Books: Natural sciences, Medicine

Number of items: 59

Magyar gyógyszerkönyv. Pharmacopea Hungarica. Bp., 1888, Athenaeum, XVIII+716+2+XIX-XLV+51+5 p. Átkötött kopott félvászon-kötés, kopott borítóval, néhány sérült lappal, egy-két lapon javítással, foltos lapokkal, pár lapon bejelöléssel, jegyzettel.
17187.

14 000 HUF
37,84
41,18
17188.

5 000 HUF
Varró Aladár Béla: Gyógynövények gyógyhatásai. Növényi gyógyszerek. Előszóval ellátta: Dr. Bucsányi Gyula. Hajnal László grafikus rajzaival. Bp.,(1941), Novák Rudolf, 400 p.+ XVII színes táblával. Számos szövegközti rajzzal illusztrálva. Kiadói illusztrált aranyozott gerincű félvászon-kötés, kopott borítóval, szétvált kötéssel (176/177.)
17189.

3 000 HUF
17
Tomka Szászky [János], Ioannes: Introductio in orbis antiqui et hodierni geographiam... I. Posonii et Cassoviae, 1777. Landerer. [46] + 692 + [12] Rézmetszetű címkép nélkül, egy oldal hiánnyal.  Egy győri gimnáziumi tanár munkája a a világ földrajzi leírásáról az összehasonlító földrajz eszközeivel. Korabeli, enyhén sérült félbőr kötésben.
17190.

3 000 HUF
Öveges József: Világvége? - Világbéke! Atombomba. Az atomenergia felszabadítása és jövője házilag végezhető kísérletekkel, ábrákkal. Sík Sándor előszavával. Bp.,1946, Cserkészbolt. Kiadói papírkötés, kiadói szakadt papírborítóban.
17191.

1 400 HUF
Tissot, Samuel: Avis au peuple sur sa santé. Troisieme édition originale, augmentée par lauteur. I-II.  Paris, 1767. S. Michel. Korabeli, kissé kopott egészbőr kötésben. Érdekes természettudományi munka. / In sloghtly worn leather binding.
17192.

Tissot, Samuel: Avis au peuple sur sa santé. Troisieme édition originale, augmentée par l'auteur. I-II. Paris, 1767. S. Michel. Korabeli, kissé kopott egészbőr kötésben. Érdekes természettudományi munka. / In sloghtly worn leather binding.

4 000 HUF
Dr. Völgyesi Ferenc: A hipnózis helye és alkalmazása a modern gyógyászatban. Bp., 1920., Garai-ny., 4+284 p. II. kiadás. Átkötött félvászon-kötés. A szerző, Dr. Völgyesi Ferenc (1895-1960) hipnóziskutató orvos dedikációjával.
17193.

4 600 HUF
12,43
13,53
G.H. Darwin: A tengerjárás és rokontünemények naprendszerünkben. Fordította: Dr. Kövesligethy Radó. 52 rajzzal. Bp., 1904, K. M. Természettudományi Társulat, (Franklin-Társulat-ny.), XV+308 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval.
17194.

2 800 HUF
7,57
8,24
17195.

2 800 HUF
7,57
8,24
dr. Nemes Nagy Zoltán: Sexualpedagogia és ethika. Bp., é.n. Aesculap. Kiadói, megviselt papírkötésben
17196.

2 000 HUF
17197.

1 200 HUF
17198.

1 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF