oláh megszállás idején. III. A visszahatás idején. Debrecen,1929., Méliusz, 4+216 p. Átkötött félvászon-kötés, Jóba Elek-kötés (Nyíregyháza), kopott, foltos borítóval.
17501.

7 000 HUF
20,29
23,97
Lakatos Sándor: Rajta párok táncoljunk! Tánckedvelők könyve. Útmutatás a korszerű tánc és ezzel kapcsolatos illem elsajátítására a művelt társas körben. Különös tekintettel a mindennemű kör- és társas táncok, valamint a táncmulatságok szervezése és rendezésére. Képekkel és tánc-ábrákkal. Nagykanizsa, é.n. [1876-1885 kr.] ,Wajdits József, 1 (címkép) 10+215 p. +1+10 t. Második kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval.
17502.

6 000 HUF
17,39
20,55
Szolzsenyicin, Alekszandr: A Gulag szigetvilág. Szépirodalmi tanulmánykísérlet. 1-3. köt. Bp., 1993, Európa. Kiadói egászvászonkötésben, műanyag védőborítóval, jó állapotban. Első teljes szövegkiadás.
17503.

8 000 HUF
23,19
27,40
Gabo Rindo - Hollódi Gergely: Retró-repró - A magyar gyufacímke. Csao sorozat 03. H.n., 2006, Chelsea. Kiadói papírkötésben, kiadói védőborítóban, újszerű állapotban.
17504.

2 000 HUF
5,80
6,85
Gabo Rindo - Hollódi Gergely: Retró-repró - A magyar kártyanaptár. Csao sorozat 01. H.n., 2004, Chelsea. Kiadói papírkötésben, újszerű állapotban.
17505.

2 000 HUF
5,80
6,85
11

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2020 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.