Books: Military

Number of items: 57

16584.

8 000 HUF
16585.

6 000 HUF
Berger Károly: A vezetés kézikönyve I-II. rész. I. rész: Szervezés és statisztika. II. rész: Alkalmazási elvek és parancsadás. Bp., 1928-1930., Stádium, XII+391 p., XV+461 p. Kiadói egészvászon-kötések, kopott, foltos borítókkal, az I. köt. foltos, a II. kötet kissé foltos, az I. kötet hátsó szennylapján ceruzás jegyzetekkel.
16586.

2 000 HUF
10
Alapkiképzés. 1-2. füzet. 1. füzet: Szabályzat a honvédség összes alakulatai számára., 2. füzet: Jelek és jelzések. Ideiglenes szabályzat a honvédség összes alakulatai számára. Bp.,(1939),Stádium, 334 p.,150 p. + 1 sztl. lev. Kiadói papírkötés, a második kötet füzet foltos.
16587.

2 000 HUF
Erich Ludendorff: Meine Kriegserinnerungen 1914-1918. Berlin, 1919. Ernst Siegfried Mittler und Sohn. Térkép mellékletekkel, német nyelven, kiadói félvászon kötésben, hiányzó gerinccel.
16588.

3 000 HUF
A magyar katona vitézségének ezer éve. Szerk.: Pilch Jenő. 1. köt. Bp., é. n., Franklin. Kopott vászonkötésben, sérült gerinccel, hiányzó címlappal, Horthy képpel és bevezető sorokkal.
16589.

2 000 HUF
Kovács Mihály: Negyvenezer magyar levente kálváriája a második világháború végén. Napló. 1945. feb. 16-tól 1946. május 14-ig. Bp., 1993., Országos Pedagógia Könyvtár és Múzeum. Kiadói papírkötés, jó állapotban+5 db hozzá kapcsolódó újságkivágással, és 3 db utólagosan előhívott fotóval. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus hagyatékából.
16590.

3 000 HUF
Lagzi István: Lengyel katonák evakuációja Magyarországról. 1939-1941. Bp.-Szeged-Varsó, 2015, A Magyar Egyháztörténeti Enciklopédia Munkaközösség és a Historia Ecclesiastica Hungarica Alapítvány kiadása. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Papírkötés, jó állapotban. A szerző által dedikált példány.
16591.

2 400 HUF
16592.

2 000 HUF
1939 Tagosítási, honvédségi, s egyéb újabb jogszabályok. Bp.,1939, Általános Nyomda, Könyv- és Lapkiadó Rt., 32 p. Illusztrált papírkötés.
16593.

1 200 HUF
16594.

1 000 HUF
1918 Illustriertes Jahrbuch. Kalender für das Jahr 1918. Berlin, Berliner Tagesblatt. 320p. Sok háborús képpel illusztrált. Kissé sérült vászonkötésben
16595.

1 800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF