Books: Religion

Number of items: 69

Klasszikus Arany Biblia. 1-2. köt. Az üdvnek ó- és új-szövetségi történelme rendszeres előadásban. Klasszikus mesterek alkotásai után készült sok színes képpel. A főegyházmegyei hatóság jóváhagyásával. 1. köt.: Dedek Crescens Lajos: Az Üdvnek ó-szövetségi történelme. Vaszary Kolos, bíboros érsek, Magyarország hercegprímásának előszavával. 2. köt.: Hock János: Az Üdvnek új-szövetségi történelme. Császka György, kalocsai érsek, val. belső titkos tanácsos előszavával. Lipcse-Bp.-Bécs, (1897-1902.), Klasszikus-Arany-Biblia Vállalat-Herczig Miksa, (Révai és Salamon-Pallas-ny.), 8+III+268 p. 44 (színes és fekete-fehér képtáblák) t.; 8+III+270p.+ 15 (színes és fekete-fehér képtáblák) t.; Könyvdíszekkel nagyon gazdagon illusztrált. Színes és fekete-fehér litografált egészoldalas képtáblákkal. Egységes, kiadói, díszes, dúsan aranyozott, illusztrált, dombornyomású egészvászon díszkötésben, az első kötéstáblákon dombornyomású angyal által tartott, aranyozott címszalaggal, körülötte a négy evangélista szimbólumaival, körül aranymetszéssel, festett lapélekkel, a I. kötet borítóján egészen apró kopásnyomokkal, a gerincen egészen apró sérüléssel, hiányzó hártyapapírokkal, néhol kissé foltos lapokkal, a II. kötet borítóján kis kopásnyomokkal, a gerincen kis sérüléssel, hiányzó hártyapapírokkal, néhol kissé foltos lapokkal, de alapvetően jó állapotban.
17287.

50 000 HUF
135,14
147,06
17
Esparza, Martinus de: Quaestiones  de virtute  justitiae. Pottendorf, 1664. Hyeronimum Verdussen. 620p. Hozzákötve: Esparza, Martinus de: Quaestiones  de virtutibus  theologicis. Pottendorf, 1668. Hyeronimum Verdussen. 594 + 34p.  A pottendorfi, alsó.ausztriai nyomdát Nádasdy Ferenc gróf 1665-ben vásárolta meg, így a nyomdából számos, az RMK-ban is nyilvántartott környvritkaság került ki az első években. Ezek között készült el a Esparza munkájának ez a két kötete, mely így a magyar könyvészet gyűjtőinek is keresett ritkaság. Korabeli pergamen kötésben, Jó állapotban.
17288.

46 000 HUF
124,32
135,29
17289.

32 000 HUF
86,49
94,12
Atlas Hierarchicus. (atlasz + szövegkiegészítés, 2db) Mödling, 1968, St. Gabriel-Verlag. Az atlasz egészvászon kötésben, a szövegkiegészítés papírkötésben, szép állapotban, karton tokban.
17290.

3 000 HUF
Jordánszky-kódex. 2db. A Jordánszky-kódex, magyar nyelvű bibliafordítás a XVI. század elejéről. Az Esztergomi Székesegyházi Könyvtárban őrzött MSS. II. 1 jelzetű kódex szövegének olvasata. Bp., 1984, Helikon. Kiadói bordázott gerincű egészműbőr-kötés, fém kapcsokkal és veretekkel, eredeti tékában. Jó állapotban.
17291.

2 800 HUF
7,57
8,24
18
Dr. Kerschbaumer Antal: Katholikus neveléstan. Székesfehérvár, 1872, Klökner Péter kiadása. Búfy Béla Könyvkötészete. Félvászon kötés, kopott borító, aláhúzások a szövegben ceruzával.
17292.

3 000 HUF
Deharbe József: A római katolikus káté. Ford.: Répássy János. Iskolai és magán használatra kiadta: Tóthfalussy Dániel. Szatmár, 1892., Pázmány-Sajtó. Harmadik kiadás. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, javított kötéssel, és egy-két javított lappal, egy-két kissé foltos lappal.
17293.

Deharbe József: A római katolikus káté. Ford.: Répássy János. Iskolai és magán használatra kiadta: Tóthfalussy Dániel. Szatmár, 1892., "Pázmány-Sajtó". Harmadik kiadás. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, javított kötéssel, és egy-két javított lappal, egy-két kissé foltos lappal.

2 000 HUF
Lepsényi Miklós: A protestantismus vádjai a katholicismus ellen. Válasz Masznyik Endre Urnak Luther élete czimű munkájára. Pozsony, 1888, Stampfel, Eder és Társai Könyvnyomtató Intézete. I. füzet. Félvászon kötés, kopott borító és foltos lapok.
17294.

2 000 HUF
Das neue Testament nach Dr. Martin Luthers Übersetzung mit Einleitungen und erklärenden Anmerkungen. Erster Band. Die Heilige Schrift. Fünfter Band. Hrsg.: Otto von Gerlach. Berlin, 1843, Wilhelm Thome, 4+6+XXXVI+2+622+2 p. Német nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopott borítóval, kissé dohos.
17295.

3 000 HUF
Eszterházy Károly emlékkönyv. Eger, 1999., Érseki Gyűjteményi Központ. Kiadói aranyozott műbőr-kötés, jó állapotban.
17296.

2 800 HUF
7,57
8,24
17297.

1 000 HUF
17298.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF