Books: Travelling, Local History

Number of items: 239

Zánkai értéktár. Emlékkötet Zánka 850. évfordulójára. Szerk.: T. Horváth Lajos. Zánka, 2014, Zánka Közösség Önkormányzatának kiadása. Stróbl Gábor és T. Horváth Lajos fotóival illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés. Újszerű állapot. Megjelent 1100 példányban.
15012.

1 000 HUF
11
Magyarország helységnévtára 1933. Szerk.: M. Kir. Központi Statisztikai Hivatal. Bp., 1933, Hornyánszky. Későbbi félvászon kötésben, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, javított kötéssel, de belül jó állapotban.
15013.

3 600 HUF
9,73
10,59
15014.

800 HUF
H. W. Van Loon: Nézz körül a földön. Bp., é.n., Dante kiadás. 445 p. Félvászon-kötésben papír védőborítóban. Borító sérült, maga a könyv jó állapotú.
15015.

800 HUF
Szíj Rezső: Várpalota. Fejezetek a város történetéből. Fekete-fehér fotókkal. Bp., 1960, Gondolat. Kiadói papírkötés védőborítóval. Borítón kisebb sérülések.
15016.

1 000 HUF
Cholnoky Jenő: A Föld és élete. I-V. köt. Bp., [1936-1937], Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, kopottas állapotban.
15017.

3 000 HUF
Emlékkönyv a Székely Nemzeti Múzeum ötvenéves jubileumára. Szerk.: Csutak Vilmos. 1-2. köt. Kecskemét, 1988, Petőfi-ny. Kiadói papírkötés, egyik borítója kissé szakadt. Reprint kiadás. Számozott (300/213.) példány.
15018.

1 400 HUF
A herceg Batthyány család levéltára. Repertórium. Összeáll.: Zimányi Vera. Levéltári leltárak. Bp., 1962., Művelődési Minisztérium Levéltári Osztálya. Kihajtható táblával. Kiadói papírkötésben, foltos, javított gerinccel. Megjelent 400 példányban.
15019.

2 000 HUF
15020.

1 200 HUF
15021.

1 600 HUF
Mihályi Imre: Francia zászló alatt. Élmények és kalandok az Equatoron. Útleírása Mihályi Béla volt gyarmat-hódító légionáriusnak. (Pápa, 1898. Főiskolai ny.) 448p. Korabeli félvászon kötésben. Ritka!
15022.

1 000 HUF
19
Hörcsik Richárd: A sárospataki református kollégium gazdaságtörténete 1800-1919. Sárospatak, 1996, Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltár. Kiadói papírkötésben.
15023.

800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF