Books: Architecture, Art

Number of items: 196

Büky Béla, Csengeriné Nagy Zsuzsa: Székely Bertalan illusztrációi egy tervezett Petőfi-életrajzhoz. Illustrationen von Bartholomäus Székely zu einer geplanten Petőfi-biographie. Bp., 1963, Akadémiai Kiadó. A Magyar Tudományos Akadémia Könyvtárának közleményei 36. 16p. Az egyik szerző, Büky Béla (1899-1983) által dedikált és dátumozott. Fekete-fehér képekkel, Székely Bertalan illusztrációinak reprodukcióival. Kiadói kartonált papírkötés.
16615.

1 400 HUF
Bacsó Béla, Földényi F. László (szerk.): A fiatal Lukács dráma- és művészetelmélete. Bp., 1979, Magyar Színházi Intézet. 351 p. Készült 300 példányban. Ritka! Tanulmánykötet Lukács György korai munkásságáról, két tanulmány Balázs Béla is érinti. Kiadói papírkötés.
16616.

1 400 HUF
Barna Elek: Pesten láttam. Mihályfi Ernő előszavával. Bp.,[1939],Officina, 158 p. Kiadói félbőr-kötés, sérült, javított, kissé hiányos gerinccel. Számozott (150/106.), a szerző által aláírt példány.
16617.

3 000 HUF
Ruzicska Ilona: A magyar porcelán. A borító rajzát Dallos Hanna, fotókat Haár Ferenc készítette. Mihalik Sándor előszavával. Officina Képeskönyvek. Bp.,1939, Officina. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva, két oldalon porcelán védjegyekkel. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval, javított, kissé sérült gerinccel.
16618.

1 000 HUF
Hódmezővásárhelyi majolikagyár. (1912-1972.) Kiállítási katalógus. Összeáll.: Kajári Gyula. Hódmezővásárhely, 1972., Tornyai János Múzeum. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
16619.

1 600 HUF
Magyar Nemzeti Galéria kiállítása katalógusa, 2 db:  A Ferenczy család. Bp., 1968., Athenaeum-ny. Kiadói papírkötés. + Kádár Béla emlékkiállítása. Összeáll.: Bedő Rudolf, Szíj Béla. Bp., 1971., Révai-ny. Kiadói papírkötés.
16620.

1 200 HUF
1927-1928 A Műgyűjtő c. művészeti, műkereskedelmi havi folyóirat 4 száma: (1927. 3. sz., 1928. 6-7., 10., 12. sz.) Szerk.: Szilárd Vilmos. Benne korabeli reklámokkal. Papírkötésben egy borító foltos, szakadt, egy borító szakadozott. A borítókon Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus tulajdonosi névbejegyzésével.
16621.

2 000 HUF
14
1916. A Gyűjtő. Der Kunstsammler. V. évf. 3-4. sz. Különszám: Magyar keramika. Néhai Kilényi Pál gyűjteménye. Szerk.: Dr. Siklóssy László. Bp., Pápai Ernő-ny., 44 p.+XVI t. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, négy lapon kivágással (1/2.,23/24., VII/VIII., XI/XII.), a füzet teste elvált a borítótól, és a kötés szétvált, megviselt állapotban.
16622.

1 000 HUF
21
Fritz Stüber: Der Bienenkorb. Ein deutsches Porzellanbüchlein aus Wien. Wien,1943,Karl H. Bischoff. Német nyelven. Fekete-fehér képanyaggal és jelzésekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, sérült gerinccel, kopott borítóval. +  Alexander Saltykov: Gzhel ceramics. Moszkva, 1949., Állami Történeti Múzeum Kiadóvállalata. Orosz nyelven. Papírkötésben.
16623.

1 000 HUF
Cs. Varga István (szerk.): Szent művészet. Tanulmányok az ars sacra köréből. Bp., 1994, Xénia. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
16624.

1 800 HUF
125 éves a Herendi Porcelán. Herend, é.n., k.n.16 sztl. oldal. Feketet-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés
16625.

1 000 HUF
9
Dobrik István - Kákóczki András: Benczúr Gyula (1844-1920) A festőfejedelem és kortársai - Festői rendezés a festészet színpadán. Miskolc, 2007, Dr. Veres László, a Herman Ottó Múzeum igazgatója. Kiadói papírborításban
16626.

1 200 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF