Books: Architecture, Art

Number of items: 196

16591.

80 000 HUF
231,88
273,97
Malonyay Dezső: Munkácsy Mihály élete és munkái. Bp., 1900, Singer és Wolfner, (Hornyánszky-ny.), 10+235+1+10 p.+24 t. Második kiadás. Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói kaucsuk-kötés, fém plakettel, Gottermayer-kötés, aranyozott felső lapélekkel, kopott, foltos borítóval, sérült, javított gerinccel, két kijáró képtáblával, az egyik szélein kis szakadásokkal, kis sérülésekkel, egy-két lapon folttal. Érdekes ajándékozási sorokkal. Munkácsy Mihály egyetlen rézkarcával!
16592.

12 000 HUF
34,78
41,10
100 éves a Pécsi Porcelángyár. (Zsolnay.) Tanulmánykötet a gyár százéves fennállásának tiszteletére 1968. október 14-16-án, Pécsett rendezett tudományos ülésszak anyagából. Szerk.: Hárs Éva és Mándoki László. Pécs,1971., FIM Pécsi Porcelángyár-Janus Pannonius Múzeum, 190+4+4 p. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt, javított papír védőborítóban. Megjelent 1250 példányban.
16593.

4 000 HUF
11,59
13,70
Pataky Dénesné: A Zsolnay kerámia. Múzeumi Füzetek. Bp., 1955, Népművelési Minisztérium Múzeumi Főosztálya, 32 p.+14 t. Fekete-fehér fotókkal és jelzésekkel illusztrált. Kiadói papírborítóban
16594.

2 000 HUF
5,80
6,85
Kozma Lajos szignetkönyve. Kner Imre előszavával. Gyoma, 1994, Kner Nyomda. Kiadói félvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Megjelent 400 példányban. Az 1925-ös reprint kiadása.
16595.

5 000 HUF
14,49
17,12
Kozma Lajossal kapcsolatos könyvtétel, 2 db:   Koós Judit: Kozma Lajos (1884-1948) könyvművészete és alkalmazott grafikái. Bp., 1961, Iparművészeti Múzeum. Kiadói papírkötés, jó állapotban;  Kiss Éva - Horváth Hilda: Kozma Lajos, az iparművész (1884-1948). Bp., 1994, Iparművészeti Múzeum. Kiadói papírkötés, kiadói papír borítóval, jó állapotban.  +2008 Meghívó a jubileumi XV. Nemzetközi Könyvfesztiválra.
16596.

3 000 HUF
8,70
10,27
Kner Erzsébet Könyvkötések. Az Országos Széchényi Könyvtár, a Kner Nyomda és a Kner Nyomdaipari Múzeum kiállítása. Szerk.: Haiman György. Rényi Péter előszavával. Bp., 1987.,(Gyomaendrőd, Kner-ny.) Magyar és angol nyelven. Kiadói papírkötés.
16597.

4 000 HUF
11,59
13,70
1942 Országos Magyar Kerámikai Kiállítás. 1942. Szerk.: Szablya János. A kiállítást szervezte és rendezte: Richter Aladár. A kiállítás háziipari anyagát összeáll.: Latabár Károly. Richter Aladár előszavával. Benne Gorka Géza (1895-1971), Sinkó András (1901-1976) és más neves művészek. Bp., 1942, Országos Magyar Iparművészeti Társulat,(Hollóssy János-ny.), 32 p. Kiadói papírkötés, egy-két bejelöléssel, jó állapotban.
16598.

2 000 HUF
5,80
6,85
1954 Gádor István. Kerámikus művész gyűjteményes kiállítása. Domanovszky György bevezetőjével. Bp.,é.n.,Nemzeti Szalon,(Typopress-ny), 19 p. Megjelent 150 példányban. + 1953 Kovács Margit Kossuth-díjas keramikus művész gyüjteményes kiállítása. Bp.,é.n.,Nemzeti Szalon, (Egyetemi-ny.), 12 p.
16599.

2 000 HUF
5,80
6,85
16600.

3 600 HUF
10,43
12,33
Beke László-Varga Zsuzsa: Kozma Lajos. Architektúra. Bp., 1968, Akadémiai Kiadó. Gazdag fekete-fehér képanyaggal. Kiadói egészvászon-kötés, volt könyvtári példány. Megjelent 1900 példányban.
16601.

5 000 HUF
14,49
17,12
1970 Lakóépülettervezési tájékoztató. 2. Összeáll.: Budapesti Műszaki Egyetem Lakóépülettervezési Tanszék. Bp., BME. Fekete-fehér illusztrációkkal. Papírkötésben.
16602.

3 000 HUF
8,70
10,27

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2020 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.